KAT

piątek 25 wrz 2009, 10:48

Nie muszę odpracowywać tej godziny :?: :?: :!: :!:

Pracuję w bibliotece w ośrodku szkolno-wychowawczym, a punkt 11 komunikatu ministerstwa brzmi:

Realizacja godzin przez nauczycieli zatrudnionych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w ośrodkach szkolno-wychowawczych i w zakładach zdrowotnych, w tym zakładach opiekuńczo-leczniczych i zakładach lecznictwa uzdrowiskowego. Jeśli przy placówce działa szkoła podstawowa, gimnazjum lub szkoła ponadgimnazjalna, nauczycieli tam zatrudnionych obowiązują omawiane godziny. Przepis ten nie dotyczy wychowawców i innych pracowników pedagogicznych tam zatrudnionych.

Gość

piątek 25 wrz 2009, 11:11

właśnie przeczytałam komunikat, zastanawiam się co robić, moja dyrekcja nie kazała robić pedagogowi, psychologowi i nam - bibliotekarkom tej dodatkowej godziny, p. pedagog stwierdziła, że dopóki nam nic nie powiedzą siedźmy cicho i nikomu nic nie mówmy, ale przecież niewiedza dyrekcji nie usprawiedliwia nas - prawo mamy znać. Sama nie chcę się wychylać, żeby ktoś nie miał do mnie pretensji (pracuję w tej szkole dość krótko), a z drugiej strony nie chciałabym za pół roku np. jak się dyrekcja dowie, że my też mamy realizować ową godzinę, odrabiać tego hurtem.
Proszę o radę, może ktoś ma pomysł, jak w miarę dyskretnie załatwić sprawę

Ania10

Dodatkowa godzina

piątek 25 wrz 2009, 12:33

Na stronie MEN jest wyjaśnione dokładnie kogo ta dodatkowa godzina obowiązuje. Okazuje się, że bibliotekarzy szkolnych też. Otwórzcie sobie - www.men.gov pl.

Badas
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodatkowa godzina

piątek 25 wrz 2009, 12:48

Ania10 pisze:Okazuje się, że bibliotekarzy szkolnych też..
a myślałaś, ze nie? Przecież jesteśmy nauczycielami.

Ania 10

Dodatkowa godzina

piątek 25 wrz 2009, 12:55

Odpowiadałam tylko na wątpliwości Gościa

Badas
Kontakt: Strona WWW

piątek 25 wrz 2009, 13:01

ok :D tak tylko napisałam... :wink:

io

piątek 25 wrz 2009, 15:09

Realizuję na tej godz. kółko czytelnicze dla kl.IV-VI mam 4 dziewczynki.Odbyły się trzy spotkania.Nie miałam ich ani razu w komplecie.Boję się, że się to rozmyje i co wtedy.Ponoć trzeba mieć stałą grupę.Zaplanowałam też z nimi wyjścia do biblioteki muzealnej,miejskiej i pedagogicznej, chyba mogę wtedy wpisać2-3 godziny w jednym dniu.

annna

piątek 25 wrz 2009, 19:43

jestem "gościem" od wiadomości z:Pią Wrz 25, 2009 10:11 am. Ja nie mam wątpliwości czy muszę robić tę godzinę - WIEM ŻĘ MUSZĘ - CZYTAŁAM KOMUNIKAT, o czym piszę w poście. Mój problem polega na tym, że moja dyrekcja o tym nie wie. I co dalej? Proszę o poradę osoby, które przeczytają i zrozumieją o co mi chodziło w mojej poprzedniej wiadomości
Dziękuję, annna

Gość

24h dydaktyczne

piątek 25 wrz 2009, 19:54

Jak mam 24h dydaktyczne, czyli mam do odpracowania 80minut w tygodniu dodatkowo czy obowiazuje mnie tylko to 60 minut?

Jacko

sobota 26 wrz 2009, 12:12

Anonymous pisze:właśnie przeczytałam komunikat, zastanawiam się co robić, moja dyrekcja nie kazała robić pedagogowi, psychologowi i nam - bibliotekarkom tej dodatkowej godziny, p. pedagog stwierdziła, że dopóki nam nic nie powiedzą siedźmy cicho i nikomu nic nie mówmy, ale przecież niewiedza dyrekcji nie usprawiedliwia nas - prawo mamy znać. Sama nie chcę się wychylać, żeby ktoś nie miał do mnie pretensji (pracuję w tej szkole dość krótko), a z drugiej strony nie chciałabym za pół roku np. jak się dyrekcja dowie, że my też mamy realizować ową godzinę, odrabiać tego hurtem.
Proszę o radę, może ktoś ma pomysł, jak w miarę dyskretnie załatwić sprawę
a nie można iść zwyczajnie do dyrekcji i zapytać?
W każdym razie to dyrekcja bedzie miała kłopoty podczas kontroli jesli wyjdzie, że nie realizujecie tych godzin

W.

