PollyAnna

Och jak przyjemnie emerytką być:-)

środa 06 sie 2008, 20:39

Witam miłe koleżanki i miłych kolegów po fachu . A ja już wybrałam się na emeryturkę, tak jakoś mi sie udało i wcale nie szkoda mi , wręcz odwrotnie - cieszę sie jak mało kto , mimo iż kochałam swoja pracę i dla biblioteki wiele robiłam .

Ale mam juz za sobą wszystkie problemy z czytelnikami , ze zwrotami ksiażek itd. :D :D :lol: :lol: :lol:

I mimo propozycji zatrudnienia mnie na 5 godzin (dorobienia do emeryturki ) nie wyraziłam na to zgody. Mam dość dyrekcji i jestem szczęśliwa , czego i wam szczerze i z serca życzę.

Nie omieszkam tu od czasu do czasu do was wpaść i poczytać z jakimi problemami się borykacie :wink: , ale głosu już tutaj zabierać nie będę.

To jest takie moje z wami dzisiaj pożegnanie , poniewaz w październiku jadę na troszkę do dzieci do Szwecji .

Życzę Wam wszystkim wiele cierpliwosci i wytrwałości , a także zadowolonia, zmniejszenia godzin pensum , zabrania nieodpłatnych zastępstw i większego uznania w oczach dyrekcji , innych nauczycieli i waszych czytelników

POWODZENIA !!!!! I to jest już moje z Wami pożegnanie :D

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

środa 06 sie 2008, 21:12

Dziękuję jednej z najaktywniejszych forumowiczek za te wszystkie posty (statystyka pokazuje ich 305), za opinie, rady, komentarze, udział w dyskusjach, za życzliwość dla potrzebujących pomocy.
Życzę dużo zdrowia i przyjemnej emerytury.
Proszę do nas zagladać :)

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 sie 2008, 00:50

Również dziękuję za wszystkie rady, pomysły i opinie. Życzę aby zdrowie dopisywało, uśmiech gościł na Twojej twarzy, a marzenia się spełniały :D
Mam nadzieję, że będziesz nadal dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z nami na forum. :)

AnnoDoro

czwartek 14 sie 2008, 19:18

Zazdroszczę Ci PollyAnno tej emeryturki . Przede mną jeszcze duzo lat pracy.

Ale ja także, mimo malutkiego stażu tu na forum pozwolę sobie przesłać Ci te oto życzenia ( mam nadzieję , ze je przeczytasz):
Obrazek

Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.
Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia?
Wiek emerytalny po to jest nam dany,
By realizować niespełnione plany.
Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia
Tylko łykać życie i się delektować.
Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało
Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało
I kwiaty dla Ciebie ....
Obrazek
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

alan

czwartek 14 sie 2008, 19:38

PollyAnna nie wolno Ci się z nami żegnać. Coraz więcej młodych bibliotekarzy do nas dołącza i po to jest to forum, żeby starzy mogli im doradzać. Z tego co widzę po wakacyjnych postach to zaczyna się wśród niektórych ostra panika, którą próbowałam ugasić, ale nic to nie dało. Potrzebni będą Ci ze spokojną głową i dystansem. Dlatego i w Szwecji nie zapominaj o nas. :D

Malkontent

czwartek 14 sie 2008, 21:01

Pewnie Alanie uważasz, że to panika niepotrzebna i obyś miał rację.A ja się czuję poprostu zagrożona.Planowane zmiany i reformy mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć nie tylko na moje życie zawodowe, ale i prywatne.Utrata pracy w szkole, czy też ograniczenie pensum i mniejsze dochody to dla mnie katastrofa życiowa.Podwyższenie pensum np do 40 godzin sprawi, ze mając niepełnosprawne dziecko, którym nikt nie zajmie się przez ponad 9 godzin dziennie to końieczność rezygnacji z pracy.Przepraszam za prywatę, ale jestem jedynym żywicielem rodziny i chciałabym mieć gwarancję płacy i gwarancję stałego pensum.Dlatego podchodzę do tej sprawy tak emocjonalnie i może te emocje czasem za bardzo mnie ponoszą....

alan

piątek 15 sie 2008, 17:29

Tak się składa, że ja też jestem jedynym żywicielem rodziny i mam dwoje studiujacych dzieci na utrzymaniu. Wcale nie jest powiedziane, że uda mi się dotrwać do emerytury w mojej szkole, gdyż w marszałkostwie mają już różne pomysły co do naszej placówki. I gdzie ja nauczyciel bibliotekarz dyplomowany (czytaj - drogi nauczyciel) z 25 letnim stazem znajdę pracę ? Więc sama widzisz, wcale nie mam różowo. Ale gdy już teraz dam sie ponieść nerwom to odbije się to na moim zdrowiu i w miarę spokojnym życiu moich dzieci. Więc dlatego staram się nie dać ponieść emocjom.

Aqa

wtorek 19 sie 2008, 18:22

Wiecie co, a ja mam mieszane uczucia myśląc o przyszłej emeryturze. Zmęczenie już odczuwam, nie powiem że nie. Ale patrzę na to pod innym kątem również. Odwiedza mnie /nas w szkole/ czasem kilka emerytek. Kilka spostrzeżeń- te nowe są niemal wszystkie szczęśliwe, że mają wszystko w nosie. Ale te starsze stażem emerytalnym już mniej. Z latami emerytura im bardzo maleje w stosunku do naszych płac. W dodatku ta pani, która była bibliotekarka kiedyś dawno /z 15 lat/ żyje na granicy nędzy- zero z nadgodzin, dodatków itp.
Czytam wszelkie analizy przyszłych emerytur, dla tych, którzy nie mają szans na tzw. wcześniejsze oraz o pomostowych. Pomostowe są dla bardzoooo zamożnych osób- w kwocie 400- 500 zł/mc. Wcześniejsze niewiele wyższe. W ogóle jestem zdruzgotana wyliczeniami ,,naszych,, emerytur, które na dziś mamy mieć w wieku 60 lat, a ten wiek ma być przesuwany do 63.. i nie wiadomo ile jeszcze. Najlepiej wcale żebyśmy nie mieli emerytury, tylko płacili na nią 1/3 każdej pensji.
Obecna emerytura wcześniejsza jest korzystniejsza niż planowana nasza kiedyś- ale tez nie cud. Jedyny plus ma w tym, że w przypadku utraty pracy- ludzie na nią przechodzili mając stałe dochody:(

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”