Bianka

Współpraca z bibliotekami za granicą.

wtorek 27 mar 2007, 13:18

Mario miałaś rację - nie potrafię jakos rozstać się z Wami , nie chcę ale muszę :-(((( A tak poważnie to chcialabym Wam coś jeszcze podpowiedzieć - podpowiedzieć współpracę z ośrodkami naukowymi za granicą , z bibliotekami polskimi .
Dlaczego o tym piszę? , ano dlatego , że przeszukując Internet w poszukiwaniu adresów firm , drukarń i wydawnictw , czyli jednym słowem adresy naszych przyszłych ewentualnych sponsorów natrafiłam na adresy bibliotek polskich działających za granica. Postanowiłam napisać do nich , opisać bibliotekę i szkołę w której dane mi było pracować ( ale nie prosiłam o zadne wsparcie ) . Przez długi czas nie było żadnej odpowiedzi , az nagle sypnęły sie one jak z rękawa . I zaczęła sie obszerna korespondencja , która ze mną trwała az do wczoraj - bo kontunuować ja będzie kolega , który przejął po mnie szkolną bibliotekę.
Zapytacie po co i czemu ma słuzyć ta korespondencja ? - ano temu , ze udało mi się z 40 osobowa grupą najlepszych uczniów i najbardziej aktywnych czytelników być w odwiedzinach w trzech zaprzyjaźnionych bibliotekach polskich i w rewanzu Oni odwiedzili nas . Nasi uczniowie poznali inne kraj , inne wielkie biblioteki - a Oni , Oni mogli porównać nasza pracę z ich pracą itd .

Naprawde warto drogie koleżanki . Miałam juz nie pisać , ale jestem właśnie w trakcie pakowania i siedzenia na walizkach :-(((( i od czasu do czasu robię sobie przerywnik i kukam:-))) tu do was i tak właśnie mi się to jeszcze przypomniało i ta wiadomoscią chciałam sie jeszcze z Wami podzielić.

PollyAnna

piątek 30 mar 2007, 09:10

Dołączam się do tego co napisała Bianka . Przejęłam po Niej pałeczkę i całą spuściznę Jej pracy i juz odezwali się do mnie współpracujący z Nią działacze zagraniczni . Rozmawiałam z rodzicami uczniów i chętnie zainwestują w wycieczkę swoich dzieci , a w drugim miesiącu wakacji przyjmą pod swój dach rodziny bibliotekarzy współpracujacych z nami . Dlatego też piszę, ze naprawdę warto prowadzić taka współpracę. No przyznaję, ze mnie było łatwiej - przejełam całą spuściznę po Biance , ale warto

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”