nora

czwartek 09 wrz 2010, 10:13

A co powiecie na taki problem. Jak bibliotekarz może przeprowadzić zajęcia z dodatkowych godzin jeśli w bibliotece przez cały dzień odbywają się zajęcia dydaktyczne różnych klas i nie ma fizycznej możliwości przeprowadzić zajęć z Kółka Czytelniczego chociaż chętnych mi nie brakuje. Zawsze pod górę :(

alan

czwartek 09 wrz 2010, 11:29

W zeszłym roku byłam zobowiązana tylko do rozliczenia godzin karcianych w dzienniku. W tym roku mam napisać plan pracy na karcianki a potem je rozliczać w dzienniku. Czy u Was też tak jest ?

Ina 2

czwartek 09 wrz 2010, 12:07

Tak , jest od ubiegłego roku !
Treaz tak sobie myśłę , mam kółko w bibliotece (od tego roku jak wiadomo już 2 h ) i okazuje się że automatycznie wyłużona została moje praca w bibliotece , bo przecież nie wyrzucę nauczyciela lub ucznia jak przyjdą po materiały do biblioteki akurat w godzinach pracy mojego kółka .
No i mam 2 w 1 .

Zuzza

czwartek 09 wrz 2010, 13:47

alan pisze:W zeszłym roku byłam zobowiązana tylko do rozliczenia godzin karcianych w dzienniku. W tym roku mam napisać plan pracy na karcianki a potem je rozliczać w dzienniku. Czy u Was też tak jest ?
u nas nie wpisuje się karcianych do dziennika biblioteki, tylko są oddzielne dzienniki na karciane i tam jest plan pracy, tematy realizowanie i miejsce na wnioski po ewaluacji po każdym semestrze :evil:

alan

piątek 10 wrz 2010, 08:57

Ale ja nie wpisuję karcianych do dziennika biblioteki. Źle zrozumiałaś moją wypowiedź.

Zuzza

piątek 10 wrz 2010, 13:49

Sorry
:oops:

KASIA

piątek 10 wrz 2010, 17:07

Zastanawiam się co zrobić z tymi godzinami kiedy mu jesteśmy, a uczniowie nie przyszli...

xandre

piątek 10 wrz 2010, 17:25

alan pisze: W tym roku mam napisać plan pracy na karcianki a potem je rozliczać w dzienniku. Czy u Was też tak jest ?
Ja już tak miałam w zeszłym roku.

Marianna

piątek 10 wrz 2010, 19:32

KASIA pisze:Zastanawiam się co zrobić z tymi godzinami kiedy mu jesteśmy, a uczniowie nie przyszli...
u nas byłoby mówione,ze co ze mnie za nauczyciel,ze nie umiem zachęcić dzieci do udziału w tak wspaniałym projekcie, jakim jest kółko czytelnicze :twisted:

Gość

piątek 10 wrz 2010, 19:54

Tu nie chodzi o zachęcenie, tylko zwyczajnie np. choroba, inne zajęcia, wyjazd itp. Trudno jest u nas w szkole stworzyć grupę 10 osobową, bo dzieci są rozchwytwane. Same mówią, że będa brać drugą torbę na jedzenie, bo od 7:10 do 16:00 mają ciagle jakieś zajęcia. Oprócz godzin karcianych w mojej szkole realizowane są dwa projekty czyli dodatkowe zajecia dla uczniów. Maskara jest z tymi godzinami. Wolałabym żeby mi je wrzucili w etat i nie rozliczali z tego czy uczniowie/ uczeń przyjdzie czy nie. Robić jak zawsze mamy co, więc to nie byłby problem :)

Marianna

sobota 11 wrz 2010, 13:23

Anonymous pisze:Tu nie chodzi o zachęcenie, tylko zwyczajnie np. choroba, inne zajęcia, wyjazd itp. Trudno jest u nas w szkole stworzyć grupę 10 osobową, bo dzieci są rozchwytwane. Same mówią, że będa brać drugą torbę na jedzenie, bo od 7:10 do 16:00 mają ciagle jakieś zajęcia. Oprócz godzin karcianych w mojej szkole realizowane są dwa projekty czyli dodatkowe zajecia dla uczniów. Maskara jest z tymi godzinami. Wolałabym żeby mi je wrzucili w etat i nie rozliczali z tego czy uczniowie/ uczeń przyjdzie czy nie. Robić jak zawsze mamy co, więc to nie byłby problem :)
Ja to wiem, sama mam ogromny problem z dzieciakami, bo te, które przychodziły w zeszłym roku, w tym mają zajęcia z innych przedmiotów. Do biblioteki przychodzą, pomagają, siedzą, ale nie półtorej godziny od do. Tylko jak mają czas i ochotę. Najlepiej byłoby, gdyby góa się zreflektowałą, jak rózni się godzinowo etat bibliotekarza od etatu dydaktyka i dała nam spokój. Pomarzyć- dobra rzecz :wink:

