Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

Poznajmy się

poniedziałek 10 kwie 2006, 21:44

Tu możesz się przedstawić, powiedzieć coś (co chcesz) o sobie.
Może zacznę od siebie. Nazywam sie Juliusz Wasilewski. Jestem założycielem i od początku redaktorem naczelnym miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Zapraszam do rozmów na forum

Lucy

wtorek 11 kwie 2006, 17:26

Witam!
Cieszę się, że jest nowe forum dla nauczycieli bibliotekarzy. Cóż mogę rzec o sobie - no właśnie jestem tym nauczycielem bibliotekarzem i myślę poznać tu różnych wartościowych ludzi, chętnych porozmawiać i pomóc.

59

Re: Poznajmy się

wtorek 11 kwie 2006, 19:19

Panie Redaktorze?
jakie ma Pan wykształcenie?, Bibliotekarskie? i skąd pomysł założenia "Biblioteki w szkole"?-doświadczenie własne???

Juliusz Wasilewski pisze:Tu możesz się przedstawić, powiedzieć coś (co chcesz) o sobie.
Może zacznę od siebie. Nazywam sie Juliusz Wasilewski. Jestem założycielem i od początku redaktorem naczelnym miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Zapraszam do rozmów na forum

Ala

wtorek 11 kwie 2006, 19:30

Jestem też za poznawaniem. Ale myślę, że większość bibliotekarek myśli teraz o zakupach i wypiekach świątecznych, więc odezwie się później. Natomiast mniejszość, ta mniej pracowita (w domu - bo nie w pracy), myśli, jak by tu sobie odpocząć i mieć czas rzucić okiem na nowe forum.
To właśnie cała ja.

Juliusz Wasilewski

środa 12 kwie 2006, 00:34

59 pisze:Panie Redaktorze?
jakie ma Pan wykształcenie?, Bibliotekarskie? i skąd pomysł założenia "Biblioteki w szkole"?-doświadczenie własne???
Nie, nie mam wykształcenia bibliotekarskiego i (proszę tego nikomu nie mowić) nigdy w bibliotece nie pracowałem. Ale moja mama pracowala, więc często bywałem. Poza tym przez jakis czas terminowalem w "Poradniku Bibliotekarza". A potem jakoś tak wyszło.

Maria

środa 12 kwie 2006, 09:08

Witam!
Pozdrawiam p. J. Wasilewskiego i życzę prężnego rozwoju forum. Od dziś jestem w gorączce przeświatecznych przygotowań, więc wpadłam na chwileczkę :). Mam nadzieję, że forum będzie miejscem interesujących dyskusji i cennej wymiany doświadczeń.
Pozdrawiam

Joasia

środa 12 kwie 2006, 09:45

Witam!
Cieszę się, że powstało forum dla nauczycieli bibliotekarzy. Mam nadzieje, że niedługo będzie tu tłoczno. :D

A przy okazji gratuluję p. Juliuszowi Wasilewskiemu świetnego pisma, z którego korzystają w szkole wszyscy nauczyciele, nie tylko ja. :)

A i strona internetowa Biblioteki w Szkole jest skarbnicą wiedzy i pomysłow. Mam nadzieję, że tym samym będzie to forum. :wink:
Ostatnio zmieniony środa 19 kwie 2006, 14:58 przez Joasia, łącznie zmieniany 1 raz.

sewka

środa 12 kwie 2006, 16:58

Witam "starych" i nowych znajomych. Podpisuję się rękami i nogami pod słowami Joasi (z jedną malutką zmianą Janusza na Juliusza :)) Bardzo krótko o mnie: pewnie nie będę oryginalna, ale ... jestem nauczycielem bibliotekarzem w zespole szkół (podstawowa, gimnazjum i technikum uzupełniajace)
Nie mogę się tylko połapać, jak to jest z tym czasem na forum? Czy mnie odmładza o kilka godzin? Czy może mam coś nie tak poustawiane w komputerze? :?
sewka

GaBa

świetne pismo

środa 12 kwie 2006, 18:28

Podpisuję się pod opinią o "Bibliotece w Szkole"!

To prawdziwa skarbnica pomysłów, dobrych rad i przydatnych materiałów. Mamy w bibliotece prawie wszystkie roczniki- i cały czas są w ruchu - sięgają po nie nauczyciele i uczniowie.

Materiały repertuarowe, portrety i karykatury pisarzy. Informacje o rocznicach i obchodach...

Tylko w "Bibliotece w Szkole" można znaleźć tak wiele porad związanych z awansem zawodowym!!
Gabrysia z Rybnika

bogna

środa 12 kwie 2006, 20:24

Witam wszystkich i Pana Juliusza Wasilewskiego. Jestem nauczycielem języka polskiego i bibliotekarzem w gimnazjum. Bibliotekę w Szkole lubię i wykorzystuję w codziennej pracy. Czerpię z niej materiały do kartotek i często je polecam czytelnikom. Mam nadzieję znaleźć tu bratnie dusze, pogawędzić i pamagać w miarę moich umiejętności. Pozdrawiam

megi

poznajmy sie

środa 12 kwie 2006, 21:01

Witam na nowym forum!!
Jestem bibliotekarzem z raczej niewielkim stażem, pracuje w gimnazjum w stolicy.
Czasami zaglądam na strony " Biblioteki w szkole" - znajduje tam dość duzo pomysłów, bądź podpowiedzi. Żałuję, że nie mam w szkole prenumeraty.. :( cóż, nie wszystko ode mnie zależy..

Gość

czwartek 13 kwie 2006, 19:35

Witam wszystkich! Jestem nauczycielem bibliotekarzem od 10 lat. Od początku w mojej pracy wykorzystuję "Bibliotekę w Szkole" (zawsze była dla mnie i innych nauczycieli, nieocenionym źródłem wiedzy). :D
Pracuję w zespole szkół: szkoła podst., gimnazjum i liceum - w woj. małopolskim. Pozdrawiam serdecznie :D :D :D
anezka

anezka

czwartek 13 kwie 2006, 19:46

Jeszcze raz pozdrawiam (bo wyświetliłam się powyżej jako gość) a jestem zalogowana :)

Gość

piątek 14 kwie 2006, 14:25

Juliusz Wasilewski pisze:
59 pisze:Panie Redaktorze?
Nie, nie mam wykształcenia bibliotekarskiego i (proszę tego nikomu nie mowić) nigdy w bibliotece nie pracowałem. Ale moja mama pracowala, więc często bywałem. Poza tym przez jakis czas terminowalem w "Poradniku Bibliotekarza". A potem jakoś tak wyszło.

Nie powiem, słowo bibliotekarza :D Prawde mówiąc o to Pana podejrzewałam-bo to taki niemęski zawód. Jednym słowem bibliotekę "wyssał Pan z mlekiem matki".
Najważniejsze jest, że czuje Pan o co w bibliotece szkolnej chodzi.
Ja pracuję w SP w Krakowie, nie tak dawno gościł Pan na zebraniu naszego oddziału TNBSP, a teraz koleżanki szukaja pieknych zdjęć, pieknych krakowskich szkolnych bibliotek.
pozdrowienia od smoka krakowskiego. bibliotekarka krystyna

Karolina1

Życzenia...

piątek 14 kwie 2006, 20:05

Ja dzis tylko przesyłam wszystkim twórcom "BwSz" i wszystkim sympatykom pisma serdeczne życzenia świąteczne. Wszystkiego dobrego na i po Świetach, zdrowia, radości i samych pogodnych dni, a bibliotekarzom dodatkowo symaptycznych i wdzięcznych czytelników. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”