Gość

piątek 25 mar 2011, 12:46

"Papierek" to opinia z PAŃSWOWEJ Poradni Pedagogiczno Psychologicznej, tylko takie honoruje się w szkole.Wydana przez ponoć specjalistów, ale pewnie sporo wydanych na wyrost.Druga sprawa, to zupełny brak w szkołach zajęc terapeutycznych dla dyslektyków, dysortografików i innych dys, tudzież znikoma liczba wszelakich terapii.Niestety, wiedzy jak pracować z takim dzieckiem nie ma wielu nauczycieli.Skąd ją wiec mają brać rodzice?Poradnia wydaje zalecenia, ale nie daje instrukcji jak pracować z takim dzieckiem.W szkole też nikt rodzica nie wyszkoli, nie pokieruje , nie powie jak pracować w domu.Moje dziecko, podobnie jak Aquy to szczęściaż, ma mamę nauczycielkę, która WIE JAK ma z nim pracować.specjalnie dla niego kończę różne kursy, podyplomówki, zbieram materiały.kosztuje to masę czasu i pieniędzy.Czy zwykły rodzic temu podoła. Wątpię.

Gość

piątek 25 mar 2011, 12:55

Anonymous pisze:Moje dziecko, podobnie jak Aquy to szczęściaż, ma mamę nauczycielkę, która WIE JAK ma z nim pracować.specjalnie dla niego kończę różne kursy, podyplomówki, zbieram materiały.kosztuje to masę czasu i pieniędzy.Czy zwykły rodzic temu podoła. Wątpię.
Może skończmy juz, bo zaczynamy się kompromitować...
Wątek dotyczy zupełnie innego tematu.

xandre

piątek 25 mar 2011, 13:05

Anonymous pisze: Może skończmy juz, bo zaczynamy się kompromitować...
Zaczynamy? Czyli kto? Bardzo proszę o stałe zalogowanie na forum, a potem pouczanie nas co wolno, a czego nie wolno tu pisać. Błąd jest, każdy widzi (wytykania palcami staram się oduczać dzieci od najmłodszych lat).

Odniosę do powyższego tematu.
Mam mieszane uczucia co do opinii wydawanych w poradniach. Wiem, że niejednokrotnie opinie te bardzo odbiegały od tego co zaobserwowali nauczyciele pracujący z tymi dziećmi. W licznych przypadkach to był wynik zwykłego zaniedbania i niedopilnowania przez rodziców. Gościu masz rację, nie każdy rodzic temu podoła, ale z drugiej strony dla chcącego.... Jeżeli dziecko zachoruje szukają pomocy u lekarza, dlaczego więc kiedy występują inne problemy nie przejmują się (oczywiście nie wszyscy) i nie szukają pomocy u specjalistów. Nie wierzę, że w poradni nie dadzą rodzicowi wskazówek co i jak należy robić, żeby ów stan rzeczy poprawić. Wielu nauczycieli jest w stanie pomóc, ale bez pomocy rodziców i pracy w domu nie dadzą rady. Musi być ta współpraca! Niestety wymaga to rodzicieli konsekwencji, a sami wiecie, że z tym coraz trudniej. Najprościej "zwalić" to na kogoś.

Ps. mi się podoba koszulka 1 :D

Gość

piątek 25 mar 2011, 20:52

Tragedia! Prezydent w oficjalnej sytuacji "wali" 2 poważne błędy, jak widać na zdjęciach jego małżonka (była nauczycielka) zagląda mu przez ramię i nic :oops: ! Oboje nie do obrony. Czy to czarne czy białe owce i tak nie czytają.

Małgorzata

sobota 26 mar 2011, 09:57

Zgadzam się. To jest kompromitacja - dwa poważne błędy. Po prostu: niektórzy są prekursorami nowych zasad pisowni.
Wytykamy sobie często błędy na naszym forum, a mamy tyle pobłażliwości dla Prezydenta. Przecież to nie były jakieś jego odręczne notatki. To był wpis w imieniu Polaków!
A zresztą - to było już dawno.

jestem

protest

sobota 26 mar 2011, 10:28

Wróćmy może do głównego wątku? Nareszcie Ktoś organizuje w naszym imieniu protest i myślę, że warto o nim przede wszystkim rozmawiać. Maj już niedługo.
Koszulki bardzo ładne strona 1 ok. Mnie jako bibliotekarzowi szkolnemu brakuje informacji na koszulkach o nas (takiej dosadnej ) np. likwidowanie bibliotek szkolnych - nie wyrażam zgody. Żal mi też pięknych haseł - a może tak pierwsza strona koszulki tak jak jest + napis olej stado.pl a na odwrocie proponowane hasła? To tylko propozycja do ewentualnego przedyskutowania.
Hasło na dziś do sióstr i braci bibliotekarzy :"Nie mów jakoś to będzie ale bierz sprawy w swoje ręce".

ANETA2244

wtorek 12 kwie 2011, 10:31

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”