Ola

Najnowsza aktualizacja Mol-a

poniedziałek 24 kwie 2006, 12:25

Wersja Mol-a 6.53.0000 (edycja Wiosna 2006) - ktoś już oglądał? Czy są jakieś istotne zmiany?

GaBa
Kontakt: Strona WWW

aktualizacja MOL-a

poniedziałek 24 kwie 2006, 18:23

Zmian nie widzę... :-(

Chociaż wreszcie faktycznie bez problemu udało mi się przenieść pewne dane statystyczne z MOL-a do programu Excel!!! - To niewątpliwy pozytyw.
:lol: :D

Mniej ciekawie- moim zdaniem wygląda teraz katalog dla czytelników. Można go podobno samemu uładzić, ale trzeba pogrzebać w HTML-u.

Dla mnie znowu niestety probelmem była aktualizacja- bo mam ogromną bazę danych- ponad 60 tys. opisów. Trwało to od 9.00 do 15.30... Cały dzień bez programu MOL - to było trudne!!! :x
Gabrysia z Rybnika

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 25 kwie 2006, 20:04

Własnie dziś otrzymałam aktualizację i zainstalowałam ją. Niestety podobnie jak u Gaby "trochę" to trwało, więc jeszcze nie zapoznałam się dokładnie co nowego, ale zajrzałam do katalogu dla czytelników i... :( , zgadzam się z Gabą, bardzo mi sie nie pododoba ów katalog. teraz zastanawiam się gdzie w html-u nalezy pogrzebać aby cos z tym zrobić. Może ktoś ma pomysł?

Ola

środa 26 kwie 2006, 08:18

Dzięki za odpowiedzi. No to się zmartwiłam, bo kompletnie nie mam ochoty na grzebanie głębsze w tym programie. Może lepiej nie aktualizować póki co, jeżeli istotnych zmian nie ma?

Joanna

środa 26 kwie 2006, 14:09

Może razem z aktualizacją programu jest na płycie plik "aktualizacja podręcznika"? W "Bibliotece w Szkole" 1/2006 p. J. Gajkiewicz polecał "przeglądanie listy nowości publikowanej każdorazowo na dysku instalacyjnym" - (chociaż edycja jesienna aneksu do podręcznika nie zawierała). Czekam niecierpliwie na listonosza. :D

molowiec

podręcznik do mola

piątek 02 cze 2006, 14:30

Zupełnie nowy podręcznik (tylko w wersji elektronicznej) będzie z czerwcową aktualizacją programu. Autor

MichalG

Re: podręcznik do mola

niedziela 04 cze 2006, 15:11

molowiec pisze:Zupełnie nowy podręcznik (tylko w wersji elektronicznej) będzie z czerwcową aktualizacją programu. Autor
Szanowny Molowcu
A na co ludziom korzystającym z programu zazwyczaj od września do czerwca teraz aktualizacja programu.
Popracujcie jeszcze nad jakąś funkcją programu i aktualizacje wypuście pod koniec sierpnia lub na początku września, wysyłanie teraz aktualizacji do szkół nie ma sensu - wszyscy i tak myślą już o wakacjach.
Pozdrawiam
Michał

aaaaaa

MOL

poniedziałek 05 cze 2006, 07:28

A w dodatku w wakacje często płyta ginie w stosie innych przesyłek i we wrześniu nikt nie pamieta gdzie ona jest

hendrix

sobota 23 wrz 2006, 11:49

to proponuję zrobic jedną gablotkę na płyty i inne "akcesoria" i się nie zgubi.. jak to kiedyś słyszałem..."lubie to co robie a to co mi ułatwia robote to kocham!" :roll: :roll: :roll:

aaaaa

niedziela 24 wrz 2006, 19:10

Ale ta płyta ginie co roku nie w bibliotece, a w sekretariacie, tam niestety napis MOL optivum wcale się nie kojarzy z biblioteką

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”