madan

środa 09 wrz 2009, 21:34

Dotarłam wreszcie do domu i do komputera. Potwierdzam wypowiedzi p. redaktora. Moje odczucia też są podobne. Wprawdzie udało się zatrzymać niekorzystne dla nas plany, ale oprócz słodyczy zwycięstwa mam też posmak goryczy z powodu wypowiedzi p. Szumilas. Oficjalnej odpowiedzi MEN na pismo TNBSP jeszcze nie otrzymaliśmy, ale nie spodziewałam się, że przedstawiciel resortu w ogóle nie dba o podległe sobie placówki ani pracowników. To ja szafuję argumentem o obniżeniu jakości oświaty w wyniku takiej nowelizacji Ustawy o bibliotekach, a minister edukacji "wychodzi naprzeciw" oczekiwaniom społeczeństwa spragnionego uprawiania czytelnictwa popołudniami i w wakacje!
Dygresja: dawno temu pracowałam w dużej bibliotece wojskowej. Zdarzały nam się dyżury również w święta - a nuż jakiś generał zechciałby wypożyczyć sobie książkę. Zdarzyło się, że przyszedł jeden w Wielkanocny Poniedziałek ... Może więc p. minister ma rację, że uczniowie chcieliby się uczyć również w wakacje i np. razem z rodzicami i starszym rodzeństwem przyszliby do biblioteki szkolnej wieczorem, gdyby była otwarta ...
Chciałam tez poinformować wszystkich Forumowiczów, którzy wysyłali maile na adres Komisji, że prawie zablokowaliśmy ich pocztę elektroniczną, pani sekretarz miała do mnie wielkie pretensje, że podałam do publicznej wiadomości adres komisji i że namawiałam Was do zasypywania ich listami których mają już dość i zamierzają traktować je jak spamy! Potem takie same pretensje miała do p. Baszczyńskiego.
:lol:

Malkontent

środa 09 wrz 2009, 23:06

Wielkie pretensje, że się odezwali wyborcy i obywatele, którym przyjazne państwo chcę uprzyjaźnić pracę...Co do p.Szumilas, to w ramach wychodzenia na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa, zajełabym się przygotowaniem szkół dla 6 latków, udostępnieniem świetlic szkolnych i pomysłem na organizację opieki dla dzieci na wakacje.Tego zdecydowanie oczekuje społeczeństwo...

ja

czwartek 10 wrz 2009, 07:32

Jestem tego samego zdania co Malkontent :)
dodam tylko , że tan cały "cyrk " z 6 latkami to jedna wielka prowizorka , w małych miejscowościach kompletnie nie przygotowane szkoły .
Odnośnie stanowiska MEN , to było oczywiste , już za czasów swojego panowania w Gdańsku p H chciała zatrudnić do biblioteki osobę administracyjną / pisalismy o tym na forum /
Mamy więc minister od początku nie po naszej stronie / oby do następnych wyborów / przetrwać / hmmm ta partia nam nie służy .....

bibliofilka

czwartek 10 wrz 2009, 09:02

No cóż ...takiego ministra to chyba dawno nie mieliśmy , ale pocieszające , że całe środowisko nauczycielskie narzeka , bo większość działań jest wymierzonych w nauczycieli i szkoły . Czasami mam wrażenie , że obie panie znajdują się w stanie wojny ze środowiskiem nauczycielskim , a ich wypowiedzi służą propagandzie politycznej . Tylko i wyłącznie . Dziękuję wszystkim zaangaźowanym , ale chyba wszyscy mamy wrażenie , że coś może się zmienić i niekoniecznie na korzyść:-(( Odnośnie pracy w wakacje : wypoźyczam książki na wakacje tym , którzy o to pytają , a jest ich nie wielu . A koleżanki w publicznej , mimo że organizują imprezy i wycieczki , narzekają na frekwencje. Wakacje to czas wyjazdów , odpoczynku - komu chce się siedzieć w czytelni?Proponuję apel do ministerstwa , aby w koncu przychylnym okiem spojrzał na nasze problemy i zamiast kontrować , ujął się za nami.

Malkontent

czwartek 10 wrz 2009, 11:51

Z tym pismem do p.Szumilas to nie byłaby taka zła rzecz.Przy okazji należałoby podiękować ministerstwu za brak standardów, za likwidowanie etatów i pernamentny brak pieniędzy na bibliotekę.Uświadomić, że to dzięki samowolce samorządów nie ma bibliotek publicznych i szkolne zmienione w takowe wkrótce podzielą ich los.To skandal, by przedstawiciel ministerstw nie wiedział jaka jest rola i zadanie biblioteki szkolnej.I ważniejsze od podległych ministerstwu pracowników było przymilanie się do samorządowców.

io

czwartek 17 wrz 2009, 12:41

A czy ktoś wie kiedy zbiera się TA komisja aby rozpatrzyć opinie ekspertów i znowu zacznie mieszać

