sela

Nauczyciele pozostali

środa 15 gru 2010, 09:22

gośc

środa 15 gru 2010, 09:56

zastanawiam sie jak to bedzie. Zostaniemy pozbawieni stanowiska nauczyciela - bedziemy pracowac dłuzej, ale czy jako pracownicy administracyjni nadal bedziemy chodzic na zastepstwa???
co z awansem zawodowym?jesli w przyszlym roku nauczyciel bibliotekarz otrzyma stopien nauczyciela dyplomowanego lub mianowanego, to do niczego mu sie to nie przyda.
czy ktoś w związkach ujmie się za nami, pedagogami i psychologami???

Maria
Kontakt: Strona WWW

środa 15 gru 2010, 10:00

Dziś rano dowiedziałam się z radia, że " p. minister zabiera się za nauczycieli", wiem, że dla większości spoza branży to wielka radość.
Między innymi bibliotekarze nie będą mieli wakacji :(.

Gość

środa 15 gru 2010, 10:35

JUż jestem tymi wszystkimi hasłami p. minister i dziennikarzy zmęczona.
Dobrze, że nie zaczęłam w tym roku podyplomówki bo chybaby mnie trafiło (nie powiem co).
Milego dnia życzę
maja

fiori

środa 15 gru 2010, 10:40

Niech się ta nasza pani minister :evil: lepiej zabierze za siebie!
Nie będę chciała pracować w szkole, jezeli te "genialne" pomysły wejdą w zycie. A pewnie wejdą, bo jakos nie widac, aby ktos stopował inwencje TFUrcze pani minister. Otoczona klakierami robi co chce.
Ostatnio zmieniony środa 15 gru 2010, 10:52 przez fiori, łącznie zmieniany 1 raz.

Aqa

środa 15 gru 2010, 10:45

Wielu z nas od dawna się zastanawia co knuje p. Hall - trudno mi ją nazwać p. minister- działa wywrotowo. Destabilizuje pracę naszą co rok, wprowadzając zmiany zmian, do zmian, które jeszcze nie zdążyły się .. zmienić po poprzednich zmianach.
Czy jej działalność polega wyłącznie na wywróceniu wszystkiego do góry nogami? TO jest jej twórcza działaność?

- Kosztowne zmiany samych nazw szkół w całym kraju, pieczątek, tablic, informacji z danymi szkół- gdzie jest sens???
- Zmiana nazwy: nauczanie zintegrowane na znów: początkowe- faktycznie, "niebotycznie potrzebne". /nie umie wprowadzać zmian treści bez zmian nazw cyklu?/
- Numerowanie lekcji, by nauczyciel wyrobił obowiązkowo zajęcia- bo przecież każdy naucyzciel to przestępca, marzący tylko o podwórku, nie realizacji zadań, PANI MINISTER /WRR/ MUSI GO ZDYSCYPLINOWAĆ...? /działania pozorowane dla mnie/ i masa podobnych dziwnych zarządzeń.

W świecie elektroniki pani walczy z bibliotekami szkolnymi, które nie są samodzielnymi jednostkami w szkołach. Kłamie z uśmiechem na twarzy, że to "dla dobra społeczeństwa lokalnego"
..lokalne społeczeństwo, miasta niemal milionowego, Wrocławia /ze studentami grubo ponad milion/ wywaliło biblioteki z 17 bodaj szkół...
Że nie wspomnę o Jarocinie, gdzie nie została zadna biblioteka.. też "lokalne społeczeństwo"dość dużego miasta.

Owszem, wielu dyletantów się ucieszy z tej decyzji, wielu nam zazdrości ferii i wakacji. Zapominajac, że TO OTWARTY ZAWÓD, NIE KORPORACJA ADWOKACKA- MOŻE KAŻDY MARZĄCY O SZKOLE DO NIEJ PRZYJŚĆ I MIEĆ WAKACJE. I ferie.

Zastanawiam się, jak wy, jak to ma wyglądać... mamy nadal pracować jak teraz, z tymi samymi zadaniami, mając inny status??? i dłuższy czas pracy???:
- zajmować się uczniami przed, po lekcjach, na przerwach, spędzających czas w bibliotece, opiekować się nimi- ucząc je wielu rzeczy - np. sporządzania notatek, wydruków
- prowadzić lekcje zachęcając do zainteresowania wiedzą, czytaniem?
- prowadzić kółka?
- prowadzić z uczniami inscenizacje?
- pani Hall zamierza nam bezkarnie wciskać całe klasy??? bez zapłaty i dla dobra społeczeństwa lokalnego????

To ostatnie wzburza mnie bezgranicznie od lat, jak nic innego. KAŻDY DYDAKTYK MA NADGODZINY, ja goły etat. Mam pracować jeszcze więcej, narażona na te same sytuacje, które mam, z trudnymi dziećmi, za... ile??
W pani Hall- więcej nei wierzę..

... pamiętam drożejące pieczywo i "pachnące, świeże, bułeczki" jak podrozeją, ministra /zapomniałam nazwisko..coś na K/

Gość

środa 15 gru 2010, 11:07

ten ostatni post to gotowy artykuł do gazety....tylko jakiej?

Badas

środa 15 gru 2010, 11:24

Przestaniemy być nauczycielami :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Czy można jeszcze coś zrobić, żeby pozostać w satucie nauczyciela???
Ostatnio zmieniony środa 15 gru 2010, 11:28 przez Badas, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

środa 15 gru 2010, 11:25

Ten miły minister to Zdzisław Krasiński. Zmiótł go wiatr historii, oby powiał w stronę hal. :lol:

Aqa

środa 15 gru 2010, 13:10

Dzięki, za podpowiedź nazwiska geniusza od bułeczek chrupiacych.

Art. w GN- zanim przeczytałam. sądziłam, ze MEN sobie podzielił "dla dobra społeczeństwa.. " rzecz jasna, nauczycieli jako:
- lepszych, tablicowych, z mniejszym czasem pracy i lepszym wynagrodzeniem
- gorszych, nie-tablicowych, jak my, z dłuższym czasem pracy, a juz mamy 32 zegarowe godziny, jak będzie wyglądało nasze uczestnictwo np. w Radach Ped.?
Ale nie.. GN cytowany przez poprzednika, przeczytałam, wygląda na to, że jesteśmy w projekcie, jak podejrzewalismy, wyrzuceni z grupy nauczycieli w ogóle. Skoro ZNP protestuje przeciwko mi.in. utracie statusu nauczyciela przez "nie-tablicowych".

Fajnie.
Wielu dyrektorów popiera zmiany KN. Samorządy chyba wszystkie. Rząd ma wiekszosć w Sejmie. Tylko my jesteśmy tak "niereformowalni", że "nie widzimy, co jest dla nas tak dobre, i-oczywiscie- dla społeczeństwa lokalnego, dla dziecka."

Gość

środa 15 gru 2010, 13:26

Jeśli już ma tak byc to bardzo proszę dac mi solidne, bardzo solidne odszkodowanie za zmianę warunków zatrudnienia.

Anka1

środa 15 gru 2010, 14:19

Pomysły te pojawiają się co kilka miesięcy. Jednak nie sądzę, aby doszło do zmian przed wyborami parlamentarnymi. Musimy o tym pamiętać, aby nie dać się zbałamucić pięknymi hasłami przed wyborami i po prostu nie głosować na PO. Choć nie jest memu sercu bliskie SLD, ale to jedyna partia, która konsekwentnie broni Karty Nauczyciela. Nie chcę wyjść na jakiegoś agitatora politycznego, ale oddając głos na PO, musimy mieć świadomość, że podcinamy gałąź, na której siedzimy

Anka1

środa 15 gru 2010, 14:23

A może ciekawe spostrzeżenia, Drogie Koleżanki, mogłybyście też wysyłać naszej ukochanej pani minister. Zaprasza wszak na swój blog:
http://www.katarzynahall.blogspot.com/

Kwazar00

środa 15 gru 2010, 14:28

Ciekawi mnie dla kogo ja ma siedzieć w wakacje w szkole? Kto do mnie przyjdzie, chyba tylko personel administracyjny, bo z uczniami w czasie roku szkolnego jest problem, nie mówiąc już o wakacjach. :(

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”