Maria
Kontakt: Strona WWW

WAKACJE :)

wtorek 21 cze 2011, 20:26

Przeddzień zakończenia roku szkolnego i ... pewnie nie wszędzie książki zwrócone, obiegówki podpisane i gdzieś w świadomości statystyka, sprawozdanie na analityczną do zrobienia, czasami praca w komisji rekrutacyjnej, może przeprowadzki, skontrum, remont... jednak już wyraźnie czujemy, że za chwilę będą WAKACJE. Przy tej sposobności chciałam podziękować za kolejny rok wspólnego przebywania na Forum, dzielenia się radościami i troskami, oraz wzajemnego wspierania się i radzenia w szkolnej i bibliotecznej rzeczywistości. Jednocześnie życzę wszystkim udanych, słonecznych wakacji, niech każdy znajdzie najlepsze dla siebie miejsce i sposób, aby wypocząć i naładować akumulatory na kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że w czasie wakacji spamy nas nie zablokują, ponieważ nie będę mogła często kontrolować Forum, w tym miejscu liczę na pomoc red. Wasilewskiego, a w nowym roku szkolnym może znajdzie się chętny nowy moderator Forum ?
Pozdrawiam :)

Badas

Re: WAKACJE :)

wtorek 21 cze 2011, 21:00

Również ja wszystkim życzę udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji!!!
Maria pisze: a w nowym roku szkolnym może znajdzie się chętny nowy moderator Forum ?
Mario przecież jesteś idealna w tej roli!!!

Aqa

wtorek 21 cze 2011, 22:24

Taaa.. wakacje -czyli nasz urlop. W określonym czasie. Dożyliśmy jakoś.
Od jutra, jak Maria, życzę wszystkim całkowitego odcięcia się od zawodowych spraw, dla "dobra społeczeństwa lokalnego" :wink: , bo przecież to my, a nie ..inni.. muszą wrócić zdrowi psychicznie w sierpniu do szkół.
Wypoczynku, jak kto może, ile może, byleby wypocząć.

/a skoro prasa donosi tajnie/poufnie, że szanowna pani od stawiania szkół na głowie, ma nie wejść do przyszłego rządu.. może edukacja jakoś przetrwa. I my. Nic tak nie psuje edukacji, jak pseudo-reformy minister/

Gość1

wtorek 21 cze 2011, 23:47

Uff!!!
Doczekałyśmy wakacji w nie zmienionej formie. Mam nadzieję, że nie ostatni raz w życiu.
Dziękuję pani Marii oraz redaktorowi Wasilewskiemu, koleżankom po fachu udzielającym merytorycznych wartościowo porad. To prawdziwa przyjemność mieć takie forum ,,pod ręką,, - zaglądam tu codziennie.
Dziękuję

Maria

Re: WAKACJE :)

środa 22 cze 2011, 00:27

Badas pisze:Również ja wszystkim życzę udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji!!!
Maria pisze: a w nowym roku szkolnym może znajdzie się chętny nowy moderator Forum ?
Mario przecież jesteś idealna w tej roli!!!
Dzięki Badas, ale mam świadomość, że ideałów nie ma i nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, dlatego sądzę, że po 5 latach moderowania może czas na zmianę czy chociaż wsparcie.

Karolina

środa 22 cze 2011, 09:43

.... tak upragnione wakacje :D Życzę Wam i sobie też :wink: odcięcia od spraw zawodowych przez następne 70 dni!!! Słonecznej pogody gdziekolwiek będziecie, wielu miłych chwil na łonie przyrody i rodziny, cudownych podróży i niezapomnianych z nich wrażeń - jeśli ktoś planuje coś ekstra :) Po prostu wypoczywajmy na całego!!!

xandre

środa 22 cze 2011, 10:23

Dziękuję i dołączam się również do życzeń. :D Udanych wakacji :)

Gość_

środa 22 cze 2011, 16:09

I wzajemnie. Na więcej teraz sił nie mam... Może za 2 tygodnie :lol:

