Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 12 wrz 2006, 18:37

Już myslałam, że wszystko jest OK, byłam całkiem spokojna, aż tu slyszę - nie ma stacji dystkietek , nie można drukować itp.
Oczywiście załamka totalna bo faktycznie na poziomie c nie ma stacji dyskietek. Zaczęłam gorączkowo poszukiwać wskazówek z forum, ale niestety mimo wypróbowania wszystkiego o czym powyzej bez zmian :(. Może ktos znajdzie sposób na udostepnianie dyskietek i innych programów na poziomy czytelników.

dorotah

wtorek 19 wrz 2006, 17:01

ciula pisze:U mnie oczywiście nie ma Microsoft Shared Computers.
Podobno wystarczy ściągnąć ten program z Internetu ze stron Microsoftu i zainstalować. Przynajmniej jednej osobie udało się tak zrobić. Po zainstalowaniu programu i postępowaniu zgodnie ze wskazówkami podanymi wyżej udostępniła stację dyskietek na poziomie c.

Maria

wtorek 19 wrz 2006, 23:28

dorotah pisze:
ciula pisze:U mnie oczywiście nie ma Microsoft Shared Computers.
Podobno wystarczy ściągnąć ten program z Internetu ze stron Microsoftu i zainstalować. Przynajmniej jednej osobie udało się tak zrobić. Po zainstalowaniu programu i postępowaniu zgodnie ze wskazówkami podanymi wyżej udostępniła stację dyskietek na poziomie c.
Dorotah nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałam: najpierw zainstalowałas MSCT a potem udało sie Tobie odblokować dyskietkę? Wydawało mi się, że program ten jest lub nie instalowany na kompach w celu ochrony prze wirusami iinnymi działaniami niepożądanymi uzytkowników. U mnie niestety podobnie jak u Ciuli nie ma go. Czy więc zainstalowanie ochroniarza ma sens?

dorotah

środa 20 wrz 2006, 10:19

Mario, ja już miałam zainstalowany ten program. Ale napisała do mnie bibliotekarka z Grójca, która go nie miała. Zainstalowała i podobno udało jej się odblokować dyskietkę.

Maria

środa 20 wrz 2006, 22:07

No tak tez myslałam, ale z tym ICIM wszystko byc może. Widać z tego, że jednak inaczej są konfigurowane kompy w tych naszych centrach. Mam pytanie, czy ktoś wie kto tak namieszał i na ile można bez konsekwencji pozmieniać w tych kompach np format i ustawienie wszystkiego od nowa. Dzisiaj dowiedziałam sie w serwisie, że oni są tylko od sprzętu a nie od tego co w srodku kompa, tak więc nie mam już nadziei na nic :( .

Maria

czwartek 21 wrz 2006, 16:31

A jednak panowie z serwisu zlitowli się i przysłali fachowca od instalowania wszystkiego "co w środku".
Na jednym z kompów nie miałam zainstalowanych programów i urządzeń. Myslałam , że pan będzie cos ustawiał ale NIE, pan zrobił kopię ( obraz) dysku sąsiedniego komputera, wgrał i wszystko. Dowiedziałam się, że pewne ustawienia, zabezpieczenia są zaplanowane odgórnie i np. udostępnienie stacji dyskietek na poziomie czytelnik c może odbyc się za zgoda Kuratorium, wtedy firma legalnie może tę stacje odblokować :) . Oczywiście teoretycznie można samemu odblokować, ale po resecie kompa ustawienia wracaja do punktu wyjścia. W przypadku samodzielnej próby grzebania w rejestrach cała odpowiedzialność spada na grzebiącego (oczywiscie w rejestrach) bo na tym poziomie można odblokować stację. To tyle, oczywiście to co napisałam nie dotyczy kompów które mają MSCT bo tu juz wiemy jak odblokować stację dyskietek.
A brak owej stacji ma na celu ochronę przed wirusami.
Tak więc chyba napiszę karteczki, że można tylko korzystać z płyt CD i DVD oraz Pen Drive.
Tyle informacji na gorąco z ICIM

Anna

czwartek 21 wrz 2006, 22:24

Dla mnie to jakiś idiotyzm z tymi wirusami i tym odblokowywaniem za pozwoleniem kuratorium. Może ktoś kto to wszystko wymyślił by się odezwał i wytłumaczył cel tego bałaganu.

