alice

Kody kreskowe

środa 14 lut 2007, 09:31

Witam gorąco!
Zwracam się z zapytaniem w "technicznej" sprawie dotyczącej kodów kreskowych. Zamierzam w najbliższym czasie obklejać książki kodami kreskowymi, ale zastanawiam się jakie rozwiązanie jest korzystniejsze: czy wklejać kody na stronie redakcyjnej, czy na okładce. A może tu i tu (ale to są już koszty i zamieszanie, żeby wkleić dwa takie same kody). Może osoby, które już mają w tym względzie jakieś doświadczenie, podpowiedzą mi coś. Na jakich czytnikach pracujecie: na bezprzewodowych, czy z kalem. Za wszyskie podpowiedzi będę wdzięczna. Pozdrawiam...Alice

Alicja1

środa 14 lut 2007, 16:39

Gdybym dziś miała jeszcze raz zacząć oklejanie książek kodami, przyklejałabym je na okładce z przodu pod folią. Takie umiejscowienie kodu jest bardzo praktyczne podczas skontrum. Nie trzeba wtedy książek przewracać aby sprawdzić tytuł ani otwierać. Szczególnie cięko przewraca się ciężkie i wielkie albumy i encyklopedie z czytelni.

Ja mam kody naklejone na okładce z tyłu książki.

zator

środa 14 lut 2007, 19:45

U nas drukuje sie dwie (jedna naklejana z tylu ksiazki) lub trzy etykiety (obwoluta). Koszt etykiet to ok. 40zl za 100 arkuszy (na arkuszu 21 etykiety, moze byc wiecej jesli stosuje sie mniejsze). Tak wiec koszt niewielki..

Drukujemy dwa typy etykiet:

bez sygnatury:
Obrazek

i z sygnatury:
Obrazek

A co do czytnika to jak ma sie pieniadze mozna laserowy, kabel tutaj bardzo nie przeszkadza bo po prostu przejezdza sie ksiazka nie czytnikiem!, natomiast dla malej biblioteki zlym wyborem nie bedzie czytnik diodowy:)

--
Biblioteka Główna US
Oddział ds. Komputeryzacji Biblioteki
http://bg.univ.szczecin.pl[/img]

Tara
Kontakt: Strona WWW

środa 14 lut 2007, 20:39

Ja mam kody od wielu lat i na początku naklejałam je na okładce, pod folią. Przez jakiś czas uważałam to rozwiązanie za najlepsze, bo szybko się je odcztywało się. Ale okazało się, że po jakimś czasie kody pod okładką z folii rozmały się. Po prostu odbijają się na folii i nie mozna ich odczytać. Dlatego teraz naklejam na stronie tyułowej, jednak wypożyczanie trwa nieco dłużej, bo trzeba książkę otworzyć.

Pozdrawiam
Tara

alice

czwartek 15 lut 2007, 09:55

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne rady, są one dla mnie ważnymi wskazówkami. Być może wykaże się indolencją, ale w jakim programie można tworzyć kody? Dziękuję i pozdrawiam Alice

M.

czwartek 15 lut 2007, 15:00

Witam!
są programy do tworzenia etykiet i niektóre maja tez możliwosc tworzenia kodów kreskowych
taki programik mam w pracy ściągnięty z www.dobreprogramy.pl łatwy w obsłudze, ale niestety nie pamietam jego nazwy a w pracy będę dopiero za 1,5 tygodnia - MAM FERIE :)))))))

pozdrawiam Mat

Buba

kody

piątek 16 lut 2007, 14:28

Jeżeli chcesz kody stosować w Mol-u to można je zamówić w siedzibie firmy w Gdyni, z nazwą biblioteki lub nie. Naklejam kody na okładce, bo to przyspiesza wypożyczanie. Zniszczony kod zamienia sie na nowy, trwa to 10 sekund!

xandre

piątek 16 lut 2007, 15:26

A czy orientujecie się czy drogie jest dokupienie takich kodów? Mam w pracy Mola od niedawna (dopiero go rozgryzam) fajnie byłoby wprowadzić wszystko jak należy. :roll:

Maria
Kontakt: Strona WWW

piątek 16 lut 2007, 20:36

Naklejki z kodami kreskowymi
małe - bez nazwy szkoły, format 38,0 x 21,0 mm, 1000 szt. w paczce 30,50 zł
duże - z nazwą szkoły, format 52,5 x 25,4 mm, 1000 szt. w paczce 46,36 zł
Czytnik ok. 750 zł
Ceny z Vulcana

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”