bibliotekaop

Projekty edukacyjne w bibliotece

środa 16 lis 2011, 10:39

czy w bieżącym roku szk.2011/2012 biblioteka szkolna ma obowiązek przystąpić do projektu edukacyjnego w II klasach gimnazjum?
kto z Was realizuje, proszę o podanie przykładowych tematów :D pozdrawiamy wszystkich Forumowiczów.

Gość

środa 16 lis 2011, 15:10

za namową dyrekcji włączyłam moją coroczną imprezę biblioteczną do propozycji projektu gimnazjalnego. Znaleźli się chętni i robimy. Mam nadzieję, że uczniowie sami się przekonają, jaka to ciężka praca:-))

MartaK.

czwartek 17 lis 2011, 01:23

Nasza szkoła ma zapis w statucie, że realizuje projekty w klasach 3. Mój temat (jeden z 3, z których uczniowie wybierali) to: co powoduje, że książka staje się bestselerem. Pracuję juz nad nim i jest świetnie.

Gość

czwartek 17 lis 2011, 09:26

Jak wygląda praca nad Twoim projektem? Jakie zadania mają uczniowie?

Ja zrealizowałam już projekt, jego finał miał miejsce 28 X w postaci Święta Miłosza.

MartaK.

sobota 19 lis 2011, 09:41

Spotykamy się co tydzień i konsultujemy przez internet. uczniów jest 5, każdy ma do opracowania część prelekcji. Ponadto przeprowadzili ankiety i nakręcili krótki film, w którym pytają ludzi o kwestie związane z projektem. Opracowują wyniki ankiet w excelu. Póki co idzie wszystko sprawnie. Moja rola to koordynowanie ich działań. Pomogę im też na koniec połączyć prelekcję w jedną całość.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”