Gość

czwartek 19 lis 2009, 09:15

Podpisano protest, bo już minister kultury kombinuje jak nas "połączyć "!
http://www.znp.edu.pl/text.php?action=&cat=7&id=10337

bibliofilka

czwartek 19 lis 2009, 14:36

tak naprawdę to czasami tracę już nadzieję, że to się skończy pomyslnie

Gość

piątek 20 lis 2009, 09:23

czat z p.Hall.(ciąg dalszy)...no i o bibliotece szkolnej

http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.r ... =196427322

Gość

piątek 20 lis 2009, 09:30

no troche tam jest ,zwłaszcza ostatnie chyba 10 pytań.....

bibliofilka

piątek 20 lis 2009, 09:37

czyli wiemy prawie wszystko , p. Hall ani MEN nie bedą naszymi sojusznikami , w zasadzie to może być kwestia czasu , nawet nie specjalnie długiego , pewnie jeszcze przed wyborami , a społeczeństwo uwierzy , że to dla ich dobra

Gość

piątek 20 lis 2009, 10:17

zapisałam się na podyplomówkę z WOSu...
a tak swoją drogą co za zbieżność że prawie wszyscy mamy inwentaryzacje...ale chyba jednak panikuję....:)

Malkontent

piątek 20 lis 2009, 10:26

Wiedza pani inister na temat funkcjonowania przeciętnej szkoły jest porażająca.Jak w jednej placówce mogą funkcjonować połączone księgozbiory dwóch instytucji finansowanych z dwóch źródeł?A odpowiedzialność materialna a kwalifikacje tej drugiej osoby...Sorry u nas w bibliotece publicznej pracuje wolontariusz, który właśnie zaocznie kończy szkołe średnią.Jak ja ma kogoś takiego wpuścić do mojej biblioteki, żey i tylko narobił bałaganu.Zresztą, w mojej szkole w wakacje i ferie są kolonie i nie wyobrażam sobie biblioteki czynnej w tych warunkach.dLA NIE TEN CAŁY POMYSŁ JEST CHORY.

Aqa

piątek 20 lis 2009, 10:40

Pani minister, szanowna, kamufluje /jak to polityk/ prawdziwe oblicze swojej polityki edukacyjnej wobec bibliotek szkolnych. Ubiera w słowa coś, co normalnie mozna określić zupełnie inaczej-
- nie zależy jej na żadnym centrum multimedialnym szkoły,
- nie ma zamiaru kultywować pojęcia "biblioteka jako jedna z pracowni, baza szkoły"
- ma w głownie wyłącznie pseudo-reformy-cel mi nieznany
- efekty oszczędnosciowe - ewidentne, jak się nas wpakuje na najniższe stanowisko w publicznej
Nie rozumie roli biblioteki jako bazy edukacji szkolnej, nie widzi sensu dbania o to, W ogóle- skąd pomysł, by akurat biblioteka szkolna miała być alfą i omegą w życiu społeczeństwa, skoro do celu działania - w srodowisku lokanym są biblioteki publiczne, w szkołach biblioteki są bazą edukacyjną, normalną pracownią w cyklu nauczania szkolnego.
??? Piramidalna głupota wielu instytucji.

bibliofilka

piątek 20 lis 2009, 12:11

Jestem tak zła na p. minister , Zdrojewskiego , Ociepę i innych, że najchętniej zażądałabym spotkania Hall z bibliotekarzami i wyjaśnienia sprawy. Cały czas krążymy wokół tematu , bawimy się w podchody- trzeba wyłozyc swoje argumenty ,polityczne stanowisko MEN znamy i chyba trzeba się za to zabrać. MEN pewnie nie ma czasu dla nas , ale tak być nie powinno. Jestem tylko bibliotekarzem , nie wiem jak się za to zabrać . Wiem , że TNBSP cały czas monitoruje sprawy i dzięki za to , ale czuję się wykończona już tym wszystkim. I chyba nie tylko ja. Musimy stanowczo powiedzieć DOSYĆ
Pani Minister sama naszymi sprawami się nie zainteresuje ,chyba że w kontekście oszczędności samorzadowych

Badas
Kontakt: Strona WWW

piątek 20 lis 2009, 12:13

"....Nauczyciele – bibliotekarze bibliotek szkolnych mają prawo do urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w art. 64 ustawy – Karta Nauczyciela. Jednak jeśli by umożliwiono włączenie do biblioteki szkolnej biblioteki publicznej, dołączyliby tam bibliotekarze zatrudniani na innych warunkach. ..."

wywnioskowałąm, ze pani H. planuje etet bibliotekarza, a do niego dołączył, by bibliotekarz publiczny, pracujący w innych godzinach i czasie.

bibliofilka

piątek 20 lis 2009, 12:36

I to będzie ta oszczędność? gdzie jest granica między polityką a dobrem faktycznym szkoły i dziecka? Nie łudżmy się...

