Strona 1 z 1

Awans zawodowy a ciąża

: czwartek 25 sie 2011, 20:17
autor: KaroKa
Jestem nauczycielem kontraktowym i powinnam w tym roku zacząć staż na nauczyciela mianowanego. Zastanawia mnie co w przypadku kiedy w ciągu tych trzech lat zajdę w ciążę... Czy wtedy jak będę na zwolnieniu + wychowawczym dłużej niż pół roku to staż będę musiała zaczynać od nowa?
Proszę o pomoc!! ;)

: czwartek 25 sie 2011, 20:36
autor: libia
Ja w trakcie robienia dyplomowanego miałam przerwę ze względu na dziecko. Pierwszego grudnia poszłam na chorobowe koniec poród przerwa do końca roku szkolnego . Staż mi się przedłużył o te miesiące. Niestety egzamin dopiero w czerwcu. Przerwa nie może być niecały rok ciągły.

Re: Awans zawodowy a ciąża

: środa 13 gru 2017, 14:24
autor: Pytajnik
Przerwa nie może być dłuższa niż 1,5 roku. W innym wypadku zaczynasz staż od nowa.

Re: Awans zawodowy a ciąża

: środa 13 gru 2017, 18:21
autor: bogna3
Z ustawy ,,karta nauczyciela" - awans zawodowy

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu pozostawania w stanie nieczynnym, czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa w ust. 5a, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

5a. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego lub urlopu ojcowskiego, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku gdy łączny czas nieprzerwanej nieobecności w pracy z przyczyn, o których mowa w zdaniu pierwszym oraz w ust. 5, jest dłuższy niż rok i 6 miesięcy, nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Re: Awans zawodowy a ciąża

: niedziela 17 gru 2017, 16:51
autor: chowanna
Witam. Dołączam się do pytania, z tym że moja sytuacja jest taka. We wrześniu rozpoczęłam staż na nauczyciela kontraktowego, okazało się jednak, że jestem w ciąży. Termin mam na końcówkę kwietnia. Na zwolnienie zamierzam iść po feriach, czyli 29 styczia . Co w tym przypadku? Staż również ulegnie przedłużeniu o te miesiące (czyli 4)? Proszę o pomoc.

Re: Awans zawodowy a ciąża

: poniedziałek 18 gru 2017, 20:02
autor: bogna3
Jeżeli nieobecność w pracy nieprzerwanie będzie trwała do 18 miesięcy wówczas masz prawo do kontynuacji stażu. W opisanej sytuacji 4 m-ce zwolnienia i 1 rok urlopu płatnego macierzyńskiego to przedłużenie o 16 miesięcy. Ciekawy watek jest tu http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=59681