Beata Kaczorek

VI Krajowa Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy Nowy termin

poniedziałek 02 kwie 2012, 14:50

Z uwagi na liczne prośby środowiska bibliotekarzy szkolnych zmieniono termin i miejsce VI Krajowej Konferencji Nauczycieli Bibliotekarzy.
Konferencja odbędzie się w Warszawie

· 17-18 maja 2012 r.,

· Warszawa, Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213

Więcej informacji na stronie:
http://www.ibo.edu.pl/bibliotekarze2012/default.asp

Maria
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 02 kwie 2012, 18:19

Szkoda, już się cieszyłam, że choć raz będę miała bliżej,nawet się pochwaliłam na naszym Forum, że dyr się zgodził... a tu taka "niespodzianka". Już sobie planowałam spacer nad morzem, koncert w Teatrze Muzycznym a tu klops :(. Niestety pokonanie odległości do stolicy w naszej rzeczywistości PKP, PKS i drogowej jest dla mnie niemożliwe, musiałaby dołożyć jeszcze 1-2 dni.

Aqa

poniedziałek 02 kwie 2012, 21:25

No widzisz, Mario, nie ma jak... Wrocław! :P /bez urazy dla wszystkich innych miast , Wrocław to miasto w którym chcę mieszkać od 30 lat i wciąż.. nie mogę./ Sala była pełna rok temu, wszyscy zadowoleni.
Ja czekam na Wrocław. Chociaż mam 300 km, pojadę.
Pozdrawiam Płock i dziewczyny z Pedagogicznej, jeśli jadą do Warszawy.

Mario, może kiedyś , za rok np., spotkamy się we... Wrocławiu. /za marzenia jeszcze nie wsadzają/

Maria

wtorek 03 kwie 2012, 00:26

Ja do Wrocławia zawsze chętnie :), chociaż mam trochę ponad 300km, niestety nie mogłam być w ub roku. Czekam na Wrocław i spotkanie z Tobą Aqo :)
Rozumiem, że te protesty środowiska to głównie z Warszawy i okolic wszak teraz ze stolicy do Trójmiasta pociągiem to całe 8 godzin!

Aqa

wtorek 03 kwie 2012, 10:23

Szanowny Redaktorze Wasilewski, wprawdzie WARSZAWSKI /bez urazy/nie wrocławski. :)
Uprzejmie proszę wpłynąć na IBO, w kwestii powrotu do Wrocławia konferencji. Była świetna rok temu. Tematyka, prelegenci, organizacja. Ludzie.
Sala w PIP jest super, miejsce też- obok Ogród Japoński, Hala Stulecia, tramwaje, centrum o rzut beretem. Ludzie niezwykle sympatyczni, atmosfera przyjazna jak mało gdzie.
O masie kawiarni nie wspomnę. Uroku miastu nie da się odmówić, nawet jak zimno.
Po prostu trzeba wrócić do Wrocławia. :)

Gość

wtorek 03 kwie 2012, 13:49

A ja jestem za organizacją takich konferencji w różnych miejscach. Najlepiej gdyby w roku były 2 -3 edycje w róznych częściach kraju. Niestety środowisko chyba nie jest zbyt zamożne i perspektywa płacenia za dojazd i nocleg bardzo zniechęca. Ja jestem zadowolona ze zmiany. Do Warszawy jednak lepszy dojazd niż na wybrzeze.

Juliusz Wasilewski

wtorek 03 kwie 2012, 21:32

Nie mam większego wpływu na miejsce konferencji. Zresztą nie ma chyba miejsca odpowiadającego wszystkim. Do Wrocławia z np. Polski północno-wschodniej jest bardzo daleko.

Maria

wtorek 03 kwie 2012, 23:05

To jasna sprawa, że nie każdemu pasuje, ale dlaczego ponownie Warszawa, skoro nie mógł być Wrocław to można było wybrać Poznań, Bydgoszcz czy Łódź to ostatnie miasto szczególnie byłoby w "temacie filmowym" tegorocznej konferencji. Niestety nie mamy na to wpływu, widać są inne aspekty, które decydują o wyborze gospodarza konferencji. Musze powiedzieć, że po tegorocznych doświadczeniach zmian miejsca i terminu straciłam zainteresowanie ta konferencją na przyszłość.

