Lucyna

Avast-blokada dostępu do Internetu

piątek 15 gru 2006, 11:40

Bardzo proszę o pomoc!
Wczoraj uczniowie powchodzili na trzech komputerach do Internetu na strony gier, po czym Avast wykrył na tych komputerach "Konie trojańskie", które program antywirusowy zalecił umieścić w kwarantannie. Tak, też zrobiłam, po czym okazało się, że prawdopodobnie Avast zablokował dostęp do Internetu! Internet się nie uruchamia ("nie można wyświetlić strony"). Przeskanowałam komputery i nic to nie dało! Co robić!

Zielona

piątek 15 gru 2006, 12:38

Mam ten sam problem. Też używam Avasta (szkoła na razie nie ma pieniędzy na inny program) i od wczoraj pojawia się komunikat o trojanach. Na szczęscie Internet został zablokowany tylko na jednym komputerze.

Tara
Kontakt: Strona WWW

piątek 15 gru 2006, 16:03

Czy wiecie na pewno, że można używać Avast'a w szkole? Moi znajomi informatycy twierdzą, że bezpłatny Avast Home jest wyłącznie do użytku domowego komputera, natomiast w instytucjach nie powinno go się używać, gdyż dla nich jest komercyjna, płatna wesja. Ja na razie boję się zainstalować go w szkole.

Pozdrawiam
Tara

Dorota4

Avast - licencja

piątek 15 gru 2006, 20:54

Avast jest bezpłatny tylko do użytku domowego (home), szkoła niestety powinna wykupić licencje (chociaż "szkoła drugim domem" :wink: )
Dorota

fiori

piątek 15 gru 2006, 23:29

Hoho... to mielismy wczoraj dzien konia trojanskiego !
U mnie tez zaatkowal i na dodatek zaczął sie przy mnie rozmnażać :shock:
Avast proponowal przeniesc go do kwarantanny, a potem podobnie jak u was, blokował internet.
Nasz szkolny informatyk poradził mi wyrzucic tego "domowego" avasta i zainstalowac jakiś porzadny program antywirusowy (heh :D )
Udało mi sie ściągnąć AVG7 (tez darmowy), ktory mam na pozostałych kompach i przeskanowac ten zarazony komputer. AVG zachował sie jak struś, czyli schował głowe w piasek i żadnych trojanow nie wyłapał.
Nie wiem, czy z tej krzyżówki strusia z koniem nie urodzi sie jakaś zmutowana szarża trojanów :?
Poki co usmiecham sie szeroko do dyrekcji oraz Rady Szkoły w sprawie "porzadnego" programu antywirusowego :roll:

Małgosia

środa 20 gru 2006, 18:37

Ja również mam problem i to nie tylko z dostępem do internetu, ale i z drukowaniem. Konie wykrył Avast we wtorek, 12.12. Po skanowaniu wynik: 0 zarażonych plików, nie ma internetu, nie drukuje. Czy ktoś tę chorobę już wyleczył ? :(

panna Maple

piątek 22 gru 2006, 10:54

Mnie też odwiedził ten konik. Z komputerem z wczesniejszej edycji nie było problemu, konta są na serwerze, wystarczył formacik i podinstalowanie na nowo programów. Natomiast następne dwa uszkodzone są z ICIM, więc jest problem. Próbowałam przywrócić obraz samego dysku C z działajacego komputera, wrócił internet itd., ale nie można nałożyć żadnych ograniczeń na konta, więc nie tędy droga. Po świętach spróbuje wgrać obraz całego dysku (C i D). Jak się uda to powiadomie.
Życzę spokojnych świąt

Zielona

środa 10 sty 2007, 17:55

Odświeżam wątek. Czy komuś udało się zlikwidować ten problem, tzn. działa mu już Internet i drukarka sieciowa? O dziwo, dziś zauważyłam, że komputer widzi pozostałe w ICIM i mogę przesyłać pliki. Czemu więc nie mogę już np. drukować, o Internecie nie wspominając?

Małgosia

środa 10 sty 2007, 21:29

U mnie musiała nastąpić reinstalacja systemu, niestety. :(

Gość

Avast

piątek 12 sty 2007, 14:16

Niestety nam jeszcze nie udało się zlikwidować tego problemu. Winien jest Avast który jest programem domowym. Nadal nie posiadamy połączenia z komputerami ani z Internetem. Problem nadal jest nierązwiązany.

Maria

piątek 12 sty 2007, 18:55

To może odinstalować Avast i spróbowac z AVG - tez darmowy?

Małgosia

piątek 12 sty 2007, 21:39

Ja mam teraz Avira antiVir, też darmowy. Pozdrawiam

Simon. Wsparcie ICIM

wtorek 16 sty 2007, 14:39

Jedyne co moge poradzic w tej sprawie, to odinstalowanie avasta i usuniecie pozostawionych w rejestrze wpisow. Jednak do grzebania w rejestrze jest potrzebny ktos, kto ma na ten temat jakies pojecie. Usuniecie wpisow "na wyczucie" moze skutkowac calkowitym unieruchmieniem komputera lub (w najlepszym przypadku) utrata stabilnosci calego systemu.
moj komputer wzorcowy nie jest podlaczony do internetu (koledzy robia na nim backup systemu do pozniejszego odtworzenia), nie mialem i nie bede mial ani avasta, ani innego antywira. Ten problem musicie Panstwo rozwiazac we wlasnym zakresie.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

pgwg

zamiast...

czwartek 18 sty 2007, 16:47

Witam,
Rzeczywiście - pełen sukces.
Po reboocie zainstalowałem COMODO AV i zaraz wykrył nieszczęsnego trojana i "wszystko ożyło"

BTW - przy braku licencjonowanego AV można użyć COMODO - jest to szczególny przypadek freeware legalnego zarówno w domu jak i w firmie.

Małgosia

sobota 27 sty 2007, 18:21

Witam. Mam pytanie: Jak poradziłyście sobie z koniem trojańskim?
Ooprócz mnie chyba tylko jedna osoba napisała, co dalej?
Pozdrawiam

Uzywanie wielkich liter w postach jest powszechnie uwazane za krzyk. Pozwolilem sobie zmienic wielkosc liter.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”