Bibliotekarka 29

Rekolekcje szkolne a praca biblioteki

wtorek 20 mar 2012, 20:53

Mam pytanie - jak wygląda Wasza praca podczas rekolekcji szkolnych? W mojej szkole (ponadgimnazjalnej) rano odbywa się spotkanie w kościele, podczas jego trwania w szkole zorganizowane są zajęcia dla uczniów niechodzących na religię, na które i tak nikt albo prawie nikt z uczniów nie przychodzi :? Potem nauczyciele przedmiotowcy idą do domu niezależnie od tego, ile lekcj w tym dniu mają (oczywiście powinni być do dyspozycji dyrektora, ale u nas to fikcja). Czy bibliotekarz też może iść do domu jak inni nauczyciele?? Rozumiem, że praca w bibliotece to też różne prace "techniczne", ale chyba niekoniecznie w tym czasie i w pustej szkole? Jak to u Was jest?

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 20 mar 2012, 21:36

U nas w czasie rekolekcji odbywają się 3 pierwsze lekcje a potem młodzież idzie z nauczycielami do kościoła na rekolekcje, niektórzy zostają inni mają wolne. Ja pracuję normalnie i jestem w bibliotece do dyspozycji uczniów, którzy z różnych powodów nie uczestniczą w rekolekcjach, takich uczniów jest mało, a ja korzystam z okazji aby w spokoju nadrobić różniste prace biblioteczne w tym czasie pracujemy także w zespołach do spraw różnistych ( dokumenty szkolne, przygotowanie imprez.... i choć( za zgodą dyrektora) mogę skrócić czas pracy, jeżeli nie ma czytelników, to w praktyce kończę prawie zawsze tak jak zwykle.

jupio69

wtorek 20 mar 2012, 22:24

Ja idę do kościoła, a potem już nie wracam do szkoły. Lekcji u nas nie ma.

Gość

wtorek 20 mar 2012, 22:54

U nas są lekcje. Poniewaz to zespół to gimnazjum idzie rano na rekolekcje i wraca na lekcje a podstawówka przychodzi rano na lekcje i później ma rekolekcje. Biblioteka opiekuje się dziećmi, które na rekolekcje nie ida no i pracuje normalnie. Nauczyciele też nie mają wolnego.

Miłośniczka Literek

piątek 23 mar 2012, 13:50

U mnie (szkoła ponadgimnazjalna) rekolekcje rozpoczynają się o godz 8.30 wizytą w kościele a później uczniowie przechodzą do szkoły, do auli i tam się odbywa spotkanie z kimś na ten dzień zaproszonym. Wszyscy nauczyciele (oprócz mnie) mają w tym czasie przydzielone jakieś obowiązki, ale jak spotkanie się skończy to mogą iść do domu. Ja natomiast codziennie przychodzę do pracy na 8.00 i jeśli ktoś nie poszedł na rekolekcje to przebywa u mnie, oraz osoby, które z jakiś powodów się ze mną umówili (przeważnie matura) też są u mnie aż do momentu gdy stwierdzą, że sobie idą... Jeśli widzę, że nie ma już nikogo kto by chciał skorzystać z biblioteki to idę do domu. W takim wypadku są dni gdzie wychodzę wcześniej z pracy niż wynika mi to z planu i są takie gdzie wychodzę punktualnie.

xandre

poniedziałek 26 mar 2012, 08:44

Jestem w bibliotece w swoich normalnych godzinach pracy.

bibliotekaia

czwartek 29 mar 2012, 14:20

W szkole ponadgimnazjalnej rekolekcje dla klas maturalnych są w innym terminie niż dla pozostałych, więc pracujemy bez zmian.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”