Kasiaa

Lekcje biblioteczne

poniedziałek 26 mar 2007, 09:23

Ile godzin lekcji bibliotecznych powinien przeprowadzić nauczyciel-bibliotekarz w ciągu semestru ?

myszka

poniedziałek 26 mar 2007, 09:35

To zależy od ustaleń z dyrekcją. Ja mam na cały rok zaplanowane w planie pracy 8 lekcji, ale nie wiem czy je zrealizuję, bo czynie to na zastępstwach. A mam ich bardzo mało :D
życie cudem jest

Jacko

poniedziałek 26 mar 2007, 12:26

Żaden przepis nie określa ile "lekcji bibliotecznych" nalezy przeprowadzić i co więcej nie ma takiego pojęcia w przepisach prawa.

To mogą regulować tylko wewnetrzne ustalenia szkoły np. jako jedna z form realizacji ścieżki czytelniczej i medialnej

Bianka

Re: Lekcje biblioteczne

poniedziałek 26 mar 2007, 13:02

Kasiaa pisze:Ile godzin lekcji bibliotecznych powinien przeprowadzić nauczyciel-bibliotekarz w ciągu semestru ?
Kasienko nie ma takich odgórnych przepisów . Robię to inaczej . Kontaktuję się z polonistkami i po uzgodnieniu z nimi planuję tematy i ilość godzin niezbędnych do zrealizowania w poszczególnych klasach . Przeważnie wygląda to tak : klasy I - 1 godz. , kl. II - 1 godz. , kl. III( maturalne ) - 2 godz. lekcyjne . Jeśli zachodzi potrzeba zrealizowania dodatkowego zajęcia polonistki zgłaszają mi ten fakt i w porozumieniu z nimi realizuję temat w jednej czy też w kilku klasach .

madam

poniedziałek 26 mar 2007, 13:34

Ja mam przewidziane 2 lekcje dla każdej klasy w ciągu roku szkol. Lekcje przydziela mi dyrakcja za nieobecnych nauczycieli. Jeśli w jakiejś klasie były już dwie lekcje, to kolejne traktuję jako zastępstwa płatne.

Basko

poniedziałek 26 mar 2007, 21:21

Z tego co mi wiadomo nie ma jednoznaczego przepisu dotyczacego ilości godzin bibliotecznych . U nas realizuje sie je w ramach ścieżki czytelniczej i medialnej. Podczas konferencji sierpniowej - przed nowym rokiem szkolnym spotykamy się z polonistkami i umawiamy się które lekcje i w jakich klasach maja być przeprowadzone w ciagu roku szkolnego . Potem polonistyki w porozumieniu z nami przygotowuja harmonogram zajęć ( data i godzina lekcyjna i która klasa ) a ja razem z kolegą bibliotekarzem realizujemy zaplanowane godziny . we wszystkich klasach mamy po 1 godzinie lekcyjnej , w klasach maturalnych jest ich dwie . W klasach zawodowych mamy tylko po 1 godzinie i tylko w klasie pierwszej .
Uśmiechnij się , jutro będzie lepiej ....:-)))

Kasiaa

poniedziałek 02 kwie 2007, 14:02

Dziękuję, uspokoiło mnie to bo sama planuję jakie lekcje i ile lekcji przeprowadzę z którą klasą a potem swoje propozycje przedstawiam nauczycielom i wychowawcom.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”