Marti

Opiekun cd.

wtorek 10 paź 2006, 11:28

Dziękuję za hasło :lol:
Chciała bym rozpracować Opiekuna, ale "nie idzie" mi :cry: Nie wyświetla mi raportów z poszczególnych dni. Czy muszę założyć konta na poszczególnych poziomach???
Czy na każdym poziomie powinna być widoczna ikona Opiekuna????

Simon. Wsparcie ICIM
Kontakt: Strona WWW

środa 11 paź 2006, 09:57

Opiekun dziala z poziomu administratora na wszystkich kontach. Nie jest konieczne umieszczenie jego skrotu na pulpitach innych uzytkownikow.
Co do samego programu, uwazam, ze jest dosc intuicyjny w obsludze :)
Nie wiem z czym konkretnie ma Pani problem.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Iwona

Opiekun ucznia

wtorek 14 lis 2006, 15:20

Nie mam hasła do opiekuna ucznia. Czy jest możliwość odblokowania wybranych stron? Niektóre blokują się bez uzasadnienia.

Simon. Wsparcie ICIM

Re: Opiekun ucznia

wtorek 14 lis 2006, 17:13

Iwona pisze:Nie mam hasła do opiekuna ucznia. Czy jest możliwość odblokowania wybranych stron? Niektóre blokują się bez uzasadnienia.
TUTAJ ten temat byl juz poruszany. Prosze sprawdzic Prywatne Wiadomosci.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Anka

Brak listy stron odwiedzanych przez czytelników

czwartek 16 lis 2006, 14:28

W moim ICI jest inny problem z Opiekunem. Widzę jakie strony odwiedzał administrator i bibliotekarz, nie ma informacji na jakic stronach byli czytelnicy.
Jak to zmienić
Dorota
woj. śląskie

Simon. Wsparcie ICIM

czwartek 16 lis 2006, 15:22

Spotkalem sie z podobnym problemem w jednej ze szkol.
Pierwsza rzecz jaka zrobilem, bylo sprawdzenie czy sa aktualizacje do programu i zainstalowanie ich. Przy ponownym uruchomieniu historia odwiedzanych stron byla widoczna. Przyznam, ze nie mam pojecia od czego zalezy poprawnosc dzialania Opiekuna.
Jesli ma Pani cd z instalka tego programu, mozna sprobowac go odinstalowac i zainstalowac ponownie, jesli aktualizacje nie pomoga.
I uprzedze nastepne pytanie.
Jedna z pań, Fiori, napisala jak instalowac oprogramowanie:
fiori pisze: 1. Włozyłam płytke z programem (konkretnie sprawdziany dla szóstoklasistów).
2. Z poziomu administratora weszłam na Start
3. Otworzyłam "Okresl dostepnosc do programów i ich ustawienia domyślne"
4. Kliknełam na druga ikonkę od góry (monitor z zielonym plusikiem)
5. Potem na pierwsze polecenie od góry (dysk cd lub dyskietka)
6. Dalej postepowałam zgodnie ze wskazówkami.
7. Otworzyłam z pulpitu ikonke "Pulpity czytelników" i na zasadzie kopij wklej przeniosłam skrót do programu na wybrane pulpity
8. Ustawiłam Windows Disc Protection na "save".
I ten sposob polecam.
Ostatnio zmieniony piątek 17 lis 2006, 01:19 przez Simon. Wsparcie ICIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Dorota4

czwartek 16 lis 2006, 21:33

Dziękuję za odpowiedź, będe próbować jutro.
Dorota

fiori

poniedziałek 27 lis 2006, 10:12

Nie wyświetla mi raportów z poszczególnych dni
U mnie zrobil sie podobny problem. Opiekun wyświetla średnio jeden dzień w tygodniu, w pozostałe dni uznaje, ze uczniowie nie korzystali z internetu, choć wiem, ze korzystali na pewno. Nieprawidłowośc dotyczy wszystkich stanowisk.
Zgłosiłam problem korzystając z opcji Pomoc- Wyslij zapytanie/sugestie (w menu "Opiekuna"). Zapytałam również o ewentualną deinstalację programu.
W odpowiedzi otrzymałam wskazówkę:
Co do instalacji – oczywiście można ją przeprowadzić we własnym zakresie – najlepiej pobierając z naszej strony WWW (http://www.strefa.softstory.pl) aktualną wersję programu.
Na razie nie mam czasu na takie operacje, zresztą i tak boje sie, że cos zepsuje na amen :?

