ania
Posty: 9
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 10:53

przeniesienie księgozbioru do innej księgi inwentarzowej

poniedziałek 26 mar 2007, 11:15

Witam wszystkich. Pracuję w bibliotece zespołu szkół (gimnazjum i liceum) Przed reformą była to podstawówka. Wiekszość księgozbioru mam w księgach inwentarzowych szkoły podstawowej. Jednak nie istnieje ona już kilka lat. Chciałabym przenieść księgozbiór do nowych ksiąg. Jak to robić? Chciałam przekreślać w książkach pieczątki z numerami, a nadać nowe. Czy może są jakieś przepisy, które to dokładnie określają?

Kamk

poniedziałek 26 mar 2007, 11:29

Jak dla mnie, to powinnaś zrobić wykaz książek przejętych z
(z)likwidowanej szkoły, tym samym księgozbiór tamtej przestaje istnieć, ksiażki tracą swoje stare nry. Ty przejmujesz książki, sporządzasz protokół przejęcia, wyceniasz, nadajesz nowe nry, własnej biblioteki.

Bianka
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 11:27

poniedziałek 26 mar 2007, 13:38

Wg mnie , żeby numery książek nie dublowały Ci się z Twoimi numerami książek zrób dokładny przegląd , które chciałabyś przenieść z księgozbioru szkoły podstawowej do swojej ( być może gro książek będzie Ci niepotrzebnych , być może niektóre z nich są już i zniszczone i na dodatek zdezaktualizowane ). Myślę , ze powinnaś sporządzić protokół ubytków dla książek z podstawówki , a następnie sporządzić protokół przyjęcia dla nich ( w tym przypadku będą to już darowizny ) , wycenić książki i w następnej kolejności nadać im nowe numery własnej biblioteki . Oczywiście szkoda książek , ale nie pozostaje Ci nic innego jak przekreślić stary numer i pieczątkę i nadać książkom nowe numery i opieczętować swoja.

Możesz tez zrobić zupełnie coś innego . Jeśli nie przeszkadza Ci fakt , że książki , które pozyskałaś po szkole podstawowej będą miały swoje stare numery i stara pieczątkę , pozostaw je tak jak je otrzymałaś. Na karcie książki możesz jedynie odznaczyć sobie jakiś dodatkowy znaczek , by nie dublowały Ci się numerki . I te karty książek musisz układać już w innych skrzyneczkach . Będziesz mieć mniej roboty- to raz , nie ucierpią na tym książki – bez przekreśleń starych numerów i pieczęci , a podać możesz tez wartość otrzymanych książek – bo przecież na jakiejś podstawie i jakimś protokołem przekazu te książki otrzymałaś- prawda ?

ania
Posty: 9
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 10:53

dzieki

piątek 30 mar 2007, 13:24

Bardzo dziękuję za informacje. Miłego dnia dla wszystkich.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości