bibliotekareczka

współpraca z rodzicami

czwartek 15 mar 2007, 15:37

Witam!Moja pani dyrektor była na konferencji dla dyrektorów,na której jej powiedzieli,że nauczyciel-bibliotekarz w swojej dokumentacji powinien mieć kontakty z rodzicami. Pani dyrektor wpadała na pomysł :shock: , abym chodziła na zebrania z rodzicami do wszystkich klas i opowiadałaim o bibliotece :shock: , a także aby moje Kółko Biblioteczne przygotowywało imprezy dla rodziców :shock: .Czy Wy dokumentujecie swoją wspólpracę z rodzicami?Na czym ona powinna polegać?Co sądzicie na ten temat?Pozdrawiam! :)

GaBa
Kontakt: Strona WWW

czwartek 15 mar 2007, 16:03

Mam podstronę dla rodziców na witrynie biblioteki. Reklamuję tam pozycje specjalnie dla rodziców i wychowawców. (Poradnikowo - psychologiczne).
Raz byłam na ogólnym spotkaniu z rodzicami. Zachęcałam do korzystania ze zbiorów. Mówiłam o ciekawym księgozbiorze biblioteki (także o czytadłach).
Prosiłam o pomoc w gromadzeniu fantów na loterię, tonerów, ofiarowanie własnych pozycji.
Zawsze proszę rodziców o udział w jury turniejów klas, które przeprowadzamy co roku. O fundowanie nagród dla klas. (Czasem rodzice sami pieką ciasto).
Co roku do Rady Rodziców kieruję pismo, prosząc o korzystne decyzje finansowe. Informuję o brakach, o zakupionych już pozycjach. Kopie pism kierowanych do Rady Rodziców gromadzę w bibliotece - i mam dowody współpracy. A na jest! :-))
Gabrysia z Rybnika

Bianka

Re: współpraca z rodzicami

środa 21 mar 2007, 21:24

bibliotekareczka pisze:Witam!Moja pani dyrektor była na konferencji dla dyrektorów,na której jej powiedzieli,że nauczyciel-bibliotekarz w swojej dokumentacji powinien mieć kontakty z rodzicami. Pani dyrektor wpadała na pomysł :shock: , abym chodziła na zebrania z rodzicami do wszystkich klas i opowiadałaim o bibliotece :shock: , a także aby moje Kółko Biblioteczne przygotowywało imprezy dla rodziców :shock: .Czy Wy dokumentujecie swoją wspólpracę z rodzicami?Na czym ona powinna polegać?Co sądzicie na ten temat?Pozdrawiam! :)

To wierutna glupota bys chodzila na spotkania z rodzicami . Moj konatkt z rodzicami naszych uczniow polega na spotkaniach z Rada Rodzicow , na ktora skladaja sie przedstawiciele rodzicow z kilku klas . Na pierwszym spotkaniu przedstawilam im problemy biblioteki , moja prace sponsorska, moja dzialalnosc z Mini Klubem Recenzenta itp. , przedstawilam rowniez nowosci biblioteczne . Zapytalam , czy jest sens mojego uczestnicznia w zebraniach z rodzicami z wszystkich klas ? . Otrzymalam jednoznaczna odpowiedz- NIE MA TAKIEJ POTRZEBY , PROSZE TYLKO INFORMACJE O NOWOSCIACH I DZIALALONOSCI BIBLIOTEKI ZAMIESZCZAC NA STRNCE SZKOLY , co czynie do dzisiejszego dnia.

ula

czwartek 22 mar 2007, 10:56

Świetny pomysł z tą podstronką dla rodziców, tylko że... nie każdy rodzic ma dostęp do internetu... :cry:

Bianka

czwartek 22 mar 2007, 13:26

ula pisze:Świetny pomysł z tą podstronką dla rodziców, tylko że... nie każdy rodzic ma dostęp do internetu... :cry:

Urszulko to najlepszym rozwiazaniem jest przygotowanie wykazu nowosci , powielenie ich i udostepnienie wychowawcom klas , ktorzy na spotkaniu z rodzicami moga przekazac te informacje rodzicom . I jest wyscie :-)))

ula

czwartek 22 mar 2007, 15:22

Dziękuję, Bianko za podpowiedź. :P

Basko

poniedziałek 26 mar 2007, 22:11

Z tego co mi wiadomo nie mamy obowiazku chodzenia na spotkania z rodzicami . Ale chcac informowac rodzicow o problemach biblioteki , o nowosciach itp . mozna to zrobic inaczej .
W kazdej szkole oprocz trojek klasowych jest tzw. samorzad rodzicow w sklad ktorego wchodzi kilkanascie osob ( rodzicow ) z roznych klas . Raz w roku przygotowuje sprawozdanie dotyczace biblioteki oraz krotka informacje dotyczaca nowosci . Dyrekcja zaprasza mnie na takie spotkanie i tam w kilku slowach referuje wazne sprawy dotyczace biblioteki . jesli chce - moge zostac do konca narady , jesli nie - to wychodze wczesniej . I w ten sposob rada rodzicow informowana jest o sprawach zwiazanych z biblioteka .
Uśmiechnij się , jutro będzie lepiej ....:-)))

Książniczka

Kontakt z rodzicami

wtorek 03 kwie 2007, 12:18

Mój kontakt z rodzicami ? Niestety zerowy albo prawie. Rodzice naszych uczniów są raczej minimalnie zainteresowani funkcjonowaniem biblioteki w szkole, zresztą funkcjonowaniem szkoły w ogóle...Smutne, ale prawdziwe. Czasami pojawiają się na poczatku roku, aby załatwić komplet podręczników dla swoich pociech i to wszystko.Acha, czasem pojawiają się też przed końcem roku ( nie koniecznie ci sami...) , aby zrobić awanturę, że czegoś - czytaj: zwrotu książki - bibliotekarz śmie wymagać od ich milusińskiech, książki, której tenże oczywiście nigdy nie wypożyczał ! Żeby przeprosić, kiedy jednak książka znajdzie się w końcu u pociechy, nie zjawiają się nigdy...I tyle, jeśli chodzi o moje kontakty z rodzicami. Podstronka dla rodziców ? Super pomysł, tylko ... kto "z moich" tę podstronkę przeczyta ???...
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”