Aqa

niedziela 12 wrz 2010, 09:43

Stało się to, czego się wszyscy obawialiśmy w szkole- są problemy nie tylko z organizacją zajęć ale i z salami na nie. Dydaktycy wskazują uczniów, którzy mają chodzić na zajęcia wyrównawcze- MEN nie pomyślał, że nauczyciele mają różne stanowiska i różny czas pracy, bo MEN - owi nie chodzi o dobro dziecka, tylko zwiększenie nam etatów.
Kogo my możemy "wskazać", jak uczniowie MUSZĄ chodzić na wiele zajęć? 2 godz. tyg. musi realizować i WF ista i bibliotekarz, pedagog i świetlica.
Moje stałe grono z kółka zgłosiło się chętnie, z tym, że na 1 godz., bo mają inne kółka. Dogadałam się z jedną wychowawczynią, wzięłam 4 dzieci "zaniedbanych wychowawczo" na zajęcia komputerowe. Zobaczymy.. bo chodzą też na wyrównawcze z 3 przedmiotów, a nie są chętne do czegokolwiek.
Nie mam nawet 1 godziny na administracyjne prace, a dzieci w lokalu non stop. Od 2 lat kombinuję jak znaleźc spokój, by zaglądać do bazy danych, do rachunkowości /pomyliłam już numerację protokołów w hałasie /. Jak wielu z nas- wolałabym dodane te 2 godziny do etatu na administrację, "pracę z dzieckiem" /co tak pięknie brzmi pani minister/ mam 6 godzin dziennie, codziennie, jak żaden nauczyciel.

Aa.. sale. U mnie, a mam skontrum obecnie, zamierza realizować owe karciane aż 7 nauczycieli!!!! Odmówiłam 5 z nich. Mam ciasne pomieszczenie, czasem mam w lokalu, w końcu szkolnym, nie moim, są zajęcia wyrównawcze w centrum- pomagam koleżankom w tym.
W mojej szkole, w czasie lekcji klas 4-6 wypożyczają dzieci z klas 0-3, przychodzą w tym czasie tez dzieci z rodzicami i opiekunami. Non stop.
Jak prowadzic inne zajęcia??
2 nauczycieli musi u mnie realizowac te całę karciane, nie ma gdzie.
Do tego ja ze swoimi, jak poprzedniczki- będę miała 2 godziny dłużej otwartą bibliotekę, bo co- mam warczeć "nieczynne"??
/warczeć już zaczynam, niestety/

Zuzza

poniedziałek 13 wrz 2010, 08:22

Anonymous pisze: Maskara jest z tymi godzinami. Wolałabym żeby mi je wrzucili w etat i nie rozliczali z tego czy uczniowie/ uczeń przyjdzie czy nie. Robić jak zawsze mamy co, więc to nie byłby problem :)
Nie piszcie takich rzeczy, bo ktoś w ministerstwie potem powie, że sami tego chcemy i rzeczywiście je doda. Trzeba mówić prawdę - zajęcia w takiej formie są zbędne, niewiele dzieci z nich korzysta i powinniśmy pracować tak, jak kilka lat temu - zajęcia pozalekcyjne prowadzą ci, którzy chcą i mają za to zapłacone dodatkowo, np ze środków unijnych.

Gość

piątek 17 wrz 2010, 10:02

W pon. z kl. V i w środę z kl. IV (po 1 godz. zegarowej) mam łącznie 2 godz. zegarowe KN z dwiema grupami. Prowadzę 1 dziennik, bo tematy w obu grupach będą te same.
Jak wpisać te 2 grupy do dziennika. Jedna pod drugą? Ale wtedy liczby porzadkowe nie będa się zgadzały. A jak wpisywać obecności?Pomóżcie!!!

Gość

A ja "pracuję" za świetlicę - jako art. 42

piątek 17 wrz 2010, 14:40

Witam. Ja też mam problem z tzw."karcianą" godziną. U nas siedzą uczniowie przed lekcjami ( pracujemy od 7.30 ), na pierwszych , drugich i trzecich lekcjach oraz/lub na ostatnich ( 5,6,7... ) - bo u nas są dojazdy do szkoły i muszą "gdzieś" przebywać. Świetlica ich nie przyjmuje, bo są z gimnazjum, zresztą też mają full. I my się nimi opiekujemy ( raczej pilnujemy). I tych tzw. "karcianych" wychodzi nam kilkanascie w tygodniu. Zaproponowałam, aby włączyli się do tej opieki też inni nauczyciele, ale jest trudno to przeforsować. W sumie jeśli mam pracować "za" świetlicę, to niech mi ( kurcze) zmniejszą pensum, bo swietlica ma przecież 26 godz. a my 30. Mam juz dość tych ministerialnych nowości. Popieram głosy tych nauczycieli, że woleliby mieć te godz. wpisane do planu, a nie kombinować i wyrywać sobie uczniów. I nie zgodzę się tym samym, z którąś z moich przedmówczyń, żeby nie mówić w ten własnie sposób, bo ministerstwo usłyszy i nam je doda. Bo przecież i tak juz je nam dodała, to tylko kwestia czasu aby zostały wpisane "do pensum"

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”