nowy

samodzielna instalacja systemu

sobota 07 paź 2006, 20:31

Jestem tu nowy, jeśli temat już był poruszany to proszę o odpowiednie namiary; skąd się wzięły konta użytkowników w ICIM? krążki zawierają tylko "goły" system, do tego wersję 30 dniową!

Maria
Kontakt: Strona WWW

sobota 07 paź 2006, 23:55

Konta były razem z "całym inwentarzem" :). Wszystko poinstalowane i odpowiednio skutecznie zablokowane, stąd to forum właśnie. A u Ciebie "gołe" kompy?

nowy

nowi użytkownicy

niedziela 08 paź 2006, 09:56

Wyjaśnię, że staram się pomagać koleżance, ja nie pacuję w bibliotece! Dlaczego panowie Istalatorzy nie zostawili w bibliotekach nośników, z których korzystali generując tych kilkunastu użytkowników? Chciałbym utworzyć użytkowników innych, niż te ich fatalne (!) propozycje; ustalić dla nich całkowicie inne prawa i ustawienia. Ale robić to "ręcznie"? to bez sensu, pozdrawiam - nowy

Simon. Wsparcie ICIM

Re: nowi użytkownicy

niedziela 08 paź 2006, 20:28

nowy pisze:Wyjaśnię, że staram się pomagać koleżance, ja nie pacuję w bibliotece! Dlaczego panowie Istalatorzy nie zostawili w bibliotekach nośników, z których korzystali generując tych kilkunastu użytkowników? Chciałbym utworzyć użytkowników innych, niż te ich fatalne (!) propozycje; ustalić dla nich całkowicie inne prawa i ustawienia. Ale robić to "ręcznie"? to bez sensu, pozdrawiam - nowy
Instalujac system samodzielnie, narazi Pan kolezanke na koszty. W momencie, gdy cos zacznie sie dziac z systemem, serwis przyjedzie usunac problem, lecz szkola zaplaci za to z wlasnych pieniedzy.
Ten system zostal w calosci skonfigurowany przez firme, ktora tworzyla go wg specyfikacji MEN. Tak radykalna modyfikacja spowoduje utrate gwarancji i wykluczy bezplatny serwis.
Polecam zapoznanie sie z warunkami gwarancji nowego samochodu.
Jak juz napisala Pani Maria - to forum ma za zadanie ulatwic poruszanie sie i korzystanie z nowych komputerow, pomaga rowniez wprowadzic pewne ulatwienia, ktore sa juz na nim czesciowo zawarte.
Obrazow systemu nie posiad zaden opiekun ICIM.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Gość

środa 11 paź 2006, 08:18

Simon. Wsparcie ICIM pisze:
nowy pisze:Wyjaśnię, że staram się pomagać koleżance, ja nie pacuję w bibliotece! Dlaczego panowie Istalatorzy nie zostawili w bibliotekach nośników, z których korzystali generując tych kilkunastu użytkowników? Chciałbym utworzyć użytkowników innych, niż te ich fatalne (!) propozycje; ustalić dla nich całkowicie inne prawa i ustawienia. Ale robić to "ręcznie"? to bez sensu, pozdrawiam - nowy
Instalujac system samodzielnie, narazi Pan kolezanke na koszty. W momencie, gdy cos zacznie sie dziac z systemem, serwis przyjedzie usunac problem, lecz szkola zaplaci za to z wlasnych pieniedzy.
Ten system zostal w calosci skonfigurowany przez firme, ktora tworzyla go wg specyfikacji MEN. Tak radykalna modyfikacja spowoduje utrate gwarancji i wykluczy bezplatny serwis.
Jak juz napisala Pani Maria - to forum ma za zadanie ulatwic poruszanie sie i korzystanie z nowych komputerow, pomaga rowniez wprowadzic pewne ulatwienia, ktore sa juz na nim czesciowo zawarte.
Dzięki zaodpowiedź! NIe przekonuje mnie Pańśkie rozumowanie - pytam, dlaczego szkoły dostały jakiekolwiek nośniki, skoro i tak nie mogą z nich korzystać; i dalej: a co po okresie gwarancji? Pozdrawiam - nowy

