ines

poniedziałek 20 lip 2009, 21:07

Wielkie dzięki, za interwencję ZNP i TNBSP w sprawie bibliotek szkolnych. Bez ich stanowczego veta mielibyśmy już ustawę o bibliotekach z nowymi zapisami.
Nauczyciele bibliotekarze z pewnością to docenią.

kard

Jarocin

poniedziałek 20 lip 2009, 21:30

Z tego co czytam wynika, że w Jarocinie sprawa jest przesądzona, czego nie mogę zrozumieć. Przecież wszyscy wiemy, że jest to niezgodne z prawem, przynajmniej na chwilę obecną. Dlaczego więc nauczyciele bibliotekarze z Jarocina się na to godzą? Dlaczego nie idą do sądu pracy a nawet dalej do międzynarodowego trybunału sprawiedliwości? Co maja do stracenia? Może ktoś spróbować mi to wytłumaczyć? Z góry dziękuję...

Gość

poniedziałek 20 lip 2009, 22:07

próbuję coś pisać o tej sprawie na stronach sejmowych i komisji Palikota...ale zdaje mi się że pojedynczy głos niewiele znaczy.....

bogna3

poniedziałek 20 lip 2009, 23:35

Gościu jesteś w błędzie myśląc, że Twój głos będzie pojedynczy. Ja podobnie jak wiele koleżanek (a być może i kolegów) z tego FORUM już dawno wyraziłyśmy swoje stanowisko/zdanie w tej ważnej dla nas sprawie pisząc e-maile na stronę sejmową. Teraz zastanawiam się gdzie napisać (do kogo), aby zainteresować tym tematem opozycję. Może ktoś podpowie?

madan

wtorek 21 lip 2009, 00:32

Gościu "ja", przyznaję Ci rację, że na stronie RG TNBSP pachnie wakacjami, bo większość z nas jest na wakacjach! A pozostali, zaangażowani w rozwiązywanie bieżących problemów, skupiają się na czytaniu, szukaniu sojuszników i tworzeniu tekstów rozsyłanych do ludzi i instytucji. Mając do wyboru działanie czy opowiadanie o działaniu - wybieramy wariant pierwszy. Z zazdrością patrzyłam na naszych sojuszników związkowców - cały sztab zatrudnionych, dobrze zorganizowanych ludzi, mających do dyspozycji czas, środki, biuro, media i ... niewątpliwie chęci. My mamy chęci i ... teoretycznie jesteśmy na wakacjach :?
Ale uwaga Twoja jest częściowo uzasadniona: kto dziś uwierzy "na słowo, kiedy to "słowo" nie zostało napisane? Poprawimy się kiedyś (na razie nie skonsultowałam terminu poprawy) :wink:

ja

wtorek 21 lip 2009, 10:50

http://www.przyjaznepanstwo.pl/index.ph ... &Itemid=87
Witam tu jest link do komisji Polikota , ja też wysłałam swoje uwagi odnosnie likwidacji Bibliotek Szkolnych .
pozdrawiam

Aqa

wtorek 21 lip 2009, 12:05

Po ostatnim art. w Gazecie Wyborczej na temat likwidacji/łączenia bibliotek, TYM art, w którym gazeta /świadomei lub podświadomie/ sugeruje, że to może być świetne dla "dobra" środowiska i ucznia, napisałam do Gazety. W załaczniku wysłałam mały elaborat własny, zestawiając zadania bibliotek szkolnych i publicznych.
WYmieniłam zadania b.szkolnej, m.in. prace czysto ped.: zajęcia różnego typu z dziećmi /niby BP tez mają, jednak inne/, kółka, multimedialne zadania, inscenizacje jakie robimy, kartoteki zag. tematyczne dla nauczycieli/imprezy, gazetki/, kroniki, konkursy rozmaite w klasach, opieka nad przebywającymi w czyt. non stop- stereotypy o wypożyczaniu "na przerwach"-co jest konfabulacją! - ciągle są uczniowie przed lekcjami, czy po... itp.
Odzew żaden, a liczyłam, że może dziennikarz jakis napisze swoje zestawienie jakieś merytoryczne..
Kiedyś zabrałam głos w innej kwestii, nie naszej zawodowej, ale .. klimatu Wrocławia, świetnej atmosfery miasta, przyjaznego, kompetentnych władz..- nie tylko dostałam odpowiedź, ale mi opublikowano wypowiedź.
Widocznie nasze sprawy "nie są godne" takiego stanowiska. Nie są medialnie odpowiednie :cry:

Akurat prasa jest najlepszym medium na nagłośnienie, uważam- zajecie sie red. Dziennika Łódzkiego sprawą nielegalnych zast. w bibliotekach skutkowała publikacją na str. Forum dyr, powiadomieniem PIP /wkroczył do wielu szkół/ i- normalizacją tej kwestii.

Gość

wtorek 21 lip 2009, 13:11

A może znasz Aqa przyczynę dlaczego "Dziennik Łódzki" zainteresoawał sie sprawą zastępstw? Może by tym samym sposobem zainteresować media zamierzeniami komisji Palikota....
A dlaczebo np. temat likwidacji szkolnych bibliotek w Jarocinie nie jest nagłośniony w mediach?
Zamierzam jeszcze napisać w sprawie Manifestu bibliotek szkolnych UNESCO do UNESCO

Książniczka

wtorek 21 lip 2009, 13:53

A może likwidacją bibliotek szkolnych zainteresować znowu Dziennik Łódzki? Skoro już podejmowali ten temat ( ten, czyli bibliotek) wcześniej...
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

kard

komisja palikota

wtorek 21 lip 2009, 14:28

Weszłam na stronę komisji palikota i nie znalazłam nic na temat bibliotek szkolnych w żadnym kontekście. W historii posiedzeń komisji nie ma w ogóle posiedzenia z dnia 14 lipca. Czyżbym odwiedziła niewłaściwą stronę?

Ella

do kogo?

wtorek 21 lip 2009, 14:41

proponuję by każdy bibliotekarz zawezwał do pomocy posła lub senatora ze swojego okręgu - może jak teraz na wakacje będą jechać w rodzinne strony - (niektórzy :? ) do dotrze coś do nich?
A może posła Zielińskiego zaatakować - w końcu polonistą jest z wykształcenia - rolę książki zrozumieć powinien

zamarela

wtorek 21 lip 2009, 14:49

Szanowni Państwo,
jarocińskie bibliotekarki walczą o swoje biblioteki. Dwie wniosły sprawę do sądu pracy. (pierwsza sprawa odbędzie się 25 sierpnia) Proszę nie zapominać, że to właśnie Jarocin, dzięki ogromnej pomocy ZNP rozpętał wojnę o biblioteki sprzeciwiając się manipulacjom władzy. Drugim sprzymierzeńcem tej walki jest TNBSP. Gdyby te organizacje były na wakacjach to gwarantuję Wam, że Komisja przyjęłaby projekt nowelizacji bez mrugnięcia okiem.
Zatem ponawiam swój apel - piszcie i wysyłajcie swoje spostrzeżenia wszędzie gdzie się da!!!
Nas, bibliotekarzy szkolnych, tu w Jarocinie już "kasują". Burmistrz ma za nic prawo. Polecam ostatni Głos Nauczycielski, z którego można dowiedzieć się jakim"rozbrajającym "jest osobnikiem.

ja

wtorek 21 lip 2009, 15:46

http://www.unesco.pl/edukacja/
Tu też napiszcie , ja juz to zrobiłam .

Gość

wtorek 21 lip 2009, 17:16

ja też tam juz napisałam...
do "kard" : wejdź na stronę ZNP

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”