Gość

wtorek 22 gru 2009, 22:21

Jeżeli można wiedzieć na co zamieniłaś ten wspaniały program LIBRUS zwany :lol: ?

patti
Kontakt: Strona WWW

Re: Librus to strata czasu

wtorek 05 sty 2010, 23:13

GOŚĆ1 pisze:Witajcie

Zdecydowanie popieram. LIBRUS to wielka strata czasu. Ja sama pracuję na demo innego programu wspomnianego tutaj. Jestem zadowolona. Moja dyrekcja kupiła na siłę tego Librusa bo jej naopowiadali głupot, a ja muszę się z tym użerać. Wybrałam inną opcję i jestem zadowolona.
To ja mam małe pytanie: jakie są wg Ciebie te minusy Librusa?
Ciekawi mnie to..bo zostałam administratorem dziennika elektronicznego Librusa + skanowanie kart, w naszej szkole..i się zastanawiam, czy nie będą chcieli proponować też Librusa do biblioteki... Poczytać, poczytałam o nim..ale tak ze strony praktyka, to lepiej :)

bilbiotekarka

piątek 08 sty 2010, 19:44

Własnie zaczęłam pracę zarówno z dziennikiem elektronicznym Librusa jak i programem bibliotecznym i po pół roku stwierdzam, ze dziennik jest naprawdę łatwy w obsłudze i ułatwia pracę, czego niestety nie mogę powiedzieć o programie bibliotecznym :( zamieszczona tam instrukcja obsługi ma się nijak do rzeczywistości!
Ale jeśli cała szkoła pracuje na Librusie to raczej biblioteka też musi?

Kk

piątek 26 lut 2010, 11:33

A mozecie podac wady Librusa? Chce ich użyc jako argumentów w rozmowie z dyrekcją aby go nie kupili

SAS

środa 03 mar 2010, 11:10

Ja pracuję od stycznia na LIBRUSIE i jestem zadowolona.
Wcześniej miałam BIBLIOTEKĘ ProgMan i to była dopiero porażka - fakt, ze to była wersja testowa i stara jak świat.

jupio69

środa 03 mar 2010, 13:32

Pracujesz tzn. wypozyczasz już?? Ja kończę wpisywanie pozycji i jeszcze nie wypozyczam. Jakie wady Librusa?? jak na razie brak możliwości zainstalowania przeglądania katalogów dla uczniów na innych komputerach, skomplikowany spoób opisywania książki (już bardzo duzo poprawiono po zgłoszeniu między innymi moich uwag), księga inwentarzowa drukuje się po straemu co znacznie utrudnia składanie jej w całość i oprawę. Mol ma to inaczej rozplanowane i jest bardziej praktyczne. Wypozyczanie wyłacznie za pomocą kart dla uczniów z kodem. Inaczej jest to zmudna idługa czynność. Poza tym ok. jest znacznie lepiej niż na poczatku. Dość szybki sposób komunikowania się z producentami i pomoc w rozwiązaniu problemu. Aczkolwiek brak mozliwości przeglądania przez uczniów katalogów jest ogromną wadą i jak na razie podobno producent pracuje nad tą możliwością.

Daria

niedziela 07 mar 2010, 16:40

Katalog można udostępnić on-line

jupio69

poniedziałek 08 mar 2010, 21:34

Czy mogę prosić o szczegóły w jaki sposób mogę to zrobić??

Daria

wtorek 09 mar 2010, 09:02

W programie ( w pliku ) jest taka opcja-utwórz strony www. Generujesz je, a potem wrzucasz na stronę i gotowe. Wprawdzie nie ma opisów katalogowych, ale informacje, jakie książki i jakich autorów znajdują się w bibliotece są :) Wyświetlają się także, hasła przedmiotowe. Pozdrowienia
ps.
Jakbyś chciała wiedzieć coć więcej pisz: [email protected]

jupio69

niedziela 17 paź 2010, 21:21

Dlaczego cyfra łamana przez literę? Co to za numeracja?

ANYZARG9473

niedziela 17 paź 2010, 21:32

NP. 243/p, albo 456/br

ja

piątek 05 lis 2010, 10:19

SAS pisze:Ja pracuję od stycznia na LIBRUSIE i jestem zadowolona.
Wcześniej miałam BIBLIOTEKĘ ProgMan i to była dopiero porażka - fakt, ze to była wersja testowa i stara jak świat.

To pewnie przez własne lenistwo nie sprawdziłaś jak się pracuje na nowszych wersjach. U nich na stronie można pobrać wersję DEMO i wersję czystą taką jak przy zakupie. Nie ma co testować staroci skoro dostępne masz najnowsze wersje.

anula

Librus - pomocy

piątek 19 lis 2010, 13:46

Witajcie, też mam Librusa i zero pojęcia, co z nim robić. Wprowadzam książki już od kilku miesięcy, w związku z czym mam pytanko: czy wprowadzać do bazy danych tylko pozycje aktualnie posiadane przez bibliotekę, czy też ma to polegać na "przepisaniu" ksiąg inwentarzowych i zaznaczaniu ubytków? Moja biblioteka ma ponad 30 lat, 1500 woluminów, bałagan w papierach. Co robić? Proszę o pomoc!

anula

Librus - pomocy

piątek 19 lis 2010, 13:48

przepraszam - nie 1500 a 15 000 woluminów:-/

Gość

Re: Librus - pomocy

sobota 20 lis 2010, 21:35

anula pisze:Witajcie, też mam Librusa i zero pojęcia, co z nim robić. Wprowadzam książki już od kilku miesięcy, w związku z czym mam pytanko: czy wprowadzać do bazy danych tylko pozycje aktualnie posiadane przez bibliotekę, czy też ma to polegać na "przepisaniu" ksiąg inwentarzowych i zaznaczaniu ubytków? Moja biblioteka ma ponad 30 lat, 1500 woluminów, bałagan w papierach. Co robić? Proszę o pomoc!
Ja bym to zrobił retrospektywnie pozostawiając wolne miejsce po pozycjach, które przecież już protokołem zubytkowałaś. Nie ma sensu dublowania czegoś co nie wpływa na wartość i stan księgozbioru.

Pytanko z innej beczki. Mol i ProgMan pobierają opisy marca z BN i z KARO, jak wygląda ta kwestia w Librusie? Możesz jakimś mechanizmem pobierać opisy, importować, eksportować w formacie marc, czy opisujesz każdą pozycję z marszu ręcznie?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”