megi

czwartek 23 wrz 2010, 11:34

Skończyłam skontrum i zastanawiam się nad karciankami.
Trochę czytania zamiast oglądania - głośnie czytanie fragmentów książek
Warsztaty poetyckie
Mini klub Recenzenta
Przyłapani na czytaniu
Debata czytelnicza - propozycja od uczniów
u mnie w gimnazjum popularne wampiry to może debata na ten temat?
Popołudniowe czytanie poezji jak znajdę chętnych
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Maryjka

godziny karciane niechciane

czwartek 23 wrz 2010, 11:55

Witam serdecznie! Może orientujecie się, dlaczego szkołom średnim dodano TYLKO jedną godzinkę? Podwyżki są jednakowe dla szk. podst. i gimnazjów oraz szkół średnich, więc skąd ten przywilej?
Pozdrawiam. M.

misiajagodka

piątek 24 wrz 2010, 11:33

Mnie strasznie się marzy zwykłe wydłużenie godzin pracy, bo jestem zatrudniona w dobrym liceum dwujęzycznym. Młodzież tu mamy ambitną. Biegają na różnej maści kursy i nawet ich nauczycielom trudno jest ściągnąć na cokolwiek.
Wymyśliłam, że będę z nimi ćwiczyć rozumienie tekstu pisanego z j. niem. i nikt u mnie się nie pojawił. Martwi mnie to okrutnie :(

Kate
Kontakt: Strona WWW

piątek 24 wrz 2010, 13:45

Witam! :D

Dziewczyny! Głowa do góry! Nie przejmujcie się tym aż tak!
Ja miałam inny pomysł na te 2 godziny tygodniowo - założyłam Szkolny Klub Scrabble - i zdarza się nawet że braknie czasu żeby dokończyć grę!). Postarałam się też o sponsora na zestawy do scrabble - dzięki temu mamy 4 zestawy do gry plus 4 komputery na których zainstalowałam program Scrabman do ćwiczeń początkowych. Pomysł okazał się fajny. Nie przejmuję się, że raz przychodzi 5 osób raz 2 - nawet jak zdarzy się, że nikt nie przyjdzie to trudno. Ja jestem i czekam i to się liczy. U nas też jest podobna sytuacja, że nauczyciele siedzą i czekają, bo nikt nie przychodzi na kółko plastyczne czy religijne. Myślę że to nie powód aby oskarżać takich nauczycieli o to , że nie potrafią zachęcić do takich czy innych zajęć.

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

jolklew

piątek 24 wrz 2010, 15:06

Naprawdę wolelibyście, żeby zwiekszyli nam o 2 godziny pensum? Przecież dla wielu z nas zabraknie wtedy pracy? Czy wszędzie jest tyle nadgodzin? Udowodnijmy, że karciane nie mają sensu, ale nie piszmy, że chcemy zwiększenia pensum.

Betinka

piątek 24 wrz 2010, 18:55

Bibliotekarzom chyba byłoby łatwiej mieć zwiększone pensum - nie odbieramy przecież innym pracy, tylko dłużej pracujemy. Sama nieźle się nagłowię przy karcianej. Przedmiotowcy inna sprawa, bo jeśli zwiększy się pensum, to przecież uczniom nie dołoży się godzin, tylko ktoś straci pracę. Myślałam, że po roku karciana upadnie, ale byłam optymistką.
Mnie, szczerze mówiąc, bardziej niż karciana przeraża wizja pracy w wakacje.
No cóż - bądźmy dzielni!

carol

45 czy 60

poniedziałek 27 wrz 2010, 10:28

W ramach art. 42 realizuję zajęcia koła dziennikarskiego o charakterze dydaktycznym. Ponieważ ze względów organizacyjnych nie mogę zatrzymać uczniów 2 razy 60 minut (bo tyle czasu zdaniem mojego dyrektora jako bibliotekarz powinnam pracować w ramach "karcianej") mam sobie ustalić 3 terminy spotkań (45 minut, 45 minut i 30 minut). Moja dyrekcja twierdzi, że w wypadku bibliotekarza, pedagoga i świetliczanki nie jest ważny charakter zajęć czy będzie to dydaktyczny czy opiekuńczo-wychowawczy zawsze 60 minut. Co o tym sądzicie?

Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: 45 czy 60

poniedziałek 27 wrz 2010, 12:35

carol pisze:W ramach art. 42 realizuję zajęcia koła dziennikarskiego o charakterze dydaktycznym. Ponieważ ze względów organizacyjnych nie mogę zatrzymać uczniów 2 razy 60 minut (bo tyle czasu zdaniem mojego dyrektora jako bibliotekarz powinnam pracować w ramach "karcianej") mam sobie ustalić 3 terminy spotkań (45 minut, 45 minut i 30 minut). Moja dyrekcja twierdzi, że w wypadku bibliotekarza, pedagoga i świetliczanki nie jest ważny charakter zajęć czy będzie to dydaktyczny czy opiekuńczo-wychowawczy zawsze 60 minut. Co o tym sądzicie?
Sadze, że powinnaś przypomnieć dyrektorowi, że godzina miała, ma i będzie miała zawsze 60 min. dla każdego. Jeżeli zarządza, że zajęcia takie czy siakie maja trwać godz. dydaktyczną to 45 min. dla wszystkich, a jak zegarową to 60 min. i tez dla wszystkich.

carol

45 czy 60

poniedziałek 27 wrz 2010, 13:00

Dziś nawet złożyłam pismo na ręce dyrektor, iż proszę o uznanie 45 minut pracy z uczniem jako godziny wynikającej z art. 42. Poparłam wniosek komentarzem MEN i charakterem pracy szkoły - uczniowie dojeżdżają, a moje zajęcia przypadają w czasie ich 45-minutowego pobytu w świetlicy. Czekam na odpowiedź do jutra.

carol

środa 29 wrz 2010, 11:43

Dostałam odpowiedź, jakiej należałoby się spodziewać, że rozdział godzin "karcianych" należy do dyrektora i na moją prośbę nie wyraża zgody. Czyli biblioteka, pedagog i świetlica obojętnie jakie zajęcia będą realizować pracują 60 minut, a przedmiotowcy 45 minut. W efekcie pani od polskiego robi robótki ręczne 45 minut i szefowa zalicza to jako godzinę. Słyszeliście o większym absurdzie?

Aqa

środa 29 wrz 2010, 18:06

Nie.
Jednak sądzę, że większe absurdy przed nami. PO wdrozeniu pomysłu MEN- wątek Joli66.
Będziemy zarówno nauczycielami od wszystkiego tylko nie od pobierania zapłaty za to, do tego "WYJDZIEMY DO SPOŁECZEŃSTWA LOKALNEGO", żeby pani Hall miała dobry nastrój, że oszczędziła na własnym gronie.
Nie, nie na własnym, bo nas z niego wyrzuci.

Gość

godziny karciane

czwartek 30 wrz 2010, 14:22

A może ktoś mi powie ile jest tych godzin karcianych łącznie w roku szkolnym. Pracuję na pełnym etacie w szkole podstawowej.

Betinka

czwartek 30 wrz 2010, 17:05

W ponadgimnazjalnej mam 38 rocznie, to w podstawówce niestety razy dwa...

Gość

karciane

piątek 01 paź 2010, 20:47

A to ciekawe, bo wychodziłoby 76 godzzin a u nas się mówi o 72 godz. a u koleżanki 66 godzin podkreślam że w ciągu całego roku szkolnego. To w końcu jak to jest z ilością tych godzin w szkołach podstawowych.
Pozdrawiam

Betinka

piątek 01 paź 2010, 23:14

Ilość godzin karcianych w roku szkolnym to ilość tygodni dydaktycznych razy jeden w ponadgimnazjalnej i niestety razy dwa w szkole podstawowej i gimnazjum. W ubiegłym roku miałam 38 i w tym roku też. Wydaje mi się, że wszędzie powinno być tak samo.
Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”