Gość

środa 28 paź 2009, 14:10

widać że nasz problem jest zauważony...nawet przez media...chociaż zawodowe, ale zawsze.....Madan jesteście jutro na czacie z minister Hall?

madan

czwartek 29 paź 2009, 00:16

Tak, zamierzamy

bibliofilka

piątek 30 paź 2009, 12:54

Ten fragment czatu najbardziej mi się podoba
beaa: Jeżeli biblioteka szkolna ma służyć lokalnemu środowisku po południu, to może podobnie świetlica szkolna, stołówka, prac. komputerowa i pozostałe pracownie? Dlaczego spór jest tylko w przypadku biblioteki?
Katarzyna_Hall: Widocznie świetlice szkolne i pracownie komputerowe częściej działają po południu niż biblioteki.
Brawo dla Pani Minister!!! i bez komentarza :roll:

Gość

piątek 30 paź 2009, 13:06

nasza "Bwsz" jest jednak niezawodna....kolejny bardzo ważny artykuł

http://www.bibliotekawszkole.pl/archiwu ... k_opis.pdf

Gość

piątek 30 paź 2009, 13:08

ale nikt nie zapytał o prace w wakacje...:) ciekawe co byśmy usłyszeli.- że pracownie komputerowe pracują w lipcu i sierpniu ????

Jola66

piątek 30 paź 2009, 13:15

Pytali, pytali... biblioteka może pracować też jako publiczna w innych godzinach jesli ma odpowiedni księgozbiór i dostatecznie duzo kadry ( czyli w wakacje też). Ja pytałam też o inne sprawy dot. biblioteki, ale na czacie były odp. do tych, które się najczęściej pojawiały. Podobno p. min. w ciągu 2 tyg. odpowie na wszystkie zadane jej pytania, ale na te zadane na czacie odp. bardzo lakonicznie więc myslę, że niczego nowego się nie dowiemy.

Badas
Kontakt: Strona WWW

piątek 30 paź 2009, 13:21

Anonymous pisze:nasza "Bwsz" jest jednak niezawodna....kolejny bardzo ważny artykuł

http://www.bibliotekawszkole.pl/archiwu ... k_opis.pdf
Czyli nie chodzi o połączenie tylko o wspólpracę?/ Tak?

bibliofilka

piątek 30 paź 2009, 13:22

ja juz nie wiem czy problemem p.Hall jest niewiedza , ignorancja czy złe doświadczenia z bibliotekarzami , a przecież Albert Camus powiedział:
"Zło płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra wola zaś może wyrządzić tyleż szkód, co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona."
Stanowczo powinniśmy oswiecić naszą minister w zakresie pracy bibliotekarza

madan

piątek 30 paź 2009, 17:00

Do Badas
Połączenie i współpraca, to dwa różne pomysły, choć pojawiają się równolegle. To "oni" chcą łączyć lub likwidować, a "my" chcemy na co dzień współpracujemy.
Brałam udział w tej debacie i mogę potwierdzić dobre intencje wszystkich uczestników. Ale takie ogólne zaprojektowanie realizacji projektów jest bardzo trudne, bo biblioteka szkolna pozostaje częścią szkoły, z wszystkimi tego konsekwencjami. Temat pozostał otwarty.
Co do wczorajszego chatu, to szczerze współczułam Pani Minister. Fakt, że odpowiadała raczej lakonicznie, ale przy takiej rozpiętości tematów ...
Nie wszystkie pytania trafiały na ekran. Ja usiłowałam się przebić jako madan i jako tnbsp. Czasem pojawiała się notka: "wypowiedź trafiła do moderatora". Ale w sumie dało się zauważyć, że nasze problemy istnieją i nie da się ich obejść :)
Podobno odpowiedź na nasze pismo jest już w drodze ... Drogi bywają kręte ... na ogół jednak gdzieś prowadzą ... cierpliwość jest wpisana w nasz zawód ... Dziękuję koleżankom za współczatowanie

Ina 2

piątek 30 paź 2009, 17:32

Hmm , a ja nie współczułam ani trochę ... śledziłam wypowiedzi stwierdzaM , że P minister nie ma zielonego pojęcia o terazniejszej oświacie ! a o pracy nauczyciela bibliotekarza w szczególności .

m

piątek 30 paź 2009, 17:59

PODZIWIAM akcje mailowe!!!!
Może zorganizować coś podobnego w sprawie EMERYTUR NAUCZYCIELI????!!!! razem z przedmiotowcami. Dotyczy to też innych pracowników zatrudnionych przed 1999r.

Może wystarczy gdy więcej osób pośle MAILE na adres podany na stronie RZECZNIKA http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=1562&s=1
z pytaniem:
Czy Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach? Moim zdaniem narusza Konstytucję w zakresie pewności prawa oraz równości obywateli wobec prawa. Jak może być zgodna z KONSTYTUCJĄ ustawa wprowadzająca zasadę DŁUŻEJ PRACUJESZ masz mniejszą EMERYTURĘ od osób które wcześniej skończyły pracę????!!!!
Podobnie jest z wprowadzeniem cezury 2006 r. PRZESUNIĘTEJ na 2008r. Wszelkie zmiany jakie wprowadziła ustawa powinny EWENTUALNIE obejmować jedynie tych pracowników, którzy rozpoczęli pracę po ukazaniu się ustawy.

MOŻNA TEŻ napisać FORMALNY wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich gdy się wypełni formularz elektroniczny
ale tu już jest potrzebna chwila namysłu i odniesienie się do swojej sytuacji!!!!!
http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=1562&s=1

pozdrawiam

bibliofilka

poniedziałek 09 lis 2009, 12:04

Tekst pewnie na zamówienie ZGW

lolo

biblioteki w szkołach

poniedziałek 09 lis 2009, 14:46

solidarność w powiecie żywieckim nic nie robi nawet nie wie ze jest problem z bibliotekami ZNP podobno walczy

fiona

poniedziałek 09 lis 2009, 15:32

Tak solidarność oświatowa nie interesuje się wcale naszym problemem siedli na "laurach "i tyle. Ja wypisałam się z tego związku, ponieważ nie reprezentuje interesów nauczycieli. nie robi nic.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”