Gość

piątek 20 lis 2009, 13:13

madan.....monitorujecie to? bo powoli to chyba nam wysiadają nerwy !

Roja

piątek 20 lis 2009, 18:57

Ręce opadają i brak słów... A wszystko z Wrocławia - wstyd przyznać...
Jaśniejsza strona: zauważmy, że oprócz związków oświatowych i TNBSP obudzili się też wreszcie i inni: Federacja Zw. Zaw. Prac. Kult i Szt, Związek Zaw. B-rzy, Stow. B-rzy Pol., którzy na początku w ogóle nie protestowali, wręcz siedzieli cicho.

NZe zdziwieniem czytam, że i Wam zlecono inwentaryzację. Może mam lekką paranoję, ale to chyba raczej nie przypadek. Najnowszy termin wprowadzenia sie b-ki Ociepy do mojej szkoły i wyprowadzenia mojej b-ki to początek września 2010. Przez skórę czułam, że czekają na coś, a na co to już chyba się powoli wyjaśnia (i p. Ociepa i min. Zdrojewski z Wrocławia). Myślę, że gdyby dokładnie przyjrzec się wszystkiemu (przydałby sie jakiś dociekliwy dziennikarz) wyszłaby coś w stylu afery hazardowej (ta też z mojego miasta - czy to przypadek?).

Zgadzam sie z Bibliofilką. I jestem do dyspozycji.

madan

sobota 21 lis 2009, 02:17

Wszystkim nam po kolei nerwy się zużywają. Już Hiob to podsumował słowami "Bojowaniem jest żywot człowieka na ziemi".
Pani minister jakiś czas temu odpowiedziała na nasze pismo z 20 sierpnia - niestety, w takim duchu jak to, co mówiła na czacie (trudno, nie zawsze musi być kawior ...), ale w konkluzji jest zachęta do dyskusji. Już od dawna jesteśmy na to przygotowani.
Zwróćcie uwagę, że mamy już jednomyślne środowisko - prezesi organizacji zrzeszających bibliotekarzy podpisali 18 listopada w Warszawie wspólny protest w sprawie niektórych propozycji nowelizacji Ustawy o bibliotekach. W poniedziałek w Toruniu zaczynamy serię spotkań uświadamiających z posłami. Staramy się realizować pomysły zebrane na Forum w Lublinie.
W oddziale bydgoskim zajęliśmy się zbieraniem informacji o osiągnięciach i inicjatywach bibliotek szkolnych, o organizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy konkursach międzyszkolnych, większych wydarzeniach i imprezach. Chcemy z tego zrobić "dyżurną laurkę" - prezentację naszych możliwości, która będzie uzupełnieniem argumentów wyliczanych w rozmowach z władzami. Zamierzamy też prezentować ją w tle wszystkich inicjatyw członków Towarzystwa.
To szkolna zasada - jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć podstawowych prawd podanych w teorii, trzeba mu to zobrazować w praktyce. Musi to jeszcze być przekazane głośno, wyraźnie i dużymi literami, żeby również tzw. opinia publiczna przyjęła to do wiadomości.

Elcia

jeju

sobota 21 lis 2009, 14:37

Badas pisze:"....Nauczyciele – bibliotekarze bibliotek szkolnych mają prawo do urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w art. 64 ustawy – Karta Nauczyciela. Jednak jeśli by umożliwiono włączenie do biblioteki szkolnej biblioteki publicznej, dołączyliby tam bibliotekarze zatrudniani na innych warunkach. ..."

wywnioskowałąm, ze pani H. planuje etet bibliotekarza, a do niego dołączył, by bibliotekarz publiczny, pracujący w innych godzinach i czasie.
czyli na drugi etat nauczyciela bibliotekarza brak kasy, ale na drugą osobę - bibliotekarza, który będzie dłużej pracował za prawie połowę kasy mniej- to jest forsa w kieszeni samorządów - co za brednie daje nam p. minister do czytania - czy pisze to za nią jakiś stażysta po maturze :oops: a ona tego nie autoryzuje??????

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”