macias

sobota 29 sie 2009, 11:36

Czas i miejsce jest dla nas niekorzystny. Rocznica wybuchu II wojny światowej, sprawa stoczni, jakaś książka o rzekomej współpracy Polski i Niemiec przed wybuchem wojny te wydarzenia teraz rozpalają opinię publiczną i są na topie. Biblioteki szkolne. Kogo to obchodzi? Może parę osób w Polsce dostrzega konsekwencje tego czynu. Te „2 zł” brutto oszczędności budżetowych na pewno nie są głównym powodem takiej determinacji wnioskodawców projektu. Jest tu jakieś drugie dno i o prawdziwych intencjach, „jeżeli uchwalą tę poprawkę” dowiemy się szybko.
Próbuję od paru dni dodzwonić się do Szkła Kontaktowego i na antenie przedstawić problem, ale nie mam szczęścia. Zachęcam wszystkich tu piszących do dzwonienia do programu. Może ktoś z Państwa ma więcej szczęści. Wielu ludzi ogląda ten program i może ktoś to podchwyci. Mamy tylko 4 dni.

Roja

sobota 29 sie 2009, 18:12

Piszmy, piszmy, piszmy do Komisji. Podaję za ZNP jej adres: knpp@sejm.gov.pl Im więcej głosów przeciw tym (może i oby) większa szansa, że nic nie przejdzie.
I popieram głos ws. Szkła Kontaktowego. Swoją drogą tez próbowałam, ale też nic z tego. Może reszta z nas będzie miaa więcej szczęścia.
Dziękuję madrym dyrektorom szkół, którzy wiedzą o co chodzi w nauczaniu (bynajmniej, niestety, nie swojej pani dyrektor).

madan

sobota 29 sie 2009, 23:06

Piszmy, piszmy! Ja już napisałam.
Teraz zastanawiam się czy nie zacząć szantażować rodziny, np. że nie będzie deseru, jeśli nie wymyślą jakiegoś przekonywującego argumentu dla sejmowej komisji ... :wink:

Gość

niedziela 30 sie 2009, 08:08

Anonymous pisze:Pomijając już fakt łączenia bibliotek to oburzające jest ztrudnianie nauczycieli bibliotekarzy z wieloletnim stażem pracy i odpowiednim wykształceniem na stanowisku młodszego bibliotekarza. Jakim prawem nie uwzględnia się dorobku zawodowego.
Chciałam nieśmiało zauważyć, że ta "degradacja" działa i w przeciwną stronę.
Ze starszego kustosza "awansowałam" na nauczyciela stażystę. Jedyna satysfakcja to uznanie grona pedagogicznego i uczniów,

Gość

niedziela 30 sie 2009, 10:11

Awans nauczycielski obejmuje wszystkich .Każdy trafiając do pracy w szkole zaczyna od stażysty.Ale dlaczego , po 16 latach pracy w bibliotece i studiach bibliotekoznawczych mam zostać młodszym bibliotekarzem?

madan

wtorek 01 wrz 2009, 16:57

Potwierdzam. A ja już sobie wyprasowałam spódnicę, żeby nią zamiatać :?

macias

wtorek 01 wrz 2009, 17:01

Jestem ciekawy czy p.Broniarz podczas negocjacji płacowych wspomniał coś premierowi na temat likwidacji bibliotek szkolnych?

Aqa

wtorek 01 wrz 2009, 18:41

O kurka, Madan- a coś więcej możesz powiedzieć?? jeśli wiesz? Czy szanowna Komisja zawiadomiła delegatów o powodach??
- bo może zrozumiała /komisja/, że bzdurę robi, acz wątpię:(
- może dostali niezadowalającą ich ekspertyzę i szukają innej pokrętnej drogi ominięcia prawa istniejącego /jeszcze/?

Jestem podejrzliwa ostatnio, niezwykle, nie spodziewam się dobrobytu dla nas bez walki- a tak było w kwestii nielegalnych /co zawsze uparcie podkreślam/ i poniżajacych, bezpłatnych zastępstw. /a na forach netowych aż huczy jak świetnie nauczyciele zarabiają na korkach i zastępstwach/

madan

wtorek 01 wrz 2009, 19:27

Niestety, nie wiem nic więcej. Otrzymałam tylko wiadomość od sekretarza komisji, w której poinformował, że posiedzenie zaplanowane na 2 września zostało odwołane. Tyle wiem. Może się zbiorowo pochorowali ...
W każdym razie nowelizacja Ustawy o bibliotekach była tylko jednym z przewidzianych tematów. Raczej nawet nie najważniejszym ...

Bibliofilka

?

środa 02 wrz 2009, 09:08

Najważniejsze to nie tracić czujności i w dalszym ciągu informować o sprawie kogo tylko da się zainteresować. Boję się , że wszystkie działania zmierzają do uśpienia bibliotekarzy i organizacji , które za nami stoją . To jest świat wielkiej polityki i bynajmniej priorytetem nie jest dobro czytelników , szkół i bibliotekarzy . Nawet skutki takich decyzji nie są rozpatrywane przyszłościowo. A w trakcie kampanii wyborczej miało byc tak słodko...Może lepiej dla nas byłoby, aby szybko nadeszły kolejne wybory i wtedy coś wywalczymy dla siebie?A przecież tak naprawdę nie tak powinno to wyglądać :wink:

Gość

środa 02 wrz 2009, 09:17

macias pisze:Jestem ciekawy czy p.Broniarz podczas negocjacji płacowych wspomniał coś premierowi na temat likwidacji bibliotek szkolnych?
Poważnie pytasz? No to chyba jednak nie ten szczebel problemów i inna skala. Z całym szacunkiem.

Gość

Re: ?

środa 02 wrz 2009, 09:20

Bibliofilka pisze:Boję się , że wszystkie działania zmierzają do uśpienia bibliotekarzy i organizacji , które za nami stoją .
A ja myślę, że przewodniczący przedłużył sobie wakacje po prostu.

bibliofilka

środa 02 wrz 2009, 13:21

jest ekspertyza na stronie ZNP , poczytajcie sobie

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”