Ina2

sobota 06 wrz 2008, 17:32

No przecież cały czas rozmawiamy o tym.... jestem mile zaskoczona spodziewalam się docelowo 40h :D

Aqa

sobota 06 wrz 2008, 18:36

Przejrzałam, włącznie z płacami obecnie: 3800 coś brutto dypl.- mój mąż powinien podejrzewać, że dom okradam. Jak to zobaczy. Strasznie kłamliwa kwota: średnio brutto. /odprawy emertalne, nagrody etc./.
Ja już wczoraj wyszłam zmiksowana ze szkoły, żałując bardzo, że znów nie poszłam na urlop zdrowotny. Środowisko trudne /sporo z osiedla socjalnego, niemal 1/3 uczniów/, uczniowie w szkole nawet 3 godz wcześniej, okupowane komputery i kolejka do nich, ciasnota, system bezdzwonkowy, praktycznie nie ma chwil bez uczniów. Krzyk, kłótnie. Do tego normalne obowiązki, imprezy, konieczność uśmiechania się, opanowania. Wczoraj 95 osób wypożyczających/zwykle ok 60-70/. A gdzie inne sprawy?
34 godziny ZEGAROWE. Znów są ludzie w MEN, co uważają, że niewiele robimy.
Przypominam- uczyłam praktycznie, wiem co to dydaktyk /informatyka/, biblioteka i 30 zegarowych to stanowczo dość.
Ja jestem zdołowana tym wskaźnikiem.:(

Gość

sobota 06 wrz 2008, 18:47

5o sobie robia z nas jaja jak berety , nie dosc ze te awanse zawodowe poroznily nauczycieli wszem i obec to jeszcze teraz zmniejszaja nam kwote bazowa

AnnoDoro

sobota 06 wrz 2008, 20:14

Jednym słowem MEN co chciało to zrobiło . Na nic się zdało to ośmieszajace nas 1 dniowe strajkowanie , po którym nie tylko że nie wypłacvono nam pensji , ale i ten dzień nie jest wliczany do emerytury .

I co z tego , ze niby nasi związkowcy walczyli zaciekle :? o nas wszystkich , skoro nic z tego nie wyszło , bo i oni sami nawet sami ze soba nie potrafia dojść do ładu i składu- jak strajkuje ZNP , Solidarnosć umywa ręce i odwrotnie .

I jak tu napisał wyzej gosc , te awanse skłóciły tylko ludzi między sobą i nic dobrego nie przyniosły .

Znowu my nauczyciele jestesmy niżej opłacani niż inna budżetówka
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

FIFI

sobota 06 wrz 2008, 20:43

Tragedia i czarna rozpacz. A broniarz i TNBSP co na to?

do FIFI

nowe pensum nauczyciela bibliotekarza od 1.09.09

sobota 06 wrz 2008, 21:50

Broniarz wie chyba coś o nauczycielach bibliotekarzach, bo argumentował, że nieprawdą jest 18 - godziny tydzień pracy nauczycieli , poniewaz pensum nauczyciela wynosi od 18 do aż 30 godzin.
Parafrazując : ...historia zaokrągla szkielety bibliotekarzy do zera. Tysiąc nauczycieli i jeden bibliotekarz to wciąż jeszcze tysiąc :).
1. Gdzie są normy regulujące ilość godzin w bibliotece, alb od kiedy ich nie ma?
2. Na pracownie multimedialne miał byc przydzielony dodatkowy etat. Gdzie i w której szkole taki etat został przyznany?
3. Bibliotekarze bibliotek miejskich pracują w określonych działach : opraowań, wypozyczeń, konserwacji czytelni, księgowości... Bibliotekarz szkolny musi ogarnąć to wszystko sam, sprawuje opiekę nad uczniami, orgnizuje, dekoruje , prowadzi kroniki, protokołuje, wpada na 30 min "tylko 5 min" zastąpić koleżeńsko,kseruje, wyszukuje, drepta na wszystkie egzaminy pozaszkolne...człowiek orkiestra idlaczego ma płacona stawke niższą? Bo za 30 godzin powinien chyba otrzymać więcej niż za 18? Gdzie zapłata za 12 godzin?
4. Nauczyciele ze szkół srednich maja płacone za udział w maturze, a pozostali...mają zaszczyt? I jak szybko sprawę udało sie uregulowac i nikt nie sypał smiesznych komentarzy jak bibliotekarzom żebtrającym o zapłatę za zastępstwa.
I można dużo jeszcze wymienic, ale miejsca mało.
Ale powiedzcie, jak ten Roman...w nocy wymyśłił, w dzień ogłosił, a wieczorem już było wykonane :)

Aqa

sobota 06 wrz 2008, 22:20

Wydaje mi się, że rząd jest głuchy na wszelkie apele o porozumienie, chce tylko sprawiać wrażenie konsultujących.
O działaniu związku ZNP mozna by napisać dzieło naukowe. Z pensją 9 tys brutto /Przewodniczący/, której nie zmniejsza żaden strajk, można markowac działanie ''dla dobra''. Niestety, związek działanie raczej też markuje, jak rząd porozumiewanie i konsultowanie.
Obawiam się, że nasze ankiety nawet nie były czytane.
Jednak, gdyby nie akcja zwrócenia uwagi na biblioteki i rozmowy z MEN- było o tym na Forum- nie wiem, czy nie bylibyśmy poza nawiasem nauczycieli. Kiedyś prowokacyjnie napisałam- może zostańmy administracją. Ale teraz sie obawiam, że rządowi może się to spodobać.
Na centrum nie dostałam ani kawałka etatu- szef się starał i miał nadzieję. Przy okazji- stanowczo odmówiono mnie JAKIEJKOLWIEK NADGODZINY NA ICIM. Wielu dydaktyków je ma- ja stanowczo nie. Wielu /większość u mnie/ ma kilka setek miesięcznie za dodatkowe lekcje, mnie stanowczo odmówiono nadgodziny, nawet 1.
Ktoś umie to zrozumieć??

do Aqa

sobota 06 wrz 2008, 22:35

Przecież nie powie Ci nikt, ze "inne świnie są równiejsze " najwyżej " trzeba było zostac nauczycielem angielskiego". Osobiście wolałabym być prezesem NBP.
Ale dlaczego znowu tak niesprawiedliwie? 18-godzinowcy dostana 4 godziny, a my tylko 4? Powinnismy dostać 7!!! Nauczyciele świetlicy 6. Proporcjonalnie.

Ina 2

niedziela 07 wrz 2008, 09:38

Do Aqa
To sie pochwalę co mi dyr odpowiedział jak chciałam chociaż wiekszy dodatek motywacyjny z tytułu prowadzenia ICM, kserowania, nagrywania itd...
powiedział :" jak to przecież pani to robi w godzinach swojej pracy ?a dodatek jest za dodatkowe czynności, wykraczające poza...."
Szkoda słów było zostac na prawdę prezesem jakim NBP :lol:
My mamy 30h a inni nauczyciele w ramach tego trzepią sobie nadgodziny w innych szkołach / bo muszą dorobić - My nie /

Katka

nowe pensum bibliotekarza od 01.09.09

niedziela 07 wrz 2008, 11:10

Każda praca, albo mężczyzna ma swoje plusy i misnusy- ważne, zeby misusy nie obrzydziły plusów. A bibliotekarze chyba już ten próg równowagi prekroczyli.
155 osób zainteresowało sie tym tematem - tylko 9 wypowiedziało się.
Mogła to być zwykła emotka: uśmiech lub smutka minka. Nic- mnie tu nie było, bo kto ja jestem...nikt?
Czyżby nauczyciele bibliotekarze byli tą grupa zawodową, która poddana jest wszelkim formom mobbingu?
"Wyuczona bezradność" pojawia się, gdy bez względu na zachowanie zostaniemy poddani karze i wiemy, ze nic ani nikt nam nie pomoże.

Opracujmy ankiety, w którch zadamy pytania nie o to, jak my się wywiązujemy ze swoich obowiązków, ale jak pracodawca stosuje w życiu przepisy i zarządzenia, które sam zreszta wymśłił. ( Topik ) Dopilnujmy, aby ta ankieta dotarła do każdego bibliotekarza - może przez kuratorów? Niektórzy dyrektorzy mogą nie dac jej bibliotekarzowi z oczywistych względów. mając zebrane argumenty, przystąpmy do egzekwownia naszych praw.

Maria
Kontakt: Strona WWW

niedziela 07 wrz 2008, 12:29

Mnie już chyba nic nie zdziwi, i podobnie jak Ina nie będę zaskoczona kiedy dojdziemy do 40 godz.
O naszej pracy, licznych obowiązkach i wykonywaniu pracy dyskutujemy tu chyba od początku powstania tego Forum. Jestem przekonana, że do MEN płynęło wiele listów czy to zbiorowych czy indywidualnych. Cóż z tego, kiedy nikt w ministerstwie nie chce tego słuchać, ani o tym wiedzieć. Najpierw wcale nie było mowy o bibliotekach, nikt nie poprosił żadnego eksperta z naszej dziedziny do opracowania projektu wstępnego, nie było możliwości wypowiedzenia się dla bibliotekarzy ( brak ankiety), ale sporo z nas podszywając sie pod j. polski przedstawiało swoje poglądy w sprawie roli i funkcji biblioteki i bibliotekarza w szkole, potem uznano, że temat niewygodny więc sprawę pensum przerzucono na OP, teraz ktoś zauważył, że prócz dydaktyków są jeszcze inni nauczyciele więc " tabelka " pensum się wydłużyła, a godziny dodano tak sobie z kapelusza było 30 to niech mają 34. Każdemu po parę godzin. Nie czarujmy się, wcześniej przytaczane wyobrażenie o bibliotekach szkolnych p. premiera, oraz wiedza na temat pracy i zatrudniania bibliotekarza w szkole pani minister edukacji nie wróży niczego dobrego ani dla nas ani dla polskiej oświaty niestety. Odsyłam w tym miejscu do lektury ostatniego numeru BwSz i "wstępniaka" p.Juliusza Wasilewskiego pt. Skok na pensum.

Gość

niedziela 07 wrz 2008, 13:12

Nowe pensum: Skoro nauczyciel bibliotekarz nie ma szansy na godziny nadliczbowe i nawet możliwości czasowych na to , to uważam, że i dydaktycy nie powinni mieć godzin nadliczbowych. W niczym nie są od nas lepsi. Obowiązków mamy coraz więcej i jesteśmy wykorzystywani. A dyrektorzy przeważnie o nas nie dbają. Wystarczy pobuszować po tym forum, by dostrzec, że mało jest szkół, w których bibliotekarz ma dobre warunki pracy.

Gość ...

niedziela 07 wrz 2008, 13:35

A powstanie "Biblioteki w Szkole"? Chwała tym, którzy złożyli pierwszy numer :)
Odebrano nam metodyków, ale mamy to czasopismo i wszyscy nauczyciele do niego zaglądają.
Cóz, chyba czasami trzeba przełamać posiadane dobre maniery, salonowy styl i zachować się standardowo, aby uzyskać należne standardy :).
Nie możemy ciagle mówić, ze to tylko deszcz pada.
Mamy swoje stowarzyszenie, którego władze chyba mogą rozmawiać z władzami związków nauczieli itd? Też możemy publikować nie tylko w "BwS"

Gościk

niedziela 07 wrz 2008, 14:42

A TNBSP nadal milczy. Nabrał wody w usta. Do d.... takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Śmieszne panie ze śmiesznymi pomysłami do realizacji w szkole. Nas trzeba bronić. Jak się nie nadają do walki to należy zrezygnować ze stanowiska. A jeśli coś robią dla bibliotekarzy to niech piszą na forum to nie będziemy się czepiać.

GOŚĆ

niedziela 07 wrz 2008, 14:50

A może NIK sprawdziłaby jak w szkołach są wykorzystywani nauczyciele bibliotekarze, którzy muszą chodzić na bezpłatne zastępstwa. O tym procederze wykorzystywania bibliotekarzy bardzo dobrze wiedzą pracownicy urzędu, ciesząc się, że oszczędzają na wypłacie nadgodzin, bo bibliotekarzowi, który ma 30 godzin tygodniowo po prostu się nie należy.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”