Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

PROTEST Bez bibliotek Wasze dzieci będą baranami

poniedziałek 21 lut 2011, 16:07

Zainicjowana została akcja protestu

http://bibla.bloog.pl/id,328770448,titl ... caid=6bd28

Warto wesprzeć i ewentualnie się włączyć.

fiori

poniedziałek 21 lut 2011, 22:03

Pomysł super, ale hasło mi się nie podoba. Wg mnie jest obraźliwe. Bez bibliotek NASZE dzieci będą baranami, jak już. W końcu "wszystkie dzieci są nasze" ;) Wygląda to tak, jakbyśmy chcieli pokazać, że naszym (bibliotekarskim) dzieciom zbaranienie nie grozi, bo jesteśmy lepsi. Trochę przypomina mi to stare hasło Urbana "rząd się sam wyżywi". Przecież to nie wina rodziców, że MEN czepia się bibliotek.
Myślę, że nie musimy balansować na pograniczu wulgaryzmów, aby zwrócić uwagę na problem. Nie wiem, czy chciałabym usłyszeć, że bez internetu moje dzieci będą osłami, gdyby podobną kampanię ogłosili informatycy...
Sama akcja świetna, ale bez baranów svp :wink:

P.S.
Post o podobnej treści zostawiłam na cytowanym blogu i z miejsca zostałam zjechana :lol:

bogna3

poniedziałek 21 lut 2011, 22:57

Podobnie jak fiori uważam, że pomysł jak najbardziej trafiony, ale hasło pozostawia do życzenia. Zapewne ta większa część społeczeństwa, która (jak podają ostatnie statystyki czytelnictwa) nie czyta książek na pewno nie uważa się za barnów. Trudno, więc będzie trafić do nich z tym hasłem.

Malkontent

poniedziałek 21 lut 2011, 23:36

A mnie przyszły dwa obrazy do głowy - baranek jedzący książkę, albo wykorzystujący ją jako podpórkę pod komódkę na telewizor, ewentualnie w baranim pędzie demolujący szkolny korytarz i piękna czarna owca siedząca w bibliotece z ksiązką lub przed komputerem.I sloganik Korzystaj z biblioteki - zostań Perednicą.Nie idz za stadem baranów, badź czarną owcą.

Juliusz Wasilewski

poniedziałek 21 lut 2011, 23:53

hasło ewoluuje :)

Obecnie jest: Olej stado, bądź czarną owcą

http://www.facebook.com/olejstado?sk=wall

bibla

wtorek 22 lut 2011, 07:15

Witam.
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Podpatruję wypowiedzi tutaj, na blogu, na stronie facebook.

@Fiori Proszę nie odbierać odpowiedzi jako ataku na siebie, czy na kogokolwiek. Raczej jako dyskusję - bo opinie są naprawdę różne i warto wypracować hasło, które przypadnie do gustu najpierw nam, a potem -naszym zdaniem- społeczeństwu. To naprawdę trudne zadanie. Każda propozycja jest brana pod uwagę.

Z drugiej strony - tak jak zaznaczał Pan Juliusz Wasilewski - czasu tak niewiele. Mam propozycję, aby nam nic nie umknęło - decyzje, propozycje bardzo proszę umieszczać na blogu, bądź na stronie facebookowej. Naprawdę tyle spraw do ustalenia i uzgodnienia, że trudno będzie na bieżąco przeglądać wszystkie miejsca, gdzie dyskusja się toczy.

Pozdrawiam serdecznie
bibla
www.bibla.bloog.pl
biblablog@o2.pl

AnnoDoro

wtorek 22 lut 2011, 08:47

Mnie też bardzo podoba się ten pomysł, ale samo hasło nie! Obraża nas samych – jako rodziców, innych rodziców , no i w końcu dzieci, młodzież- wszystkich uczących się.

Bardziej pasowałoby mi tu hasło pod MEN – bo to MEN , a nikt inny winny jest temu , że likwiduje się biblioteki szkolne, że jest zbyt mało pieniędzy na uzupełnianie zbiorów itp.
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

fiori

wtorek 22 lut 2011, 09:31

@biblia
No nie, absolutnie nie czuję się zaatakowana :lol:
Moja propozycja - NIE BECZ. CZYTAJ!
Na blogu też napisałam :D

JA

wtorek 22 lut 2011, 10:30

Hasło mjusi prowokować:) Mi się podoba:) Mogłabym nosić taki T-Shirt:)

pola

wtorek 22 lut 2011, 11:31

Hasło jest juz nowe - Olej stado, bądź czarną owcą.
Moim zdaniem jest przekombinowane. Gdy ktoś usłyszy takie hasło, to kompletnie nie będzie wiedział, o co chodzi. Będą wiedzieli tylko organizatorzy i czytelnicy bibliotekarskich blogów i stron. Proszę zrobić próbę na kimś znajomym, który nie jest wprowadzony w temat pokazując mu nawet ten fajny rysunek.

Pola

wtorek 22 lut 2011, 11:34

AnnoDoro pisze: Bardziej pasowałoby mi tu hasło pod MEN – bo to MEN , a nikt inny winny jest temu , że likwiduje się biblioteki szkolne, że jest zbyt mało pieniędzy na uzupełnianie zbiorów itp.
Ale przecież tu nie chodzi tylko o biblioteki szkolne. Haslo musi byc ogólne. Natomiast bibliotekarze szkolni powinni zadbać, by w materiałach towarzyszących akcji były uwzględnione sprawy bibliotek szkolnych

Gość

wtorek 22 lut 2011, 13:04

"Młodzi, wykształceni , z wielkich miast" też nie wiedzą, że są baranami i żadna biblioteka tego nie zmieni. :(

Gość

wtorek 22 lut 2011, 13:44

Pola pisze:
AnnoDoro pisze: Bardziej pasowałoby mi tu hasło pod MEN – bo to MEN , a nikt inny winny jest temu , że likwiduje się biblioteki szkolne, że jest zbyt mało pieniędzy na uzupełnianie zbiorów itp.
Ale przecież tu nie chodzi tylko o biblioteki szkolne. Haslo musi byc ogólne. Natomiast bibliotekarze szkolni powinni zadbać, by w materiałach towarzyszących akcji były uwzględnione sprawy bibliotek szkolnych

Pola - AnnoDoro nie chodzilo tylko o biblioteki szkolne . chodzilo o fakt iz zarowno jedne jak i drugie biblioteki sa likwidowane, a haslo troszke niestety jest nie na miejscu

pia

wtorek 22 lut 2011, 14:36

Mnie równiez to hasło sie nie podoba, ma wydźwięk zdecydowanie pejoratywny. A juz hasło "Słuchajcie barany, bez bibliotek wasze dzieci będą baranami"( cytat z bloga) to przegięcie. Za żadne skarby nie założyłabym koszulki z takim hasłem!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”