Pozdrawiam
F. :D

Zielona

poniedziałek 27 lis 2006, 17:45

Witam!
Miałam podobne problemy z Cenzorem. Wyświetlały mi się tylko adresy stron, które odwiedzał bibliotekarz. Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić aktualizację, dziś to zrobiłam i końcu działa! Dzięki wielkie!

Simon. Wsparcie ICIM

środa 06 gru 2006, 11:30

zgodnie z zaleceniami z forum, odinstalowałam Opiekuna i zainstalowałam ponownie. Zarejestrowałam i zaktualizowałam program i teraz nie ma żadnych raportów.
Czy w Pani szkole jest inna pracownia korzystajaca z internetu?
Jesli tak, prosze sprawdzic, czy siec w szkole laczy sie przez serwer proxy. Prawdopodobnie program nie zapisuje raportow wlasnie z tego powodu. Niestety nie spotkalem sie z takim przypadkiem w praktyce i moja rada jest oparta na przypuszczeniach. Moze wybiore sie do szkoly, w ktorej opiekunem pracowni jest Fiori, zeby zobaczyc, jak to wyglada w praktyce...

prv1

Re: Opiekun cd.

czwartek 22 lut 2007, 10:11

Marti pisze: Wysłany: Sro Paź 11, 2006 8:57 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Opiekun dziala z poziomu administratora na wszystkich kontach. Nie jest konieczne umieszczenie jego skrotu na pulpitach innych uzytkownikow.
Co do samego programu, uwazam, ze jest dosc intuicyjny w obsludze
Nie wiem z czym konkretnie ma Pani problem.
Proszę o podanie hasła najlepiej przez email i jak najszybciej.

fiori

czwartek 14 cze 2007, 12:32

Uwaga uwaga!
Juz wiem dlaczego "Opiekun ucznia" nie zawsze blokuje strony i nie zawsze pokazuje raporty. Słowem, dlaczego nie działa tak jak trzeba.
Jestem po dlugiej i owocnej rozmowie z p. Zielińskim (autorem programu) i po zdalnym sterowaniu komputerami w ICIM.
Opiekun Ucznia "gryzie sie" z Windows Disc Protection :!:
I nie ma na to rady. Ktoś (z MEN? hehe) nie wpadł na pomysł, zeby to wszystko ze soba zgrać itd. itp.

Dlaczego sie tak uparlam? Bo wczoraj jeden z moich milusińskich, z komputera w ICIM, wysłal wyjątkowo obraźliwego maila do nauczycielki. Gdyby działały raporty z odwiedzanych stron, miałabym 100% pewność, a tak musimy działac jak IPN :lol:

fiori

piątek 15 cze 2007, 10:02

Ciąg dalszy problemu po kolejnych konsultacjach i rozmowach z "terenem".
Aby "Opiekun" pokazywał odwiedzane strony w internecie, nalezy przed restartem, czy wyłączeniem komputera, zalogować się na konto administratora i WDP ustawić na "save".
Za każdym razem :roll:

Na razie nie mam czasu, aby to dokladnie posprawdzać. Moze w czasie wakacyjnego dyzuru troche się tym "pobawię" :?

Zielona

czwartek 21 cze 2007, 11:28

Ale to nie jest dobre rozwiązanie, bo co mi przyjdzie z tego, że będe miała raport, jak uczeń zawirusuje mi komputer albo pozmienia ustawienia np. wygląd pulpitu, bo do wszystkiego są zdolni.[/quote]

Waria

hasło

czwartek 06 wrz 2007, 11:49

Proszę o hasło do opiekuna ucznia.Dziekuje

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”