Gracy63

jak ułożyć filmy dvd na regale?

wtorek 31 sty 2012, 11:16

Witam, jesteśmy w trakcie dołączania do zbiorów bibioteki filmów DVD, ale nie mamy pomysłu jak je w sposób najbardziej przyjazny dla ucznia ustawić na regale? A może ktoś ma sprawdzonego producenta takich specjalnych regałów na płyty?
Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam :)
Grażyna

MartaK.

wtorek 31 sty 2012, 11:31

Hm, tematycznie chyba najlepiej. Ewentualnie dla własnej wygody, jeśli Ty podajesz, według numerów. Ale jesli uczniowie mają w tym grzebać i sami szukać bez zerkania do spisu, księgi, czy katalogu, to najlepiej chyba tematycznie.

Gość1609

wtorek 31 sty 2012, 11:36

Wydaje mi się, że można rozmieścić te filmy według numerów inwentarzowych (od 1 do ...), dodatkowo na opakowaniu umieścić naklejki z tytułem filmu.

L. Gołębiewska w publikacji "Zbiory książkowe w bibliotekach" pisze tak:
"Różne rodzaje zbiorów można grupować lub przechowywać oddzielnie - na półkach, szufladach lu oznakowanych pudełkach - w układzie numerycznym lub działowym. W obrębie jednego typu dokumentów (np. kaset wideo) można stosować układ działowy (np. wg przedmiotów nauczania), a w obrębie działu - numerycznie lub przechowywać w jednym ciągu numerowym".

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 31 sty 2012, 12:34

U siebie mam ponad 500 zbiorów specjalnych, u mnie są to dokumenty elektroniczne, filmowe i dźwiękowe. Przechowuje w jednakowych, prostokątnych, plastikowych koszykach ułożonych wg numerów inwentarzowych. Na zewnętrznych opakowaniach dodatkowo mam "cenówkę" z numerem inwentarzowym. Generalnie u siebie mam wolny dostęp do książek, jednak zbiory specjalne są z tego wyłączone - sama podaje czytelnikom.

Tara

wtorek 31 sty 2012, 19:23

Ja podobnie jak Maria przechowuję w pudełkach i koszyczkach podzielone na filmy rozrywkowe i lektury, muzykę, e-boki, inne płyty, raczej mam je pod ręką, czasami wystawiam na biurko, aby mogli pgrzebać
Tara

Gość

odpowiedź

piątek 24 lut 2012, 13:02

Mam takie pytanie. Wpisując filmy do inwentarza, mam problem z zapisaniem wydawcy, np. w serii "Wielkie tajemnice historii" na jednej okładce podane jest: The History Channel (z jakimś znaczkiem), Tłoczenie: takt, Vision Film, FREMANTLEMEDIA. Co mam wpisać?

Maria

piątek 24 lut 2012, 14:28

Trudno na odległość powiedzieć, niestety nie mam takiej serii u siebie, sprawdź w katalogu Karo http://karo.umk.pl

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”