Monika1978
Posty: 2
Rejestracja: środa 19 gru 2018, 21:22

Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

środa 19 gru 2018, 21:37

Dobry wieczór

mam pytanie czy z poniższym wykształceniem mogę ubiegać się o pracę w bibliotece szkolnej? Nie mam przygotowania pedagogicznego i to muszę uzupełnić. Czy studia z przygotowania pedagogicznego wystarczą / 3 semestry?/ a potem uzupełnić mgr?

- 3 semestry na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa studia 5 letnie dziennie / przerwane z przyczyn losowych/

- 4 semestry i ukończone Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku bibliotekarz-biblioterapeuta / praca dyplomowa opublikowana/

- 6 semestrów i ukończone studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną

Praca zawodowa:

- 5 lat w Bibliotece Wojewódzkiej w Dziale Pracy z Dziećmi / publikacje z dziedziny książki dziecięcej+ prowadzenie zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej oraz zajęcia animacyjne dla dzieci i rodziców, pasowania itp/

- 5 lat w Bibliotece Publicznej w Dziale Opracowania Zbiorów, Informacji oraz 1 rok na stanowisku kierownika Wypożyczalni dla Dorosłych i Książki Mówionej

- 1 rok pracy jako pomoc nauczyciela w Szkole Specjalnej

-obecnie pomoc nauczyciela w przedszkolu

dziękuję
Monika

Anna
Posty: 780
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

środa 19 gru 2018, 21:41

Brak mgr. brak uprawnień pedagogicznych. Moim zdaniem nie.

Maria
Posty: 3338
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

czwartek 20 gru 2018, 00:45

Kurs pedagogiczny konieczny i możesz próbować w szkole podstawowej.

halinah
Posty: 934
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

czwartek 20 gru 2018, 12:01

"- 6 semestrów i ukończone studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną"
A podczas tych studiów licencjackich nie zrobiłaś uprawnień pedagogicznych?

Monika1978
Posty: 2
Rejestracja: środa 19 gru 2018, 21:22

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

czwartek 20 gru 2018, 12:14

Byłam przekonana,że uprawnienia będę mieć.Po ukończeniu dopiero wyszło,że ich szkoła nie gwarantuje.
Teraz kurs czy studia trzy semestry?

Anna
Posty: 780
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

czwartek 20 gru 2018, 12:29

Musisz się zorientować czy kurs spełnia określone przez men wymagania co do ilości godzin zajęć. Nie znam ich dokładnie ale wiem, że kilka koleżanek miało problem mając tylko kurs pedagogiczny.

Julia65
Posty: 153
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

czwartek 20 gru 2018, 12:33

Monika1978 pisze:Byłam przekonana,że uprawnienia będę mieć.Po ukończeniu dopiero wyszło,że ich szkoła nie gwarantuje.
Teraz kurs czy studia trzy semestry?
Kurs pedagogiczny powinien wystarczyć. Masz doświadczenie w pracy. Ale w szkole liczą się "papiery" i nie wiem czy ukończone studium pomaturalne zostanie zaakceptowane jako wystarczające wykształcenie bibliotekarskie, bo Twoje studia licencjackie to tak. A kilka semestrów studiów bibliotekarskich nie ma znaczenia, bo liczy się tylko efekt końcowy czyli dyplom uczelni.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: Czy mogę pracować w bibliotece szkolnej?

sobota 29 gru 2018, 17:38

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 poz. 1575)
§ 7.
1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:
1) ukończyła studia wyższe w zakresie bibliotekoznawstwa, na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) posiada wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki oraz przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła:
a) studia pierwszego stopnia, studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie bibliotekoznawstwa, lub
b) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo, lub
c) pomaturalne studium bibliotekarskie.
2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela bibliotekarza w szkołach podstawowych posiada również osoba, która ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo.
diabeł tkwi w szczegółach, bowiem na podstawie cytowanego wyżej § 7 ust. 1 pkt 2 kwalifikacje posiada (w szkołach podstawowych) na podstawie
Monika1978
- 6 semestrów i ukończone studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną
w związku z § 19 ust. 2 pkt 1
§ 19.
1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 3 ust. 1 i § 4, posiada osoba, która ukończyła:
1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku innym niż wymieniony w pkt 1, i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w przedszkolach i szkołach podstawowych posiada również osoba, która ukończyła:
1) studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia pierwszego stopnia na kierunku innym niż wymieniony w pkt 1 i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
natomiast przygotowanie pedagogiczne można uzupełnić w trakcie odbywania stażu na stopień nauczyciela kontraktowego. Problem bardziej w tym czy:
Monika1978
- 4 semestry i ukończone Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku bibliotekarz-biblioterapeuta / praca dyplomowa opublikowana/
podpada pod wyróżniony wyżej na niebiesko § 7 ust. 2 pkt c.

Na oko wg mnie podpada, ale czy dyrektor będzie chciał zatrudnić.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości