MartaK.

Potrzebna porada prawna, a w zasadzie dwie

wtorek 27 mar 2012, 14:35

W wyniku restrukturyzacji, moja szkoła będzie wygaszana. Nie wnikam w bezzasadność tej decyzji, ale jest jak jest. Wczoraj dyrekcja mnie poinformowała, że od wrześnie nie ma dla mnie pracy. I tutaj pojawiają się pytania:

1. Czy korzystniej dla mnie będzie wziąć odprawę, czy przejść w stan nieczynny? Jestem nauczycielem mianowanym, 9 lat stażu pracy, zatrudnienie 15/30 w bibliotece na podstawie mianowania, do tego osobna umowa na czas określony do końca roku szkolnego na 5/16.

2. W jaki sposób przejście w stan nieczynny wpłynie na mój awans zawodowy? Kończę pierwszy rok stażu na dyplomowanie. Zakładając, że nie podejmę innej pracy, mój staż się przerwie i będę musiała zacząć od nowa?

Z góry dzięki za pomoc. Nie wzgardzę też informacjami o wolnym miejscu dla mnie w którejś ze szkolnych bibliotek w Szczecinie :)

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 27 mar 2012, 21:54

Proponuję skierować to pytanie do p. Dariusza Skrzyńskiego prawnika, który udziela porad prawnych na łamach Biblioteki w Szkole.

bibliotekaia

czwartek 29 mar 2012, 14:11

Maria pisze:Proponuję skierować to pytanie do p. Dariusza Skrzyńskiego prawnika, który udziela porad prawnych na łamach Biblioteki w Szkole.
i na łamach Wszystko dla Szkoły też :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”