Strona 1 z 1

Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: piątek 10 lip 2009, 19:25
autor: Mari
Na stronie znp jest napisane:

Nowelizują ustawę o bibliotekach!!!!

14 lipca br. Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne Państwo” będzie, m.in., rozpatrywała projekt nowelizacji ustawy o bibliotekach. Nowelizacja zakłada likwidację bibliotek szkolnych poprzez przyłączenie ich do bibliotek publicznych. Przyjęcie nowelizacji będzie miało poważne konsekwencje dla uczniów, ale także dla nauczycieli bibliotekarzy.
Przedstawiciele Zarządu Głównego ZNP wezmą udział w posiedzeniu Komisji i będą próbowali przekonać posłów, że jest to pomysł szkodliwy.
ZG ZNP liczy na pomoc i wsparcie, dlatego prosi o przesyłanie na adres Komisji (knpp@sejm.gov.pl) stanowisk i opinii w sprawie zagrożeń wynikających z tego pomysłu.

Co możemy zrobić? Co zrobi TNBSP ?

: sobota 11 lip 2009, 22:29
autor: madan
Możemy trzymać rękę na pulsie, analizować, protestować, zgłaszać swoje uwagi, bratać się z każdym, komu jest z nami po drodze, uświadamiać, przekonywać, naprzykrzać się i znów tłumaczyć; wskazywać przypadki działań niezgodnych z prawem, żądać wyjaśnienia, naprawienia, wyciągnięcia konsekwencji, pociągnięcia do odpowiedzialności; podsuwać inne rozwiązania, proponować standardy, bronić naszych bibliotek, uczniów i siebie.
Tym m.in. zajmuje się TNBSP. Właśnie czytamy, piszemy i zbieramy uwagi. Uzyskaliśmy zaproszenie do sejmu. We wtorek będę brała udział w posiedzeniu komisji Przyjazne Państwo. Liczę na duchowe wsparcie forumowiczów :)

Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: niedziela 01 maja 2016, 16:05
autor: Pani w okularach
Głupota, bo teraz kto zaprowadzi dzieci do biblioteki i pokaże co i jak? Nie będą już czytać w ogóle. To się nazywa zabijanie kultury!

Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: piątek 19 sie 2016, 14:20
autor: madan
Zlikwidować nie pozwolimy. Zreformować pomożemy. O sytuacji prawnej poinformujemy. W razie potrzeby będziemy interweniować. Po to jesteśmy. Trzymajmy się razem.

Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: czwartek 29 wrz 2016, 13:51
autor: madzi
Mam prośbę, spójrzcie czasem na daty...