mala

bilans ?

środa 11 mar 2009, 22:40

1.

Stan ewidencji księgozbioru:
1.

zapisano w księdze inwentarzowej głównego do numeru .......... woluminów .......... wartość zł ..........
2.

zapisano w księdze inwentarzowej podręczników i broszur do numeru .......... woluminów .......... wartość zł ..........
3.

zapisano w księdze inwentarzowej czasopism do numeru .......... woluminów .......... wartość zł ..........
4.

zapisano w księdze ubytków do numeru .......... woluminów .......... wartość zł ..........
5.

stan księgozbioru w dniu kontroli woluminów .......... ogólnej wartości zł ..........

Sprawdzono zgodność zapisów w księgach inwentarzowych z dowodami wpływu i ubytku oraz ze stanem faktycznym.

- 1 -

2.

Stan faktyczny księgozbioru:
1.

u czytelników (ustalony na podstawie kart książek) woluminów ....................
2.

w kompletach (ustalony na podstawie dowodów odbioru kompletów i sprawdzenia stanu książek w punktach ich użytkowania) woluminów ....................
3.

u introligatora (ustalony na podstawie zeszytu kontroli opraw) woluminów ....................
4.

na półkach (ustalony drogą bezpośredniego sprawdzenia książek z księgami inwentarzowymi i arkuszami kontroli) woluminów ....................
5.

ogółem woluminów .................... wartość ....................
3.

Stwierdzono brak woluminów .......... wartość zł ..........
Szczegółowy wykaz książek brakujących oraz .......... arkuszy kontroli załącza się do protokołu.
4.

Czy może ktoś mnie oświecić co z czym musi sie zbilansować. Np. punkt 1 a+b+c-d+e.dziękuje z góry

Małgorzata

środa 11 mar 2009, 23:35

To, co masz w ewidencji (ilość i wartość) powinno się zgadzać ze stanem faktycznym. U czytelników, w kompletach, u introligatora, na półkach = ogółem. Do tego dodajesz ubytki z rejestru ubytków i ew. ubytki ze skontrum i powinno Ci wyjść cyfra zgodna z "zapisano w księdze inwentarzowej k. głównego do numeru .......... woluminów". To samo z wartością.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”