ja

Wynagrodzenie lub dzien wolny za wycieczkę w niedzielę

środa 16 maja 2012, 16:05

Witam.
Najpierw namówiono nas na udział w 3-dniowej wycieczce ( od godz. 6-tej rano w niedzielę do 23-ciej we wtorek ). A teraz odmówiono nam za niedziele jakiejkolwiek rekompensaty ( zapłata lub wolny dzień ). Pracujemy w szkole z 5-dniowym nauczaniem i kadrowa twierdzi, że niedawno weszło w zycie prawo, wg którego za takowy, wolny od pracy dzien nic nam się nie należy. Czy faktycznie?
Pozdrawiam.

beaa

czwartek 17 maja 2012, 10:17

Karta Nauczyciela jeszcze obowiązuje:

Art. 42c

3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.

4. Za pracę w święto, przypadające poza dwoma dniami w tygodniu wolnymi od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3, ze 100% dodatkiem.
beaa

ja

środa 30 maja 2012, 09:26

Ale niestety dostałam odpowiedz odmowną: ani pieniądze ani dzień wolny !!!

beaa

Re: Wynagrodzenie lub dzien wolny za wycieczkę w niedzielę

wtorek 05 cze 2012, 09:09

Złóż podanie z powołaniem się na powyższy przepis, dyrektor będzie musiał na nie odpowiedzieć.
beaa

alan

środa 13 cze 2012, 15:47

U nas za wycieczkę w w sobotę i niedzielę odrabiamy sobie godziny karciane

jupio69

niedziela 24 cze 2012, 12:47

A ile godzin możecie sobie napisać jako zrealizowane?

aster

niedziela 24 cze 2012, 14:09

ja pisze:kadrowa twierdzi, że niedawno weszło w zycie prawo, wg którego za takowy, wolny od pracy dzien nic nam się nie należy. Czy faktycznie?
Pozdrawiam.
Nic takiego nie weszło w życie. Ani nie czeka na wejście. Jeśli taka mądra, niech poda ten przepis.

Zuzza

niedziela 24 cze 2012, 15:40

U nas w soboty lub niedziele czasem w-fiści wyjeżdżają na zawody i maja wtedy za te dni wolne w czasie tygodnia - są za nich zastępstwa, w niektórych szkołach biorą nawet druk delegacji i mają zapłacone - ale tylko za 4 godz dziennie ,no i wtedy nie ma wolnego.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”