Maria

piątek 22 wrz 2006, 13:48

Masz rację Anno, ale chyba nie ma na co liczyć,na wyjasnienie sprawy bo jak jest w naszym ministerstwie wszyscy wiemy. Ktoś sobie wymyslił poziomy i całą tą konfigurację, zlecił do wykonania, firma wykonała, ale okazuje się, że na serwis tychże centrów trzeba było ogłosic przetarg, który nie wiadomo kiedy bedzie roztrzygnięty, a my jesteśmy na lodzie bo nikt nie wie kto ma w razie W serwisowac te nasze kompy.

Simon. Wsparcie ICIM

poniedziałek 25 wrz 2006, 15:44

Witam.
Zablokowane stacje dyskietek były przemyslana decyzja i miały na celu ochrone systemu przed wirusami. Niektorzy, jak np. Pani Anna uwazaja to za idiotyzm. Ja jestem ciekawy, co zrobi Pani Anna, gdy jakis przecietnie inteligentny uczen "dla hecy" przyniesie z domu trojana lub innego wirusa i zainstaluje go na komputerze? Moje pytanie nie jest zaczepne. Po prostu interesuje mnie reakcja na powstaly problem.
Zdaje sobie sprawe, ze z tymi komputerami nie wszystko jest tak jak byc powinno, ze pojawiaja sie problemy. Jest to temat swiezy, i jak to zazwyczaj bywa, trapia go "choroby wieku dzieciecego". Wiele problemow mozna rozwiazac telefonicznie poprzez serwis, ktory nie tylko (wbrew przytoczonej opinii) zajmuje sie awariami urzadzen wewnatrz komputera, jest rowniez wsparciem dla oprogramowania.
Faktem jest, ze nie mozna grzebac w ustawieniach na wlasna reke. Restrykcja ta jest po to, by uniknac niepotrzebnych komplikacji. To jest jak przy nowym aucie - grzebiesz na wlasna reke - tracisz gwarancje. Zdaje sobie sprawe z tego, ze firma instalujaca komputery i konfigurujaca system nie stanela na wysokosci zadania i informacje dotyczace obslugi systemu i kont uzytkownikow sa szczatkowe.
Jak wsparcie sfotware'owe staramy sie pomoc opiekunom bibliotek rzetelnie i w przystepny sposob dla wszystkich - nie kazdy opiekun biblioteki ma wyksztalcenie informatyczne.
Jestem pracownikiem firmy niezaleznej od f-my Koncept - instalatora komputerow i systemu. Napisalem, poniewaz chcialbym pomoc uzytkownikom tego forum w miare mozliwosci - ja rowniez ucze sie calego systemu tak jak kazdy z panstwa i nie zawsze potrafie udzielic gotowej odpowiedzi. Mam nadzieje, ze przydam sie na cos, bede staral sie sluzyc pomoca jak tylko znajde chwile wolnego czasu. Problemy zglasza wielu uzytkownikow poprzez nasze call center i to z nimi, priorytetowo musze sie kontaktowac w pierwszej kolejnosci. Podalem swoj sluzbowy e-mail lecz musze zaznaczyc, ze ze swojej strony zajmuje sie tylko i wylacznie samym oprogramowaniem. Problemami sprzetowymi zajmuja sie moi koledzy w oddzialach w calej Polsce.
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow i opiekunow bibliotek multimedialnych.

Dorota4

poniedziałek 25 wrz 2006, 19:37

Blokowanie dyskietki nie było do końca przemyślane. Jeśli uczeń chce skorzystac z internetu lub encyklopedii to powinien miec możliwość zapisania dokumentu na dyskietkę. Jest ryzyko,że uczeń przyniesie wirusa na dyskietce, ale takie samo ryzyko jest w pracowni komputerowej, Nie wyobrażam sobie pracy na lekcjach informatyki z zablokowaną stacją FDD. Można się zabezpieczyć (oczywiście na 100% nigdy sie nie da) poprzez wpis w regulaminie np. "przynosimy do ICIM tylko czyste dyskietki, które przed użyciem sprawdza nauczyciel". Czworo uczniów w ICIM można upilnować, jeśli nie chce sie mieć kłopotów.
100% gwarancja, że nie zawirusuje się system jest tylko jedna - nie włączac komputerów!
Wydaje mi się że przed zawirusowaniem chroni Disk Protection, jeśli sie mylę proszę o informacje.

Gość

poniedziałek 25 wrz 2006, 21:33

O to mi właśnie chodziło kiedy użyłam słowa idiotyzm. Wirusy jeśli mi wiadomo można sprowadzić w różny sposób. Wydaje mi się lepszą opcją (niż uszczęśliwianie nas tymi dziwnymi kontami), pozwolić na zarządzanie sprzętem administratorom sieci. Od kilku lat uczniowie w bibliotece korzystają z komputera, urzywają dyskietek i jakoś nic się nie stało. Boję się, że bibliotekarz mając na głowie całą bibliotekę i wszystkie dotychczasowe obowiązki będzie ograniczał możliwość korzystania z ICIM bo sobie z tym wszystkim nie poradzi. Konieczność logowania się na konto bibliotekarza aby zapisać uczniowi coś na dyskietce, czuwanie nad drukowaniem (konieczność), pilnowanie uczniów w ICIM (mam osobne pomieszczenie) trochę przeraża. A cały system wymyślony dla ICIM tego nie ułatwia. A czy ktoś wreszcie może mi wyjaśnić brak możliwości zapisu dokumentu powstałego w Wordzie i jak to obejść?

Anna

poniedziałek 25 wrz 2006, 21:35

o matko zaraz mnie zjecie oczywiście używają.

Simon. Wsparcie ICIM

poniedziałek 25 wrz 2006, 22:26

Anonymous pisze:A czy ktoś wreszcie może mi wyjaśnić brak możliwości zapisu dokumentu powstałego w Wordzie i jak to obejść?
Prosze mi ta wiadomosc przyslac na e-mail (w tytule prosze o wpisanie problemu). Mozna rowniez przeslac takie zgloszenie faksem na numer podany w karcie gwarancyjnej.
Postaram sie sprawdzic jak to wyglada i znalezc rozwiazanie. Postaram sie to rowniez mozliwie szybko opublikowac to na forum.
Dorota4 pisze:Wydaje mi się że przed zawirusowaniem chroni Disk Protection, jeśli sie mylę proszę o informacje.
Mnie tez sie tak wydaje lecz jeszcze tego nie sprawdzilem. Teoretycznie powinno tak byc. .Jednak juz zwaczasu odpowiadam na ewentualne pytanie o program antywirusowy: NIE MA zainstalowanego w systemie. Ministerstwo Edukacji nie zamowilo do pakietu zadnego programu antyvir. i trzeba sobie takowy kupic we wlasnym zakresie.

Anna

wtorek 26 wrz 2006, 11:16

Dzwoniłam do firmy zakładajacej centra na naszym terenie. Dowiedziałam się, że blokada worda ma być a usunąć to się jej łatwo nie da (czytaj nie robimy tego). Nie bardzo rozumiem gdzie mam znaleźć adres e-mail Simona?

Simon. Wsparcie ICIM

wtorek 26 wrz 2006, 11:36

Anna pisze: Nie bardzo rozumiem gdzie mam znaleźć adres e-mail Simona?
Jest juz widoczny na dole mojego postu (ikonka email :) )

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”