Simon. Wsparcie ICIM
Kontakt: Strona WWW

Re: nowi użytkownicy

poniedziałek 26 lut 2007, 09:35

prv1 pisze:A można wprowadzać zmiany np. wyłanczanie kont użytkowników, zainstalowania jakiś programów albo samodzielne montowanie ikony Mojego Komputera na pulpicie i czy można zmieniać ustawienia w Opiekunie Ucznia :?: :?: :?:
Mozna.
Wielu opiekunow wulacza zbedne ich zdaniem konta i uzywa np. dwoch uczniowskich i jednego bibliotekarza.
Instrukcja jak przywrocic "moj komputer" na pulpit zostala juz opisana na forum, prosze poszukac :wink:
Ustawienia w opiekunie ucznia dopasowujemy do wlasnych preferencji (bezwzglednosc opiekuna i blokada np. ogame <nie bij> lub innych stron) - czyli - mozna po raz drugi :D
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

salmag2

poniedziałek 05 lis 2007, 14:27

A co z komputerami które są zawirusowane?
Co prawda nie są to niebezpieczne wirusy dla systemu jednak dość uciążliwe. Ciągle wyskakujące okienka reklamowe też mogą dać w kość. I nic nie daje blokowanie wyskakujących okienek. Poprostu coś się zainstalowało w systemie. Jak się tego pozbyć bez przeinstalowania systemu lub "grzebaniu" w rejestrach.
Posdrawiam

Simon. Wsparcie ICIM

piątek 09 lis 2007, 14:34

Np. poprzez zainstalowanie oprogramowania antywirusowego i przeskanowania dysku.
Grzebanie w rejestrze jest raczej dla doswiadczonych uzytkownikow i proponuje nie zabierac sie za to bez pewnosci co robimy (dobra rada dla innych opiekunow).
Mozna rowniez sprawdzic jaka aplikacja o nieznanej nazwie uruchamia sie przy starcie komputera.
Nalezy kliknac na START, w polu uruchom wpisac: msconfig i w nowootwartym oknie przejsc do zakladki "Uruchamianie".
Ponizej znajdzie sie lista wszystkich dzialajacych w danej chwili aplikacji.
Czesc z nich mozna bez problemu rozpoznac po nazwie, czesc stanowia aplikacje systemowe, pozostale moga byc ukrytymi programikami pobranoymi nieswiadomie ze stronki www.
Ten sposob takze polecam komus bardziej doswiadczonemu.
Pozdrawiam
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

ŁSLhacker

problem z systemem

poniedziałek 18 lut 2008, 16:54

Witam,
Jestem z Podkarpacia i komputery instalowała u nas firma Kawicom. Na trzecim komputerze nie można się zalogować na konto czytelnik0003; dostaję taki komunikat:
<b>System nie mógł załadować profilu użytkownika</b>
Użytkownik został zalogowany przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany worowadzone w tym profilu zostaną utracone przy wylogowaniu.
Aby zapoznać się ze szczegółami, sprawdź Dziennik Zdarzeń po zalogowaniu się na konto z uprawnieniami administracyjnymi.
Nadmienię, że powyższego problemu nie zdołałem usunąć poprzez właściwości systemu ani konsolę compmgmt.msc (Użytkownicy i grupy lokalne), nie pomogło też ponowne uruchomienie skryptu VBscript instalującego użytkowników (1200 czytelników i 4 bibliotekarzy) z konta instalator.
Czy wobec tego jest możliwość przeinstalowania komputera za pomocą obrazu dysku <b>sprawnego</b> komputera wykonanego za pomocą SelfImage pracującego pod BartPE?

ŁSLhacker

Czy nit mnie nie słyszy?

sobota 01 mar 2008, 17:18

Jeszcze raz ponawiam prośbę o odpowiedź. Momentami zdaje mi się, że wszyscy tutaj są głusi na wołania potrzebujących.

ponczek

poniedziałek 03 mar 2008, 10:39

wszyscy tutaj są głusi na wołania potrzebujących.
Jesteś chyba trochę niesprawiedliwy pisząc takie słowa. Zaglądam na to forum już od jakiegoś czasu i wszyscy tutaj zawsze służą pomocą i starają się doradzić.
Chodzi o to, że jesteśmy bibliotekarzami, a nie informatykami. Ja, niestety, nie wiem o czym do mnie mówisz i dlatego nie odpowiadam. Myślę, że większość z nas nie ma aż takiej wiedzy z zakresu informatyki, żeby tutaj pomóc. Miłe Panie, czy się mylę?

Maria

Re: Czy nit mnie nie słyszy?

poniedziałek 03 mar 2008, 14:14

ŁSLhacker pisze:Jeszcze raz ponawiam prośbę o odpowiedź. Momentami zdaje mi się, że wszyscy tutaj są głusi na wołania potrzebujących.
Proponuje pytanie wysłać do firmy instalującej. Jeżeli masz obraz dysku to teoretycznie jest możliwość przeinstalowania, ale praktycznie możesz utracić gwarancję. Dlatego lepiej zapytać, poza tym po to jest serwis aby takie sprawy załatwiał w ramach gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”