GaBa
Kontakt: Strona WWW

MOL - lista zaległości a lista wypożyczeń - prośba o POMOC

poniedziałek 18 kwie 2011, 14:34

Chciałam dziś, jak co roku przygotować Maturzystom listę pożyczonych przez nich pozycji - aby wiedzieli, co jeszcze powinni zwrócić przed końcem edukacji. Po wydrukowaniu zauważyłam, że na liście brakuje szeregu informacji (na szczęście pamiętałam mniej więcej kto jeszcze ma coś na "sumieniu").
Po analizie stwierdziłam, że na liście wypożyczonych pozycji brakuje publikacji przetrzymywanych - brakuje listy zaległości.

Tworzona jest zatem lista wypożyczonych pozycji z pominięciem zaległości. Pojęcia nie mam komu i do czego taka lista może być potrzebna.

Napisałam od razu do Firmy MOL z prośbą o stosowne zmiany w programie.
Dowiedziałam się, że zmiana może zostać dokonana tylko wtedy, jeśli większość użytkowników będzie o to prosić (!?!) Jeśli podobnie jak ja uważacie, że obecna sytuacja jest absurdalna, że lista pożyczeń bez zaległości nie jest Wam potrzebna - napiszcie proszę. Najlepiej do MOL-a, a chociaż tutaj - na forum.

Z góry ogromnie dziękuję!
Gabrysia z Rybnika

Basia

poniedziałek 18 kwie 2011, 15:19

Sprawdzałam u siebie. Jeżeli wchodzę przez Udostępnianie/Raport wypożyczeń, otrzymuję wydruk jak u Gaby - potwierdzam: zupełnie bez sensu. Ale jeżeli mając otwartą listę czytelników wybieram opcję Drukuj, to wszystko jest OK :shock:
Zaraz do nich napiszę, bo naprawdę raport wypożyczeń wprowadza bibliotekarza w błąd.

Maria
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 18 kwie 2011, 23:10

Tez to odkryłam, że trzeba połączyć raport wypożyczeń i raport zaległości, aby zobaczyć co uczeń ma " na sumieniu"

Betka2

wtorek 19 kwie 2011, 14:50

Jeśli chcecie wydrukować wszystkie książki wypożyczone przez ucznia/klasę, to nie wchodzcie w menu raport wypożyczeń itd. tylko po prostu na stronie z wypożyczeniami na dole po prawej stronie jest przycisk "drukuj", klikacie, wybieracie żadaną opcję i pięknie wszystko wam drukuje...

Betka2

środa 20 kwie 2011, 08:55

A dokładnie na stronie z listą czytelników jest ten przycisk :wink:

Basia

środa 20 kwie 2011, 16:01

Betka, właśnie to napisałam wyżej :)

Betka2

czwartek 21 kwie 2011, 09:56

Tak, zgadza się :) Przeczytałam tylko pierwszy i ostatni wpis, pominęłam "z rozpędu" Twój, i powieliłam Twoją radę! Sorki, następnym razem będę czytała uważniej :oops:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”