flower99

wpisywanie książek

środa 16 kwie 2008, 21:42

Witam, mam małe pytanko. Dzisiaj kupiłam słownik j. niemieckiego z dołączoną osobną książeczką z rozmówkami i osobną gramatyką. Na fakturze widnieje tylko jedna pozycja, bo to jest traktowane jako komplet a tym samym jest jedna cena. I tu rodzi się moje pytanie (dotychczas nie miałam takich kompletów a pracuję od niedawna): jak wpisać te książki do inwentarza? Podzielić cenę na 3 i wpisać pod trzema różnymi numerami inwentarzowymi? Nie chce, żeby księgowa się czepiała i nie za bardzo wiem jak to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Ola

czwartek 17 kwie 2008, 08:31

Jeżeli mam takie książki to wpisuję każdą osobno do inwentarza, biorę w "klamrę" i piszę cenę za całość - taką jaką mam na fakturze. Ewentualnie dopisuję w uwagach za jakie nr inwentarzowe jest podana cena. Księgowa się nie czepiała :)

beaa

czwartek 17 kwie 2008, 08:36

Ja wpisuję oddzielnie każdą książkę z własną ceną (np. dzielę cenę na 3). Jest to konieczne do ubytkowania (kiedyś to nastąpi)
beaa

flower99

wpisywanie książek

czwartek 17 kwie 2008, 08:51

Dzięki za szybką odpowiedź, zaraz się biorę za wpisywanie. Pozdrawiam

Alicja 23

czwartek 17 kwie 2008, 16:31

Nie mozna dać jednej ceny w klamrze na dwie pozycje. Przy spisywaniu jednej z nich nie wiadomo jaką sumę podać do protokołu ubytków. Każda książka powinna mieć własną cenę.
Tym bardziej,że w Molu każdy egzemplarz książki ma do wypełnienia pole WARTOŚĆ.

fiori
Kontakt: Strona WWW

czwartek 17 kwie 2008, 20:06

Ola pisze:Księgowa się nie czepiała :)
Nie czepiała, bo księgową nasza księga inwentarzowa nie interesuje...
To, w jaki sposób sobie zanotujemy nabytki, zalezy od nas. Księgowej musi się zgadzać kwota. No chyba, że to jakaś wyjątkowa księgowa ;)
I podobnie jak koleżanki, radzę podzielić kwotę na trzy.

flower99

wpisywanie książek

czwartek 17 kwie 2008, 20:25

Zrobiłam, jak radziłyście, podzieliłam cenę na 3 i tak wpisałam. Wielkie dzięki za pomoc.[/quote]

Aniszka

środa 30 kwie 2008, 12:12

Witam.
Ja w takich sytuacjach (komplety) sama ustalam wartość poszczególnych elementów:
np. komplet 68,-
słownik języka...(oprawa twarda) - 40,-
rozmówki (broszurowa) - 13,-
gramatyka (broszurowa) - 15,-

Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”