Aqa

poniedziałek 04 lip 2011, 10:05

Dopiero dziś je zauważyłam faktycznie. Wakacje. W a k a c j e.
Czyli urlop. Zmęczenie w pierwszych dniach, zjazd własnych dzieci w domu, jakoś wiedziałam, że są, ale nie odczuwałam.
Zszarpane nerwy w stresie non stop, pilnowanie, by zachować opanowanie i reagować pedagogicznie.. a czasem trudno się opanować..
np. mnie w VI uczeń zignorował, gdy otrzymał polecenie zamknięcia okienek w komputerze, pójścia na lekcje, po 2 poleceniach podeszłam i wyłaczyłam monitor, stanowczo żądając wyjścia- świadkowie obserwowali "pokaz sił".. uczeń uderzył mnie w rękę i włączył monitor..
/uczeń sprawia problemy wszystkim/.. szok, wcisnęłam się między niego a monitor, lekko podniosłam za rękaw- podniosłam głos... potem reprymenda w klasie i indywidualne rozmowy..
A tak wielu nam zazdrosci urlopu w wakacje /wybiórczo oczywiście traktując informacje o naszym czasie wolnym-urlopie. Nie pamiętają, że nie możemy wziac wolnego na załatwienie spraw w ciągu roku, nie możemy chorować "w urlopie", musimy brac zwolnienie, nie możemy taniej jechać na wypoczynek we wrześniu, czerwcu, bo nie ma jak../

Jestem ciekawa, jak spędzacie urlop/wakacje.
Ja, majac w tym roku jubileuszówkę, cieszę się juz od czerwca, jadę w Tatry, wydam wiele z niej,świadomie, muszę odpocząć.
/z drugiej str jubileuszówka.. druga, hehe.. świadczy o latach pracy..taa

bogna3

poniedziałek 04 lip 2011, 12:25

Ja już zdążyłam wrócić ze słonecznej Chorwacji. Jeszcze przede mną wyjazd nad morze do rodziny. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających to forum.

Gość

poniedziałek 04 lip 2011, 12:37

Pozdrowienia dla bibliotekarek - żon bogatych nmężów! 8)

AnnoDoro

środa 06 lip 2011, 18:54

Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las. I niebo, i słońce, wolny, swobodny czas....

Wakacje są super . Laba...laba i jeszcze raz laba ...ufff jak cudownie , aż żal będzie znowu wracać- uffff
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Aqa

czwartek 07 lip 2011, 09:10

Gościu, gościu...
Wcale nie trzeba mieć bogatych mężów, by wyjechać.
Owszem, na bank przyjemniej jak się ma pełny sejf w domu, pewnie, /bo nie mam/
Ja wyjeżdżam od wielu lat w ten sam sposób:
- pożyczka w czerwcu, raz KZP raz mieszkaniówka. Niekoniecznie smutne-rzecz wyboru. Część mam na wyjazd. Spłacam, owszem, ale żyję, oglądam, mam przyjemność z wyjazdu, siły. /podobnie rodzina/
- pokój u góralki, znanej od lat. Wyżywienie we własnym zakresie

Dzięki jubileuszówce w sierpniu /zaczęłam pracę 1 VIII, stąd mam 1 VIII/ w tym roku zobaczę Alpy /i córce w Munchen/, oprócz Tatr, które zobaczę jutro! :) Rok temu poszliśmy na Słowację, do DOliny Cichej z Kasprowego. CUDNIE..trasa dłuuuga.

Moja koleżanka pojechała właśnie w podróż życia, do Hiszpanii, też biorąc pożyczkę z KZP /niższych rat nie ma nigdzie/. Pisze, że jest w 7 niebie.

Wystarczy pomysleć.

Małgosia

czwartek 07 lip 2011, 13:35

Wreszcie i ja mam wakacje, choć protokół ciągle przede mną, nic to.
Odpoczywajmy :)

Maria

niedziela 10 lip 2011, 13:02

Właśnie wróciłam z Borów Tucholskich :) 2 tyg. bez komórki, Internetu, czyli bez "pola", za to cisza, las, przyroda, jeziora, spacery i wreszcie czas na poczytanie i krzyżówki polecam, jeżeli ktoś lubi takie klimaty. A jeszcze mam nadzieję spędzić, jak co roku kilka miłych dni w Krakowie i Gdańsku.
Aqo, witaj w klubie "jubileuszowych", ja tez w tym roku i także w sierpniu...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”