alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

jak to z wolnymi dniami jest?

piątek 16 mar 2007, 14:26

chciałabym uzyskac odpowiedz na pytanko:
- aby mieć wolne w maju musimy odpracowac te dni i to rozumiem. ale czy to są wolne dni od zajęc dydaktycznych i czy nalezy wtedy zapewniac opieke dzieciom na terenie szkoły? bo jesli np swietlica pracuje w dni kiedy pozostali mają wolne to kto zapewni opieke w sobote kiedy beda zajecia dydaktyczne?
jakies to wg mnie chore by było!!!! bo zawsze każdy miał wolne i szkoła była zamknięta a teraz znowu jakies inne przepisy sa?

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

piątek 16 mar 2007, 16:58

My odpracowujemy w sobotę 24 marca. Mamy wtedy normalne 4 lekcje a potem dzień olimpijski.
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: jak to z wolnymi dniami jest?

niedziela 18 mar 2007, 23:49

§ 5. ust. 2. Dyrektorzy szkół, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są realizowane przez pięć dni w tygodniu, w porozumieniu z radą szkoły i radą pedagogiczną, mogą potraktować dzień wypadający między dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy, a także piątek wypadający bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy, jako dzień wolny od zajęć, pod warunkiem zrealizowania zajęć przypadających na ten dzień w wybraną sobotę, z zastrzeżeniem ust. 2a.
Skoro zostanie to odpracowane to szkoła w te odpracowane dni może być zamknięta i rodzic nie moze do niej posłać dzieci a szkoła nie ma tu obowiązku zapewnienia opieki nad dzieckiem

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

wtorek 20 mar 2007, 11:18

bardzo dziękuje za odpowiedz
nam nie kazano przyjśc do szkoły w wolne dni ale panie ze świetlicy zbierają inf od rodziców ile uczniów bedzie obecnych w tym dniu w świetlicy aby sobie ustalic dyzury. Opieka uczniom ma byc zapewniona i basta!!!!

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

wtorek 20 mar 2007, 14:13

alin pisze: Opieka uczniom ma byc zapewniona i basta!!!!
guzik prawda za przeproszeniem bo obowiązek zapewnienia opieki dotyczy
§ 6a. Dla uczniów, których rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki w dniach, o których mowa w § 5 ust. 2a i w § 6 ust. 2-4a, szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.
a zatem nie dotyczy to dni odpracowywanych zgodnie z § 5. ust. 2 lecz dni
§ 5. ust. 2a. W szkołach, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są realizowane przez pięć dni w tygodniu, dzień 2 maja, jeżeli wypada w dzień powszedni, i piątek po święcie Bożego Ciała są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
oraz dni kiedy odbywa się sprawdzian, egzamin gimnazjalny lub matura czy też egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe

Bianka
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 11:27

środa 21 mar 2007, 20:52

Jeśli odpracowuje się 30.04. lub 4.V w któraś kwietniowa sobotę, to przecież szkoła w tym dniu pracuje "pena para" i zajęcia są takie jak w dzien który się odpracowuje . To przeciez samo z siebie wynika , że skoro ten dzień jest odpracowany , to szkoła nie będzie w tym dniu otwarta , więc nikt z rodziców nie wyśle swoich pociech do s.wietlicy, biblioteki , internetu czy na lekcyjne zajęcia:-)))

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości