alin

pan Kazimierz Szymeczko jest the best:)

poniedziałek 05 lut 2007, 17:24

Musze przyznac ze uwielbiam czytac artykuły pana Szymeczko na łamach Biblioteki w szkole. Chciałabym umiec tak trafnie opisywać rzeczywistość :D wraz z jej absurdami:)
Gartuluje i prosze o jeszcze
Stała czytelniczka :D

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 06 lut 2007, 10:02

I ja podpisuje się pod postem Alin :)

Gość

kazimierz Szymeczko

czwartek 08 lut 2007, 18:17

zgadzam się, ten facet jest boski. Lekturę pisma zawsze zaczynam od jego artykułów. czasem sie posmieje, czasem łza zakreci sie w oku. aż dziwne, że taki inteligentny człowiek pracuje jako bibliotekarz. powinien być co najmniej dyrektorem. co nie znaczy, że bibliotekarz nie sa inteligentni....

fiori

piątek 09 lut 2007, 15:54

Wygląda na to, ze niedługo powstanie fan-club pana Kazimierza :D
Sceny z bibliotekarskiego życia wzięte. Świetne!
W takich momentach chwalę niebiosa, ze pracuję w podstawówce i na pytanie "czy jest ksiązka o lampie, ktora podróżowała pociągiem" wiem o co chodzi :wink:

P.S.
Gościu..... :?

Juliusz Wasilewski

poniedziałek 12 lut 2007, 20:52

fiori pisze:Wygląda na to, ze niedługo powstanie fan-club pana Kazimierza :D

Czyżby trzeba bylo zalożyć osobne "podforum" dla "Shymechko fan-club"?

:lol: :lol:

fiori

wtorek 13 lut 2007, 11:24

Juliusz Wasilewski pisze:
Czyżby trzeba bylo zalożyć osobne "podforum" dla "Shymechko fan-club"?

:lol: :lol:
Jak się wątek rozrośnie, to... why not :lol:
Zauwazyłam, że kolega Kazimierz nawet sie zarejestrował na forum :wink:

panna Maple

wtorek 13 lut 2007, 12:22

Pan Kazimierz jest genialnym obserwatorem naszej rzeczywistosci. Gratuluję talentu. Może Pan pomoże nam napisać petycję do władz.

Kazimierz Szymeczko

środa 14 lut 2007, 15:36

W Dniu św. Walentego Wszystkiego Naj,naj lepszego Szanownym Koleżankom. Moc całusków, przytulaków i spełnienia wszelkich marzeń i fantazji 8)
A co do fan-clubu, to porzyznaję bez bicia, że, jak większość ślązaków, cierpię na "puklato pokora" (nadmierna skromność), więc czytam i rumienię się. Najbardziej "boski" bywam w poniedziałek o świcie, gdy snuję się po mieszkaniu jak zombie w przydeptanych kapciach, szukając papierosów w lodówce a kawy w piekarniku. Siłą rzeczy, potem może być już tylko lepiej, ale to jeszcze nie powód, by mi zakładać fan-cluby :D
Pozdrawiam Serdecznie

Hawan

pan Kazimierz Szymeczko jest "the best"!

środa 14 lut 2007, 17:39

ABSOLUTNIE TAK!!! O ile pozostałe artykuły "B-ki w Sz-le" traktuję raczej instrumentalnie (=jako pomoc w codziennej pracy n-la b-karza: scenariusze lekcji bibliotecznych, artykuły metodyczne - np. o katalogach, i in.), to fenomenalne felietony p. Kazimierza czytam dla samej przyjemności delektowania się ciętym językiem ich Szanownego Autora, a zarazem bystrego i bardzo spostrzegawczego obserwatora naszej smutnej - na ogół - rzeczywistości. Mam propozycję dla wydawnictwa "SUKURS": a może by tak zebrać wszystkie artykuły p. Kazimierza i umieścić w 1 książce :idea: - to byłaby perełka dla wszystkich czytelników (oczywiście pod warunkiem dobrej kampanii reklamowej) :!: :!: Co o tym sądzicie? Pozdrawiam naszego "bohatera" i dziękuję za pamięć i życzenia z okazji Dnia Świętego Walentego! :)

fiori

piątek 16 lut 2007, 12:18

Kolego Kazimierzu,
z autoprezentacji dwója!
Wprawdzie nie spodziewałam sie wyznań w rodzaju "Rankami zrywam się śliczny, liryczny i apetyczny", ale żeby aż tak?... :?
Czyli fan-clubu nie bedzie?
A tak chciałam być moderatorką.... :cry:

Pozdrawiam powalentynkowo i potłustoczwartkowo
:D
Ostatnio zmieniony środa 14 mar 2007, 19:48 przez fiori, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Znam tę piosenkę

niedziela 18 lut 2007, 21:30

Jeśli "Rankami zrywam się śliczny..." to kika linijek później: "Twarz mi blednie, włos mi rzednie, psują mi się zęby przednie...". :twisted: Fiori, chyba nie chcesz być moderatorką takiego forum. A co do autoprezentacji, to resztki mojego szyku można podziwiać na www.szymeczko.pl Zapraszam.
A co się tyczy wydawania moich "Dzieł Zebranych" to może poczekamy, aż będzie tego przynajmniej z 25 felietonów. Zawsze to jakiś druk jubileuszowy. ;)
Pozdrawiam

alin

wtorek 27 lut 2007, 14:32

barzdo dziekuje za życzenia Walentytnkowe. Najlepszym prezentem beda kolejne artykuły:)

Lilia

sobota 03 mar 2007, 11:09

Luzacki Panie Szymeczko! Pański styl jest the best! Od początku śledzę artykuły i ... sama nabieram tak "lajtowego " nastawienia do swych czytelników i pracy. Powiem więcej, im mniej sztywności a więcej humoru, tym lepsze życie w bibliotece. W ostatnich numerach to o "gów...", niestety, takie historie się zdarzają. Coraz częściej nasi uczniowie są bezczelni i zbyt pewni siebie, zwłaszcza, że my ich nie uczymy, nie muszą się obawiać jakichś większych kłopotów. I tu musimy zadziałać z wychowawcą, aby dosadniej pokazać im, że się mylą. Trzeba takim pokazać, gdzie ich miejsce, bo wejdą nam na głowę. Nie wszyscy doceniają życzliwy stosunek bibliotekarzy do czytelników. Opis poniedziałkowego poranka..., no cóż, może należy żucić palenie?! Życzę powodzenia nie tylko w pożegnaniu z papierosami, ale w pracy również. Może tak kolejny artykulik ku pociesze koleżanek po fachu???

Lilia

sobota 03 mar 2007, 11:15

Wielkie sorki za błąd w "...rzucić...", to efekt zbyt luzackiego podejścia do swej wypowiedzi, ale to przecież sobotni poranek..., po piątkowym wieczorze. Już się zaczerwieniłam, muszę zmusić mój mózg do pracy, bo czarno widzę dalsze godziny. Pa!

Kazimierz Szymeczko

Taaa... Luzacki konserwatysta :)

niedziela 04 mar 2007, 00:44

Tak się składa, że "lajtowy" Szymeczko jest prawicowym konserwatystą. Z przekonań, bo do żadnych organizacji nie należy (taka alergia). A co do błędów i literówek, to w marcowym felietonie brakuje co najmniej dwóch przecinków :oops: . Mam nadzieję, że w wersji papierowej są, co nie zmienia faktu, że do poniedziałku pewnie nie zasnę.
A co do kolejnych felietonów, to kwietniowy już na ukończeniu, tylko znowu przekroczyłem liczbę znaków i ktoś to będzie musiał połamać i poskładać. Albo pociąć, co z pokorą przyjmuję, gdyż czasopismo posiada taką specyfikę, iż nie jest drukowane na gumie, więc autorzy powinni trzymać się "rozmiarówki".
A ten marcowy dedykuję wszystkim Królewnom - Bibliotekarkom. Także niewymienionym w tekście (bo odezwała się do mnie dyplomowana Sierotka Marysia). :)
Pozdrawiam
Kazimierz Szymeczko (co piszę, bo ostatnio miałem kłopot z logowaniem) ;)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”