Krystyna 61

Czas pracy biblioteki szkolnej podczas rekolekcji

niedziela 25 mar 2007, 22:58

Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś przepisy, które określają czas pracy nauczyciela - bibliotekarza podczas rekolekcji? W mojej szkole nauczyciele przedmiotowcy, którzy nie uczestniczą bezpośrednio w rekolekcjach, przychodzą do szkoły na około godzinę dziennie i prowadzą w tym czasie z uczniami "wolnymi" różne dodatkowe zajęcia. Czy w takim przypadku obowiązuje mnie 6 godzinny dzień pracy? Proszę o wyjaśnienie tego aktualnego problemu. Serdecznie pozdrawiam.
Krystyna :evil

Jacko

Re: Czas pracy biblioteki szkolnej podczas rekolekcji

niedziela 25 mar 2007, 23:28

Rekolekcje są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów, którzy uczęśzczają na naukę religii, pozostali winni byc w szkole. Dla nauczycieli jest to dzień pracy. Mogą się opiekowac tymi co na rekolekcje nie chodza, uzupełniec dokumentację i inna papierkową robotę, której przeciez trochę jest. Dla bibliotekarza jest to równiez normalny dzień pracy i choćby wtedy można zrobić tzw "dni wewnetrzne" by w normalnej pracy szkoły nie zamykać biblioteki

KaJu

poniedziałek 26 mar 2007, 00:04

Krystyna 61 pisze:Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś przepisy, które określają czas pracy nauczyciela - bibliotekarza podczas rekolekcji? W mojej szkole nauczyciele przedmiotowcy, którzy nie uczestniczą bezpośrednio w rekolekcjach, przychodzą do szkoły na około godzinę dziennie i prowadzą w tym czasie z uczniami "wolnymi" różne dodatkowe zajęcia. Czy w takim przypadku obowiązuje mnie 6 godzinny dzień pracy? Proszę o wyjaśnienie tego aktualnego problemu. Serdecznie pozdrawiam.
Krystyna :evil
Trochę mnie dziwi to pytanie. Nauczyciele przedmiotowy nie prowadzą lekcji, bo nie ma uczniów... Ale czy coś przeszkadza bibliotekarkom w wykonywaniu codziennych prac wewnętrznych?
POZDR:) Kaja

jedrek

poniedziałek 26 mar 2007, 09:04

Jacko pisze:Rekolekcje są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów, którzy uczęśzczają na naukę religii, pozostali winni byc w szkole. Dla nauczycieli jest to dzień pracy. Mogą się opiekowac tymi co na rekolekcje nie chodza, uzupełniec dokumentację i inna papierkową robotę, której przeciez trochę jest. Dla bibliotekarza jest to równiez normalny dzień pracy i choćby wtedy można zrobić tzw "dni wewnetrzne" by w normalnej pracy szkoły nie zamykać biblioteki

u MNIE JEST TAK SAMO . rEKOLEKCJE TO CZAS NA WEWNETRZNE PRACE BIBLIOTECZNE . pOZDRAWIAM

ula

poniedziałek 26 mar 2007, 09:16

Witam wszystkich.
My jesteśmy już po rekolekcjach. Trwały one trzy dni, od niedzieli do wtorku. Uczniowie sami chodzili do kościoła, nauczyciele zaś pracowali w zespołach zadaniowych ok. 4 godz. dziennie. Ja jako bibliotekarz ale i nauczyciel również pracowałam w zespole, po czym udałam się do domu. W tym przypadku nie musiałam siedzieć w szkole "ustawowych" 6 godzin.
Dyrektor potraktował wszystkich jednakowo.
Pozdrawiam. :lol:

madam

poniedziałek 26 mar 2007, 13:26

W mojej szkole dzieci mają i lekcje i rekolekcje. Wydaje mi się, że tak jest dobrze, bo niby dlaczego nie ma być zajęć. Ja też idę z klasą na rekolekce, a potem normalna praca. Niedługo święta to będziemy odpoczywać.