Gość

środa 04 kwie 2012, 09:05

Warszawa to jednak lepszy punkt dojazdowy z różnych części Polski niż Wrocław czy Gdynia. Jak konferencja była we wroclawiu nie obrażałam się dlaczego Wrocław a nie Warszawa. Przyjęłam do wiadomości, ze tym razem nie pojadę i tyle. Wielu Warszawa odpowiada. Tak jak wielu wcześniej pasował Wrocław. Wszystkim nie dogodzisz ale obrażać się nakonferencję jako taką bo nie jest tam gdzie bym chciała?

Maria

środa 04 kwie 2012, 13:21

Anonymous pisze:Warszawa to jednak lepszy punkt dojazdowy z różnych części Polski niż Wrocław czy Gdynia. Jak konferencja była we wroclawiu nie obrażałam się dlaczego Wrocław a nie Warszawa. Przyjęłam do wiadomości, ze tym razem nie pojadę i tyle. Wielu Warszawa odpowiada. Tak jak wielu wcześniej pasował Wrocław. Wszystkim nie dogodzisz ale obrażać się nakonferencję jako taką bo nie jest tam gdzie bym chciała?
Pisząc to miałam na uwadze wcześniejsze doświadczenia z konferencji w Warszawie, niestety nie były one pozytywne oraz tegoroczną zmianę miejsca, gdyby organizator napisał od początku, że konferencja będzie w Warszawie to jasna sprawa, że przyjęłaby do wiadomości, że nie jadę i tyle.

Aqa

środa 04 kwie 2012, 22:12

Ja pisałam swoje posty na temat miejsca w formie żartu. Red. Wasilewski np. świetnie żarty rozumie. We Wrocławiu spotkałam duże grono ludzi z rozmaitych stron, którzy chcieli konferencję tu i tam... od Płocka, przez Kraków, Zieloną Górę, po Katowice, niekoniecznie geograficznie w tej kolejności. Sporo żartowaliśmy, jak to przekierujemy za rok konferencję we właściwe miejsca... każdy żartował.
Każdy z nas tez znał osoby, które mogły jechać wcześniej w inne miejsca, a nie mogły do Wrocławia. My z kolei gotowi byliśmy na pokonanie 200-400 km by się znaleźć we Wrocławiu.
Rozmaite są ludzie możliwości i potrzeby.

Ja, nie mam za złe nikomu tego, że woli np. Lublin, bo za złe mieć nie sposób. Po prostu nie pojadę, pojadą inni :) Cała rozmowa na temat miejsca to odrobina humoru. Wybór należy /z wielu powodów dla każdego innych/
Jak to w życiu.
C'est'la'vie.

OO, akurat Maria napisała... to sobie pozwolę dopisać..
Warszawa- bez urazy kogokolwiek.. ja się w niej czuję źle. A znam ja bardzo dobrze od lat. Są ludzie uwielbiający Warszawę, wolno im.
Mnie wolno czuc się źle. Znam sporo osób, którzy czują się źle w Warszawie.
Za to czuję się świetnie w każdym innym miejscu: Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, ale Wrocław dla mnie to miasto magiczne, od zawsze, tam spotkałam ludzi, których nigdy nie zapomnę. Spotkałam pomoc, gdy jej nie oczekiwałam, bezinteresowną. Wiele razy. Mam tam córkę.
Oczywiście- ROZUMIEM, że ktoś może nie lubić Wrocławia. :)

Maria

środa 04 kwie 2012, 23:14

Widzę Aqo, że w podobnych miastach dobrze się czujemy, więc jest spora szansa na spotkanie :).

madan

piątek 06 kwie 2012, 00:42

Zapraszam do "mojej" Bydgoszczy! Właśnie przygotowujemy się do magicznej 666 rocznicy urodzin miasta! Ja żyję tu nieco krócej; dziś zaczynam kolejny rok i jeszcze mi nie dosyć.
Jedynym minusem tego miasta jest zbitka spółgłosek w nazwie :)

Gość

piątek 06 kwie 2012, 11:56

Masz rację Madan, to wspaniałe miasto.I cudne lata 90 na WSP , w katedrze bibliotekoznawstwa na Grabowej i Jagiellońskiej.Za każdym razem kiedy bywam, Bydgoszcz wydaje mi się piękniejsza, bardziej "wielkomiejska".Spotkałam tu wspaniałych ludzi i znalazłam magiczne miejsca.Lubię tu wracać....

Maria

sobota 07 kwie 2012, 07:16

I ja mile wspominam studenckie lata w Bydgoszczy...:), bywam czasami i widzę, jak z roku na rok pięknieje, to już zupełnie inne miasto, choć i do tej z lat 80-tych mam wielki sentyment.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”