jupio69

Strona www

niedziela 18 mar 2012, 16:31

Witam! Czy może ktoś prowadzi stronę www szkoły? Zaproponowano mi prowadzenie strony lecz jak na razie nie mam o tym większego pojęcia. Czy ukończenie kursu tworzenia dokumentów HTML wystarczy? Czy powinnam iść na kurs tworzenie stron w oparciu o system CMS Joomla?
Może ktoś ma w tym kierunku doświadczenie?

Aqa

niedziela 18 mar 2012, 16:40

Ja założyłam www biblioteki szkolnej. Znam HTML, jednak znalazłam program, w którym wystarczy niewiele w nim się orientować i zrobić stronę. To Nvu. Program darmowy. Ma wiele funkcji. na pr mogę ci rzucić link do mojej www.
Zdecydowałam się na ten program ze względu na pracę z uczniami młodszymi, których w tym programie uczę robić ich stronki.

W tym programie tworzy się stronę łatwo. Trzeba jednak pamiętać zasady HTMLa, by nie być zmuszonym do korekt /czyli szukania w podglądzie HTMLu gdzie coś nei tak/:
- zapis małymi literami, bez polskich znaków, z łącznikami poziomymi itp.
Pewnie, że można i w Joomla, jak i w innych. Znajomi prowadzą w C++ /wyższa klasa programowania jednak/

Nvu to program, gdzie sama rozkładasz tabele, by w nich umieszczać treści. Sama rozmieszczasz wszystkie elementy jak chcesz. Można to robić na głębszym polu jak i prościej.

Maria
Kontakt: Strona WWW

niedziela 18 mar 2012, 17:46

Jestem opiekunem strony, bo generalnie webmasterami są uczniowie, ale coś niecoś jarzę, wszak od czasu do czasu sama muszę zamieszczać informacje i zmiany Nasza generalnie jest oparta na WordPressie. Kurs był Rzeczpospolitej na płycie - moim zdaniem bardzo przyjazny system do tworzenia stron i blogów. Do korzystania nie jest niezbędna znajomość html, php, czy css.

bomila

niedziela 18 mar 2012, 21:48

Pytanie, czy masz prowadzić - tzn. merytorycznie za treść odpowiadać, czy masz ją dopiero stworzyć? Bo to dwie różne sprawy są. Jeśli strona jest już zrobiona i funkcjonuje, to może nie musisz się znać na programach, tylko wystarczy nauczyć się przygotowywać i wrzucać materiały...
U mnie stronę zrobił informatyk i zajmuje się nią technicznie. Ja odpowiadam za opracowanie i wrzucanie materiałów. Do tego wystarczyło mi krótkie przeszkolenie i informacja, na co mam zwracać uwagę i czego unikać.
Dodatkowo zrobiłam i prowadzę stronę biblioteki, ale to zupełnie inna bajka jest. Nie umiałabym takiej skomplikowanej strony jak szkolna zrobić.

jupio69

poniedziałek 19 mar 2012, 15:55

Ma być zrobiona, a ja mam dalej ją prowadzić i wrzucać materiały.

bomila

poniedziałek 19 mar 2012, 18:15

To nie jest tak źle. Może nie musisz się uczyć robienia stron, bo będziesz wrzucała gotowe dokumenty do formularza, jak ja. Wystarczy krótkie przeszkolenie u informatyka, który zrobił stronę. Wszystko Ci pokaże, zrobisz sobie notatki i da radę. Zatem nie martw się na zapas. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”