megi

poniedziałek 26 mar 2007, 16:32

Ja też po rekolekcjach. Fakt, przychodziłam do szkoły na ósmą i nie siedziałam do 17tej.
Przez dwa dni chodziłam z klasami do kościoła a trzeviego dyrekcja zafundowała nam szkolenie :D
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Basko

poniedziałek 26 mar 2007, 20:43

Do tej pory podczas rekolekcji mielismy 3 dni wolnego , wolnego od zajęć lekcyjnych . Zarówno uczniowie jak i nauczyciele nie przychodzili do szkoły , tylko w okreslonych godzinach uczestniczyli w rekolekcjach . Uczestniczyli - raczej w przenośni bo doskonale wiemy jak to w rzeczywistosci bywa . Kilku nauczycieli faktycznie było na rekolekcjach w tym czasie , pozostali- no pozostałe kolezanki wykorzystywały ten czas na przedswiateczne porzadki :-))) . My szkolne bibliotekarki tez miałysmy w tym czasie 3 dni wolnego .
Od dwóch lat zmieniono zasadę rekolekcji . Nauka w szkole trwa do godz. 12 tej , a następnie uczniowie ida na rekolekcje . Pozostali nauczyciele maja pod opieką uczniów , którzy nie chodzą na rekolekcje .
A my w bibliotece wykorzystujemy ten czas na prace wewnętrzne ,na które w taki dzień nie mamy zbyt wiele czasu .
Uśmiechnij się , jutro będzie lepiej ....:-)))

Książniczka

Rekolekcje

poniedziałek 02 kwie 2007, 13:55

Oczywiście biblioteka powinna w te dni pracować jakby niezależnie od "reszty świata", czyli swoim stałym trybem, ale... No właśnie, jest pewne ale.Chodzi o taką zwyczajną życiową sprawiedliwość. U mnie jest tak:nie ma żadnych lekcji,do szkoły przychodzą t y l k o wychowawcy
( reszta nauczycieli ma 3 dni płatnych wakacji ), którzy udają się ze swymi mocno zresztą przetrzebionymi klasami do kościoła, po godzinie idą wszyscy do domu i cześć. A biblioteka ma pracować normalnie ??? Niby czemu ? Czy nam płacą lepiej, czy może jesteśmy tylko personelem pomocniczym w szkole, a nie pełnoprawnymi nauczycielami ? Podobnanie niesprawiedliwa sytuacja powtarza się zresztą u mnie również przy okazji egzaminów gimnazjalnych - każdy z nauczycieli ma wówczas jeden z dwóch dni wolny, ja pracuję jak zawsze... Coś tu chyba jednak jest nie tak, wziąwszy pod uwagę najzwyczajniejszą ludzką sprawiedliwość, czyż nie ?...
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

maga

Czas pracy biblioteki szkolnej podczas rekolekcji

poniedziałek 02 kwie 2007, 14:34

U nas - szkoła ponadgimnazjalna - nie ma lekcji, a nauczyciele przez 2 dni mają jakieś zajęcia (konferencje, szkolenia, dzień otwarty dla gimnazjalistów). Bibliotekarze podobnie - jesteśmy na szkoleniu czy konferencji, a jeśli nie, to mamy dyżur w bibliotece pomiędzy nabożeństwami, żeby uczniowie mogli przyjść i skorzystać. Trzeci dzień przeważnie jest na "prace poza szkołą" czyli wolny.

Basia

wtorek 03 kwie 2007, 19:34

Książniczko, popieram, też czuję się dyskryminowana, gdy po nabożeństwie wszyscy nauczyciele idą do domu, a tylko ja muszę wrócić do pracy. Może wróciłabym z własnej woli, bo zawsze brakuje mi czasu w pracy, ale dlaczego jestem do tego zmuszona?

xandre

wtorek 03 kwie 2007, 23:30

U nas były 3 pierwsze godziny lekcyjne, potem nabożeństwo i powrót do szkoły na tyle, ile klasa powinna mieć w planie lekcji. Nauczyciele w pracy byli wszyscy (podzieleni oczywiście na tych, którzy poszli z młodzieżą do kościoła i tych zajmujących się pozostałymi w szkole). Ja zajęłam się swoją pracą :P

PollyAnna

środa 04 kwie 2007, 10:07

xandre pisze:U nas były 3 pierwsze godziny lekcyjne, potem nabożeństwo i powrót do szkoły na tyle, ile klasa powinna mieć w planie lekcji. Nauczyciele w pracy byli wszyscy (podzieleni oczywiście na tych, którzy poszli z młodzieżą do kościoła i tych zajmujących się pozostałymi w szkole). Ja zajęłam się swoją pracą :P

U nas było tak samo .

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”