Anna
Posty: 782
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

czy w wakacje chodzimy do pracy?

czwartek 10 paź 2019, 12:24

Moja dyrekcja wyskoczyła z tekstem, ze wykorzystaliśmy urlop w ferie zimowe i w czerwcu/lipcu i tylko jej dobra wola, ze nie przychodziliśmy do pracy od 1 sierpnia a powinniśmy. Jak to prawnie wygląda?

sylv
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: czy w wakacje chodzimy do pracy?

czwartek 10 paź 2019, 12:31

Dyrektor może zlecić nam zadania do wykonania podczas naszego urlopu (od zakończenia roku do rozpoczęcia roku), które są związane z zakończeniem/rozpoczęciem roku, ale nie mogą trwać dłużej niż 1 tydzień.

Anna
Posty: 782
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: czy w wakacje chodzimy do pracy?

czwartek 10 paź 2019, 13:40

Też tak myślałam. Ale informacja była dokładnie taka - powinniście znaleźć się w pracy od 1 sierpnia.

halinah
Posty: 935
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: czy w wakacje chodzimy do pracy?

czwartek 10 paź 2019, 13:42

Wszystko o urlopie wypoczynkowym nauczycieli jest uregulowane w art. 64 Karty nauczyciela. I nie ma możliwości zmuszenia nas do pracy "od 1 sierpnia" :)

Basia
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: czy w wakacje chodzimy do pracy?

piątek 11 paź 2019, 09:01

Mam wrażenie, że te informacje są podawane na szkoleniach dla dyrektorów i kadrowych :)
Już kilka razy zetknęłam się z taka interpretacją. Dyrektorzy mylą urlop uzupełniający i obliczanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop z normalnym urlopem.
Tak jak Halinah polecam lekturę Karty Nauczyciela.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości