Agi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 12:01

konspekty lekcji bibliotecznych

czwartek 20 lis 2008, 12:37

Witaj Karolino! ja też się zwracam się z prośbą o wysłanie konspektów. Niedawno rozpoczęlam pracę w bibliotece szkolnej - jest to szkoła podstawowa, więc bardzo będę wdzięczna za przysłanie materiałów. Serdecznie pozdrawiam Agnieszka

agmau@ineria.eu

gość 99

czwartek 20 lis 2008, 13:15

A może sama się wysil. Bo tak na początku drogi zawodowej korzystać z pracy innych ... nie wypada.

jadwiga_w
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 15:34

czwartek 20 lis 2008, 13:27

Oj, gościu 99! Pewnie że sie wysila, szpera w internecie, zagląda na forum, prosi starsze doświadczone koleżanki o pomoc. Ty od razu wszystko umiałaś/eś?? Po to jest to forum, zeby sobie pomagać. Nie jest powiedziane, że po otrzymaniu konspektów przeprowadzi lekcje identyczną, może wprowadzi własne poprawki - mając wzór. Więcej wyrozumiałości dla młodych pracowników :wink:

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 21 lis 2008, 11:14

Przypominam, że moja placówka to placówka kształcenia specjalnego - materiał jest dostosowany do mozliwości uczniów. Chętnie zawsze podzielę się konspektami, ale proszę zaznaczajcie na jaki etap edukacyjny Was interesują te konspekty.

bogna3
Posty: 665
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

piątek 21 lis 2008, 21:39

Gościu99! wnioskuję, że jesteś bardzo "życzliwy". Jeżeli nie chcesz pomóc to takie rady zachowaj dla siebie, bo to na pewno nie pomoże naszej koleżance, a z pewnością zrazi do dalszych zapytań i do korzystania z doświadczeń starszych stażem koleżanek aktywnych na tym forum. Czy to chciałeś osiągnąć? Czy nigdy nie potrzebowałeś niczyjej pomocy?

Alinaku
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 wrz 2008, 15:08

piątek 21 lis 2008, 23:44

Widać, że dzisiaj jest dzień życzliwości :)

Aqa
Posty: 2295
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

sobota 22 lis 2008, 12:29

Też mi się, wyjątkowo nie podoba, odpowiedź gościa. Pewnei ma zły dzień. Agi, mogę ci napisać konspekty, jesli chcesz- odezwij się. Z tym, że ja nie prowadzę żadnych lekcji bibliotecznych. Nie ma ich już. Prowadzę treści ścieżki w zakresie katalogów /kartkowe symbolicznie , komputerowe dokładnie/, kartotek, uzupełniam zajęcia n-li dot. encyklopedii i słowników. Poza tą tematyką sama sobie piszę wiele planów zajęć /takie rozkłady wg moich potrzeb/ dodatkowych, jak zajęcia multimedialne umówione klasy, cykle zajęć/, zajęcia wpisane do planu pracy. np. "Sześciolatki czytają".
Mogę ci pomóc w zaplanowaniu takich zajęć dodatkowych, jeśli cię to interesuje. Są realizowane w porozumieniu i współpracy z n-lem danej klasy.
A w kwestii pomocy na Forum- nauczyciel zaczynający pracę ma w głowie masę teorii, a w zderzeniu ze szkołą się nieco gubi c ma robić. Każdy z nas był nauczycielem początkującym - MIałam cudna starszą panią, emerytkę, która mnie wprowadzała w system szkolny. Wiedzę miałam, praktyki żadnej.
A i inna kwestia jest bardzo istotna- na Forum jest WYMIANA doświadczeń, co pozwala na porozumienie, co, jak , kiedy można zrobić inaczej, więcej.
Nie powinno byc odpowiedzi- radź sobie sama.

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

Re: konspekty lekcji bibliotecznych

sobota 22 lis 2008, 21:36

Agi pisze:Witaj Karolino! ja też się zwracam się z prośbą o wysłanie konspektów. Niedawno rozpoczęlam pracę w bibliotece szkolnej - jest to szkoła podstawowa, więc bardzo będę wdzięczna za przysłanie materiałów. Serdecznie pozdrawiam Agnieszka

agmau@ineria.eu

Witaj Agi miło. Wprawdzie w szkole podstawowej nie pracuję, ale wpisałam na stronce http://www.google.pl
hasło; scenariusze lekcji bibliotecznych w szkole podstawowej i wyskoczyło mi tego troszkę. Podam ci kilka stronek , może skorzystasz :


Tu jest zestawienie literatury w wyborze , zamieszczonej na stronach miesięcznika: Biblioteka w Szkole-http://cen.suwalki.pl/pliki/biblioteka/ ... ji_bib.pdf

..............................................
To jest stronka- zresztą świetna Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Rybniku - http://www.rybnik.pl/bsip/publik/publik.htm

.....................................................

LEKCJE BIBLIOTECZNE- KONSPEKTY I SCENARIUSZE ZAJĘĆ. Zestawienie bibliograficzne w wyborze za lata 2004-2008 http://www.pedagogiczna.edu.pl/zest467.htm

...........................................................
Tu masz też olbrzymi wykaz materiałów nadesłanych przez nauczycieli bibliotekarzy i gotowe lekcje - http://biblioteka.oeiizk.waw.pl/scenariusze.html

..........................................................

Na stronie Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu w dziale "Biblioteka" w poddziale "Edukacja czytelnicza i medialna" zamieszczono szkolny program edukacji czytelniczej i medialnej, oprac. Teresa Klupś, Dorota Niezborała.
http://republika.pl/sp11ino/edukacja.htm

..............................................................

Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa w zakładce "Ścieżki edukacyjne" zawiera przykłady realizacji zajęć w różnych typach szkół, programy nauczania i scenariusze, redakcja portalu Interkl@sa (z dopiskiem "Eduseek").

http://www.interklasa.pl/portal/index/s ... older=2674

..............................................

Serwis edukacyjny Profesor.pl przeznaczony dla nauczycieli i uczniów zawiera m.in.: scenariusze lekcji, szkolnych imprez i zajęć pozalekcyjnych, materiały do wykorzystania na zajęciach, Edgard Multimedi
http://www.profesor.pl/materialy.php?jakie=m&dla=n


..............................................

Na stronie Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w dziale Biblioteki Szkolne, poddziale Materiały Metodyczne i Scenariusze Zajęć, znajdują się scenariusze lekcji z edukacji czytelniczej i medialnej.

http://biblioteka.bialystok.edu.pl/

..............................................................

W serwisie Eduseek w dziale "Dla nauczyciela" znajdują się propozycje sprawdzianów z edukacji czytelniczej.
http://eduseek.interklasa.pl/przedmioty/se/

....................................................................

Serwis "Wrzesińskie Forum Oświatowe" zamieściło publikację Marii Blejwas i Eleonory Rybak p.t.: "Konspekty zajęć z edukacji czytelniczej w szkole podstawowej i gimnazjum" zawierającą 7 propozycji konspektów lekcji bibliotecznych i zajęć z edukacji czytelniczej.
http://wfo.wrzesnia-info.com/modules.ph ... id/13.html

..........................................................

Na serwerze Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli OSI-Edukacja w dziale "Konspekty" znajdują się m.in.: konspekty ze ścieżką czytelniczą.

http://www.szkoly.edu.pl/

.......................................................
Na serwerze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu w dziale "Dokumenty" w poddziale "Programy autorskie" znajduje się program p.t.: "Edukacja czytelnicza i medialna."
http://www.sosw.uznam.net.pl/dokumenty/ ... ciezka.pdf

...........................................................

W dziale Edukacja czytelnicza i medialna Biblioteka w Szkole publikuje programy, rozkłady materiałów nauczania oraz artykuły. Dział redaguje Renata Nejthardt
http://www.sukurs.edu.pl/inne/edukacja.php
................................................

Mam nadzieję, że pomogłam
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Gość

wtorek 25 lis 2008, 10:31

Dziękuję Wam wszystkim za życzliwe podejście do mojej osoby. Przyznam się , że trochę zmroziła mnie odpowiedź gościa 99 i przez pewien czas zniechęciła do zaglądania na to forum. Naprawdę nie chcę nikogo wykorzystywać ani naciągać na przysyłanie "gotowców".
Pani która wcześniej prowadziła bibliotekę odeszła na emeryturę, a ja też ukończyłam studia ładnych parę lat temu i jest to moja pierwsza praca
w bibliotece szkolnej ( szkoła podstawowa). Staram się wnieść coś nowego w dotychczasowe funkcjonowanie biblioteki, pracę z uczniami i nauczycielami, ale trzeba przyznać, że czasami przydałaby się pomoc koleżanek i kolegów starszych stażem. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi, chętnie zaglądnę na podane stronki, serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę miłego dnia - Agnieszka

Gość

wtorek 25 lis 2008, 11:21

no i wielka kopalnię konspektów masz w "Bibliotece w Szkole". Łatwo się szuka, bo w MOL-u
http://www.bibliotekawszkole.pl/mol.php

Kuba

lekcje biblioteczne

wtorek 25 lis 2008, 12:11

Mam pytanie do starszych stażem Koleżanek- czy realizujecie program z edukacji czytelniczej i medialnej? Kiedy dokładnie wycofano te lekcje? Systematycznie czytam "Bibliotekę w Szkole", ale jakoś mi umknęło. Nie chcę się ośmieszać i robić coś, co nieaktualne. Wypowiedź Agi dała mi do myślenia, czy nie przejść na jej system? Pozdrowionka! Odpowiedzcie mi, proszę.

Kuba

lekcje biblioteczne

wtorek 25 lis 2008, 13:07

Dzięki, ale już znalazłam posty odnośnie lekcji.

Kejda
Posty: 1
Rejestracja: środa 13 sie 2014, 18:17

Re: konspekty lekcji bibliotecznych

środa 13 sie 2014, 18:20

Jeżeli chodzi o biblioteczne scenariusze ja korzystałam z tej strony http://www.mamydzieci.pl/kategoria/dla- ... -i-lekcji/ - wystarczy skorzystać z wyszukiwarki bo jest tych tematów trochę i wybrać te co nas interesują. Dzięki za linki bo widzę, że na stronach podanych przez Was też ciekawe scenariusze się znajdują.

matkapolka
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 sie 2014, 14:07

Re: konspekty lekcji bibliotecznych

czwartek 14 sie 2014, 14:24

AnnoDoro, dzięki za przedstawione informacje na forum.
Koniecznie sprawdź gry przegladarkowe wojenne, które oferujemy Ci na naszej stronie! Nie ma nic lepszego do grania w zimowe wieczory, gwarantuję.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 6 gości