Simon. Wsparcie ICIM

środa 11 paź 2006, 09:47

Anonymous pisze:Dzięki zaodpowiedź! NIe przekonuje mnie Pańśkie rozumowanie - pytam, dlaczego szkoły dostały jakiekolwiek nośniki, skoro i tak nie mogą z nich korzystać; i dalej: a co po okresie gwarancji? Pozdrawiam - nowy
Nie bede na sile probowal przekonac Pana do swoich racji. Patrze na sprawe od "kuchni" i prosze mi wierzyc, nie mam zadnego interesu w tym, zeby utrudniac opiekunom zycie. Nie wiem dlaczego Koncept zostawil w biblotekach 30-dniowa wersje windowsa XP, ktorej i tak nie mozna wykorzystac. Co do pozostalych plytek - mozna z nich korzystac.
Po okresie gwarancji moze Pan przeinstalowywac komputery do woli.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Gość

środa 11 paź 2006, 12:34

Simon. Wsparcie ICIM pisze:
Anonymous pisze:Dzięki zaodpowiedź! NIe przekonuje mnie Pańśkie rozumowanie - pytam, dlaczego szkoły dostały jakiekolwiek nośniki, skoro i tak nie mogą z nich korzystać; i dalej: a co po okresie gwarancji? Pozdrawiam - nowy
Nie bede na sile probowal przekonac Pana do swoich racji. Patrze na sprawe od "kuchni" i prosze mi wierzyc, nie mam zadnego interesu w tym, zeby utrudniac opiekunom zycie. Nie wiem dlaczego Koncept zostawil w biblotekach 30-dniowa wersje windowsa XP, ktorej i tak nie mozna wykorzystac. Co do pozostalych plytek - mozna z nich korzystac.
Po okresie gwarancji moze Pan przeinstalowywac komputery do woli.
Odnosze wrażenie, że Pan nie chce zzrozumiećć sedna sprawy, albo ja "nie kumaty". Cały czas bowiem rozmawiamy o brakuących lub niekompletnych krążkach oprogramowania; pomijając wspomiany Windows XP w wersji 30-dniowej, musi przecież istnieć oprogramowanie GENERUJĄCE tych 17-18 użtkowników na różnych poziomach, etc. A wg mojego rozeznania takich nośników w szkołach nie ma! Co z tego wynika? Pozdrawiam - nowy

Simon. Wsparcie ICIM

środa 11 paź 2006, 13:39

Konta zostaly stworzone w windowsie i zabezpieczone dodatkowym oprogramowaniem. Umowa stanowi o tym, ze wraz z komputerami zostają przekazane plytki z programami zainstalowanymi na komputerze. W pkt. 3.1 jest napisane, ze Wykonwca, czyli firma instalujaca komputery, do kazdego montowanego ICIM musi dostarczyc dokumenty potwierdzajace legalnosc instalowanych programow oraz po jednym nosniku kazdego z zainstalowanych produktow.
W tym wypadku nalezy zglosic firmie przeprowadzajacej instalacje komputerow brak nosnikow z programami w danej lokalizacji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 paź 2006, 14:25 przez Simon. Wsparcie ICIM, łącznie zmieniany 3 razy.

Magda

odp

piątek 13 paź 2006, 08:41

No to zapytam tak..
Czy zrobienie obrazu dysku (np Ghostem) jest możliwe i czy będzie taki obraz poźniej się przenosił a system działał? (pytam, bo zamierzam to zrobić, na razie jednak nie mam czasu - a może ktoś juz próbował?).
Rozumiem pytania i wątpliwości Gościa - tez nad tym się zastanawiałam...
Przy pracowniach internetowych ministerialnych - wraz z nośnikami czystych windowsów (przede wszystkim serwera) jest też instalka systemu wraz z ustawieniami jakie były wymagane przez MEN.
W ICIM rzeczywiscie nie ma takich nośników.

Czy to niedopatrzenie firmy Koncept - czy rzeczywiśnie takich płyt nie zostawiają.

Pozdrawiam,
Magda

Simon. Wsparcie ICIM

piątek 13 paź 2006, 08:55

Mozna zrobic ghosta. Podstawowa rzecza, na ktora trzeba zwocic uwage, jest zrobienie obrazu CALEGO DYSKU. Przy odtwarzaniu nalezy zaznaczyc from image to disk. W przeciwnym razie instalacje systemu trzeba bedzie powtorzyc.

KaJu

piątek 13 paź 2006, 18:26

Simon. Wsparcie ICIM pisze:Instalujac system samodzielnie, narazi Pan kolezanke na koszty. W momencie, gdy cos zacznie sie dziac z systemem, serwis przyjedzie usunac problem, lecz szkola zaplaci za to z wlasnych pieniedzy.
Ja posiadam obraz dysku, to była pierwsza rzecz, którą załatwiłam po zainstalowaniu pracowni. Nie będę nikogo wzywać, ani tym bardziej nikomu płacić. :wink: Właściwie mam już dwa rodzaje obrazu, ten wyjściowy i drugi po moich modyfikacjach. Chciałabym jednak wiedzieć, jakie modyfikacje uznane mogą być za "zbyt radykalne", a jakie są dopuszczalne. Gdzie to jest zapisane? Ile trwa gwarancja z usługą bezpłatnego serwisu?
POZDR:) Kaja

Simon. Wsparcie ICIM

piątek 13 paź 2006, 22:16

Gwarancja trwa 3 lata. Modyfikacje powinny byc przemyslane i zapewnic w dalszym ciagu nalezyta ochrone komputera. Moze Pani dowolnie przemodelowac system, jednak musze poinformowac, ze taka konfiguracja nie jest wymyslem zawistnych informatykow, bioracych odwet za dwojki w szkole z czasow dziecinstwa, lecz zaleceniem MEN. Ja nie moge napisac w jakim styopniu moze Pani ingerowac w konfiguracje. Wszystkie rozsadne (czyt. w granicach obecnej konfiguracji) modyfikacje, ulatwiajace obsluge systemu sa i beda stopniowo zamieszczane na forum. Jesli chce Pani w inny sposob ulatwic sobie korzystanie z tych komputerow (np. poprzez instalacje windowsa na nowo z innego nosnika) - robi to Pani na wlasna odpowiedzialnosc. Powyzsze nie dotyczy sprzetu, ktorego raczej nikt nie powinien modyfikowac :-)

bbtek45

samodzielna instalacja

piątek 10 lis 2006, 15:07

Nie było mnie przy zakładaniu systemu, później w zwiazku z kłopotami na łączach nie uruchomiliśmy pracowni w ciągu tych 30 wymaganych do rejestracji dni. Szkolny informatyk sam zainstalował więc system, jednak bez tych wszystkich podziałów na użytkowników z dostępem a,b,c. Czy w związku z tym straciliśmy wszelkie gwarancje???????
Występują ciagle problemy w funkcjonowaniu centrum: np. w jednym komputerze zniknął pakiet Office, na innym brakuje tylko Worda - nasz informatyk nie ma czasu by ciągle coś tu naprawiać. A ja az tak biegła w te klocki nie jestem.
Jakaś rada??? :cry:

Simon. Wsparcie ICIM

Re: samodzielna instalacja

piątek 10 lis 2006, 15:18

bbtek45 pisze:Czy w związku z tym straciliśmy wszelkie gwarancje???????
Występują ciagle problemy w funkcjonowaniu centrum: np. w jednym komputerze zniknął pakiet Office, na innym brakuje tylko Worda - nasz informatyk nie ma czasu by ciągle coś tu naprawiać. A ja az tak biegła w te klocki nie jestem.
Jakaś rada??? :cry:
Nie wszystkie gwarancje zostały utracone. Na sprzet nadal obowiazuja. Natomiast jesli chodzi o system, to tutaj sprawa sie lekko komplikuje.
Po pierwsze, nie wiem skad Pani jest, nie wiem kto instalowal komputery i system w Pani pracowni. Te wskazowki byc moze moglyby ulatwic mi rozwiazanie problemu.
Czekam na informacje :-)

prv1

piątek 23 lut 2007, 23:22

Simon. Wsparcie ICIM pisze: Instalujac system samodzielnie, narazi Pan kolezanke na koszty. W momencie, gdy cos zacznie sie dziac z systemem, serwis przyjedzie usunac problem, lecz szkola zaplaci za to z wlasnych pieniedzy.
A można wprowadzać zmiany np. wyłanczanie kont użytkowników, zainstalowania jakiś programów albo samodzielne montowanie ikony Mojego Komputera na pulpicie i czy można zmieniać ustawienia w Opiekunie Ucznia :?: :?: :?:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”