Gość

czwartek 17 wrz 2009, 13:11

a nie czytałaś wyżej w kilku postach, że komisja podjęła decyzję, żeby nie zajmować się dalej wnioskiem? ;)
Więc na razie się nie będzie zajmować. Może się zajmować kiedyś w nieznanej przyszłości, gdy ktoś zgłosi nowy wniosek w tej sprawie (ale musiałby to być już inny pod względem merytorycznym wniosek)

Aqa

czwartek 17 wrz 2009, 13:49

Niezupełnie to prawda, ze to koniec. Trwają prace w sejmie nad standardami pracy nauczycieli, czasem pracy, chodzi też o bibliotekarzy szkolnych. Jakoś nie wierzę w dobre intencje tej minister, chociaż spodziewałam się poytywnych zmian na początku kadencji rządu.
Nie podobał mi się minister wygrażający laską nauczycielom, ani siłą wprowadzający gimnazja /sam dzieci kształcił prywatnie, jak media donosiły/, ani też wprowadzajacy odgórnie mundurki.
Raczej jest sens pisać na adres ministerstwa. Nie wiadomo, czy ktoś zerknie na to. Nic nei robienie = nic nie zrobienie.

Malkontent

czwartek 17 wrz 2009, 17:41

Madan, a dostaliście już może jakąś odpowiedz od ministerstwa w sprawie likwidacji bibliotek?Może tak zapchamy teraz skrzynki pocztowe w ministerstwie przypomnieniem o totalnym braku zainteresowania naszym zawodem, standardami pracy i brakiem kasy na zakupy.Przeglądam właśnie księgozbiór : część lektur ewidentnie nadaje się tylko na śmietnik.Przydałaby się folia do obłożenia choćby najbardziej chodliwych książek, jakieś czasopisma.A tu nędza i bieda.Jestem odrobinę sfrustrowana, bo ileż można wyciągnąć na kiermaszach....

Gość

czwartek 17 wrz 2009, 18:32

Obawiam się, że ministerstwo niczego nie zrobi dla naszego dobra. Jak na razie p. Hall oznajmiła ostatnio, że naszym czyli nauczycieli obowiazkiem jest prowadzenie profilaktyki (to o grypie) , o tym że szkoły muszą zapewnić środki czystości i nie wolno zbierać od rodziców na papier toaletowy - tylko nie powiedziała gdzie szukać tych środków (pewnie w naszych kieszeniach). Jutro pewnie coś dalej wymyśli. W mojej szkole kompletnie brak pieniędzy na środki czystości są tylko niezapłacone rachunki. Ale my musimy, musimy szkoła powinna itd, itp. To kto będzie się tam nami przejmował. ze nie ma na ksiązki? No to zlikwidować czysta oszczedność. Oj nie mamy my szczęścia do ministrów.

madan

czwartek 17 wrz 2009, 20:29

Niestety nie mamy jeszcze odpowiedzi z Men-u, ale nie minął jeszcze miesiąc od złożenia pisma, stąd nie można się jeszcze awanturować :( Koleżanka złożyła to pismo osobiście, mamy na to pieczęć, więc nie zaginęło w drodze ... Nie spodziewam się rewelacji, ale przyzwoitej odpowiedzi osoby choć trochę wprowadzonej w temat.

bibliofilka

piątek 18 wrz 2009, 10:18

Przeglądałam dzisiaj stare numery " Biblioteki w szkole"(2008) gdzie poruszano tematy reformy i roli bibliotek , no i niestety z przykrością stwierdzam ,że od początku działo się źle. Teraz dopiero obraz tego wykształtował się idealnie . Mam przeczucie , że nasze sprawy , mimo starań TNBSP i innych osób zaangażowanych , nie ułożą się pomyślnie .Przykro to stwierdzić ,ale bez poparcia rządzących , same nie uratujemy bibliotek . Media też nie wiem czy będą obiektywne ,różnie pisze się o nas:-(( sami wiecie . Dlatego żal , że nawet ministerstwo podkłada nam nogi.

Badas
Kontakt: Strona WWW

piątek 18 wrz 2009, 10:28

Słuchajcie, czy dalej czekamy na wyrok w sprawie istnienia bibliotek?
Ostatnio zmieniony piątek 18 wrz 2009, 10:29 przez Badas, łącznie zmieniany 1 raz.

Badas
Kontakt: Strona WWW

piątek 18 wrz 2009, 10:28

bibliofilka pisze:P, same nie uratujemy bibliotek . Media też nie wiem czy będą obiektywne ,różnie pisze się o nas:-(( sami wiecie . Dlatego żal , że nawet ministerstwo podkłada nam nogi.
To znaczy,że powraca problem likwidacji biblitek?????

bibliofilka

piątek 18 wrz 2009, 10:38

nie , jeszcze nie , ale może za jakiś czas , gdzieś czytałam ,że Związek Gmin Wiejskich powiedział , że nie zapomni o tej sprawie

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”