Strona 1 z 1

średnia z zastępstw

: wtorek 21 cze 2011, 22:54
autor: alfik
Czy ktoś może mi pomóc w sprawie obliczania średniej zastępstw na wakacje. jeśli mialam zastepstwa płatne w kwietniu, maju i czerwcu to średnią liczy się z 3 miesięcy czy z 10 , tzn od września do czerwca. Jak juz nadmienilam wcześniej nie mialam zastępstw i to platnych. Tylko w ostatnich 3 miesiacach. Liczę na odzew i dziękuję . Życzę udanego wakacyjnego wypoczynku i nabrania sił do pracy w nastepnym, równie trudnym roku.

: środa 22 cze 2011, 09:46
autor: Karolina
... nigdy nie obliczałam takiej średniej... pewnie z tego powodu, że nie miałam płatnych zastępstw :wink: ale policzyłabym tylko te miesiące w których one miały miejsce, potraktowałabym je jako nadgodziny i rozpisała na każdy tydzień, podliczyła każdy miesiąc, zsumowała trzy kolejne i uśredniła.

: środa 22 cze 2011, 11:37
autor: Aqa
Logicznie- też policzyłabym tylko miesiace z zastępstwami. Jak średnia z roku wypożyczeń: liczysz dni, w których wypożyczałaś, odliczasz dni z nieczynną biblioteką.

Mnie ciekawi to, ze miałaś płatne zastępstwa. Gratuluję zupełnie szczerze, pracuję w szkole 23 lata, NIGDY nie miałam zapłacone nawet za godzinę.
Cieszy mnie to, że ktoś płaci, może reszta dyrektorów zacznie nas traktować jak ludzi a nie służbę darmową-która lata na nielegalne jak grono bliżej dyr. już nie może brac płatnych. Sprawy w Sądach Pracy już są z tego powodu.
Powiedz, czy płaca ci tak.. normalnie??? czy jakas siła nadprzyrodzona im kazała??
/dziwi mnie normalność w twojej szkole/

: czwartek 23 cze 2011, 19:20
autor: blanka74
Płatne zastępstwa? To bądź wdzięczna dyrektorowi. Mnie obarcza bezpłatnymi zastępstwami i mówi z zadowoleniem, że to mój obowiązek w ramach pracy własnej. Tak to sprytnie wymyśliła! W 2. półroczu wysłała mnie na 60 lekcji - ZA DARMO! Czesto pracowałam po 5 lekcji dziennie.

: piątek 24 cze 2011, 19:14
autor: halinah
Średnią urlopową liczy się z całego roku. Miałam nadgodziny tylko w maju (matury ustne z j. polskiego) - kwotę za nie dzieli się przez dziesięć. I nie widzę w tym niczego dziwnego :)

: piątek 24 cze 2011, 20:35
autor: blanka74
W tym, że się dzieli przez dziesięć też nie widzę nic dziwnego. :lol:

Ale to, że bibliotekarz ma płatne zastępstwa to jest zadziwiające!

średnia z zastepstw

: poniedziałek 27 cze 2011, 20:50
autor: alfik
Macie rację :) Pracuję w "normalnej" szkole, w której dyrekcja i grono szanuje pracę bibliotekarza. Zastępstwa mam od niedawna i "odrabiam" je po godzinach ale wiem, że jest to wyjątkiem w naszej pracy. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji :D

: czwartek 28 lip 2011, 09:08
autor: bomila
Zadziwiający powinien być fakt, że godzimy się na łamanie prawa, a nie to, że dyrekcja stosuje się do obowiązujących przepisów. Odpowiednią wykładnię jakieś 5 lat temu MEN opublikował, ale jak widać nie do wszystkich OP dotarło.