Leuksypida

Dzień Bezpiecznego Internetu

czwartek 29 lis 2018, 20:33

Witam serdecznie. Szukam inspiracji na DBI w Bursie Szkolnej.
Myślałam o czymś nie szablonowym. Sporo pewnie, młodzież będzie robić u siebie w szkole.
I co tu mądrego wymyślić w bursie? No nie mam pomysłu.
Jeśli ktoś ma jakiś fajny pomysł i chciałby się nim podzielić to z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Bezos

Re: Dzień Bezpiecznego Internetu

środa 23 sty 2019, 00:55

Akurat w szkole mojego syna (Liceum Urszulańskie we Wrocławiu) odbył się już kilkukrotnie taki DBI.
Swoją drogą bardzo pożyteczna inicjatywa pod kątem edukacyjnym.
Wiem, że mieli wykład z cyberprzemocy i neurodydaktyki. To może więc być ciekawa idea i podpowiedź co można byłoby zorganizować w tym dniu.
Cyberprzemoc to teraz modne określenie, bo wszyscy jesteśmy na nią narażeni. A im wcześniej nasze dzieci się o tym dowiedzą i będą tego świadome, tym lepiej dla ich bezpieczeństwa. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Oni tam ogólnie bardzo często coś robią. Ich strona www wygląda jak portal informacyjny, a nie jak standardowa strona szkoły, którą kojarzymy - lata 90-te, no w porywach może ok 2005 ;) Tak powinno wyglądać wszystkie strony internetowe placówek szkolnych, które "coś robią": https://www.urszulanki.edu.pl/
Widać że robią dużo i chociażby w takim Dniu Bezpiecznego Internetu mieli również wizyty fachowców- programistów z Nokii, którzy sami opowiadali jak działają systemy zabezpieczeń u nich w firmie.
Ostatnio jak syn wyjechał z ich Erasmusa do Hiszpanii, tez trafił na taki ichniejszy DBI i kilka rzeczy im podpowiedział ;)
Tj. wyżej inicjatywa godna uwagi i warto w to moim zdaniem inwestować.
Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem.

PS.: Zapomniałem dodać, że organizowane są u nich często zajęcia z radzenia sobie z agresją.
Pozdrawiam!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”