Program zajec

poniedziałek 28 wrz 2009, 15:25

Pomozcie prosze! Mam tylko jeden dzien na oddanie wypelnionego dziennika zajec pozalekcyjnych. Nie wiem co napisac w celach, zadaniach i tresciach umieszczonych w dzienniku. Mam prowadzic zajecia o dobrej ksiazce. Jakies pomysly? Z gory dziekuje! :)

Gość

poniedziałek 28 wrz 2009, 16:36

Mam dziennik kółka teatralnego i tam wpisuję swoje tematy. Czasami jest tak, że gdy mamy mieć jakieś przedstawienie pracujemy częściej i dłużej, w taki sposób za wrzesień mam 9 godzin. Czy może mi ktoś powiedzieć -Gdzie jest przepis który mówi, że ponoć rozliczamy się za okres pół roku? ( dyrektor kazał mi wpisywać w dzienniku tylko tyle godzin ile jest wymaganych, pozostałe pomijać). Poza tym dyrekcja założyła (oszczędność dzienników) jeden dziennik w którym mamy wpisywać tematy 1 godzinę tygodniowo. Jak mam z tego wybrnąć? w ten sposób będę prowadziła podwójny dziennik do tych samych zajęć.
Proszę o pomoc, bardzo proszę.

Jacko

poniedziałek 28 wrz 2009, 20:56

Anonymous pisze:Mam dziennik kółka teatralnego i tam wpisuję swoje tematy. Czasami jest tak, że gdy mamy mieć jakieś przedstawienie pracujemy częściej i dłużej, w taki sposób za wrzesień mam 9 godzin. Czy może mi ktoś powiedzieć -Gdzie jest przepis który mówi, że ponoć rozliczamy się za okres pół roku? ( dyrektor kazał mi wpisywać w dzienniku tylko tyle godzin ile jest wymaganych, pozostałe pomijać). Poza tym dyrekcja założyła (oszczędność dzienników) jeden dziennik w którym mamy wpisywać tematy 1 godzinę tygodniowo. Jak mam z tego wybrnąć? w ten sposób będę prowadziła podwójny dziennik do tych samych zajęć.
Proszę o pomoc, bardzo proszę.
przepis jest w KN
art. 42 ust. 7a pkt 2
7a. Zajęcia i czynności realizowane w ramach czasu pracy nauczyciela:
2) o których mowa w ust. 2 pkt 2, z wyłączeniem zajęć i czynności realizowanych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych działających na podstawie ustawy wymienionej w pkt 1, realizowane w wymiarze określonym w ust. 2 w pkt 2 odpowiednio w lit. a i b, są rejestrowane i rozliczane w okresach półrocznych w dziennikach zajęć pozalekcyjnych.
skoro są rozliczane i rejestrowane w okresie półrocznym oznacza to, że można je blokować.
Coś głupawo dyrekcja mówi z tym wpisywaniem bo ja w tym widzę raczej zwiększenie zużycia dzienników niż oszczędności

Gość

wtorek 29 wrz 2009, 10:25

Ja mam dwa razy w tygodniu kółko biblioteczne po pół godz. przed lekcjami. Do szkoły dojeżdżają uczniowie i zawsze ktoś do biblioteki przyjdzie, a ja ich angażuje w drobne prace jak wyszukiwanie informacji, przygotowanie wystawy czy układanie książek na półkach. Spokojnie realizuję godz. karcianą.

glowackakrysia@gmail.com

dodatkowa godzina dla bibliotekarzy szkolnych

środa 30 wrz 2009, 10:01

wyczytałam w rozporządzeniu MEN ,że m.im bibliotekarze są zobowiązani do realizacji innych zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły, w tym opiekuńczych i wychowawczych jak to rozumieć? czy np prowadzenie kroniki szkolnej to nie czynność wynikająca z zadań statutowych szkoły?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”