Marianna

Dyplomowanie

piątek 11 maja 2012, 10:20

Witam serdecznie. Temat wałkowany co roku, i pewnie każdy juz ma dosyć tych samych próśb o pomoc, ale spróbuję:) W maju kończę staż na dyplomowanego i wykorzystując pobyt na zwolnieniu już zabralam się za pisanie teczki i sprawozdania dla dyra. Im więcej piszę tym mam więcej wątpliwości, szczególnie jakie działania dopasować do poszczególnycch wymagań;/ Opis analiza i efekty to wiadomo, każdy musi zrobić sam. Mogę liczyć na podesłanie Waszych sprawozdań czy czegokolwiek, co mogłoby mi pomóc? Zawsze to lepiej móc się podeprzeć jakimiś przykładami.
Mój adres mona8@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
Monika

bogna3

piątek 11 maja 2012, 21:11

Zajrzyj na pocztę.

Eve

sobota 12 maja 2012, 12:11

A ma ktoś może sprawozdanie na kontraktowego? Staram się tworzyć już od dwóch dni, ale coś mam pustkę w głowie :(. Byłabym ogromnie wdzięczna za jakąś pomoc :)

bogna3

sobota 12 maja 2012, 18:30

Sprawozdanie najłatwiej napisać, gdy weźmiesz do ręki Plan rozwoju zawodowego i punkt po punkcie opiszesz co w ramach zaplanowanego zadania zrobiłaś. Nie zależnie od tego na jaki stopień awansu się ubiegasz.

Przy dyplomowaniu - sprawozdanie , a teczka do dwie odrębne rzeczy. (Sprawozdanie dotyczy stażu, a teczka może zawierać zadania sprzed i po stażu).
Eve - kontraktowego niestety już nie mam.

janina 4

niedziela 13 maja 2012, 13:56

W "Bibliotece w Szkole" znajdziesz b. dużo materiałów na temat awansu i wzorów różnego rodzaju dokumentów. Poszukaj w wyszukiwarce MOL zawierajacej wszystkie artykuły z "Biblioteki w Szkole" http://www.mol.pl/mol_bws/moloptivumopac.dll

Znajdziesz np. to:
http://www.mol.pl/mol_bws/moloptivumopa ... p=4&hdg=-2

Marianna

czwartek 17 maja 2012, 19:08

Dziękuję za pomoc :D

marika

Re: Dyplomowanie

czwartek 06 gru 2012, 15:19

Witam,
zwracam się do koleżanek i kolegów z prośbą dotyczącą rozmowy, która czeka mnie za dwa tygodnie w sprawie dyplomowania.
Czy moglibyście podać jakie pytania padały na spotkaniu, nie ukrywam, że zaczynam się stresować. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Marianna

czwartek 06 gru 2012, 15:24

Mnie pytano o dość proste rzeczy - w jaki sposób realizowałam opisywany program, doskonalenie zawodowe, które przyniosło mi najwięcej korzyści, w jaki sposób pozyskuję uczniów chętnych do udziału w przedsięwzięciach, które opisywałam. Trudno mi było uwierzyć, czytając wypowiedzi osób mających dyplomowanie za sobą,że jest to rozmowa, a nie egzamin, ale w moim przypadku faktycznie tak było - kilkanaście minut rozmowy o pracy. Czysta przyjemność, nie licząc niepotrzebnego stresu :wink:

marika

czwartek 06 gru 2012, 15:28

Dziękuję Marianno :)

wichrowe wzgórze

piątek 07 gru 2012, 11:25

Witam,
w listopadzie miałam rozmowę na dyplomowanego. Nie trzeba się stresować, rozmowa przebiegała na poziomie rozmów " w pokoju nauczycielskim". Panie pytały się tylko o zadania ujęte w teczce. Odniosłam wrażenia jakby same chciały się dokształcić i czegoś nowego dowiedzieć :) Poczułam się trochę mentorem :) Nie było żadnej autoprezencji, za to wcześniej poproszono moją dyrekcję o zaprezentowanie swojego pracownika- czyli mnie :shock:
A oto lista gdzie włożyć opisane poszczegolne zadania:
pkt 1 - wszystkie szkolenia
pkt 2 - znajomość obsługi komputera i technologii informacyjnej
pkt 3 - współpraca z nauczycielami
pkt 4 a - wdrożone programy ( autorskie , imprez środowiskowych)
pkt 4c - praca z uczniami ( oraz pozyskania sponsorów, akcje charytatywne zw. z trudną sytuacją uczniów )
pkt 4e - współpraca z instytucjami
Reszta to już wiadomo. Powyższe informacje przekazano mi na szkoleniu. mam nadzieję, że chociaż trochę usystematyzowałam wiedzę,.

marika

czwartek 20 gru 2012, 09:01

Jestem po rozmowie, rzeczywiście było bardzo sympatycznie, tak jak pisałyście ale stres zawsze gdzieś jest, pytania bajecznie proste, pozdrawiam i dziękuję za wsparcie :)

Marianna

czwartek 20 gru 2012, 09:36

Gratulacje!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”