Strona 1 z 1

kwalifikacje

: piątek 20 kwie 2007, 14:12
autor: Ania2006
Od 1998r jestem zatrudniona w placowce oswiatowej , mam ukonczone studium biblotekarskie w dniu 5.10.2000r otrzymalam stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Chciałabym wiedzieć czy moje kwalifikacje są wystarzajace do pracy na stanowisku bibliotekarza.

Re: kwalifikacje

: piątek 20 kwie 2007, 16:45
autor: Jacko
moim zdaniem nie... gdyż przepisy o kwalifikacjach sa takie:
§ 15. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:

1) ukończyła wymagane do danego typu szkoły odpowiednio studia magisterskie lub wyższe zawodowe w zakresie bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa albo legitymuje się dyplomem ukończenia pomaturalnego studium bibliotekarskiego.
zatem jeśli posiadasz tylko studium bibliotekarskie to kwalifikacji nie masz i Twój stosunek pracy winien wygasnąć z dniem 31 sierpnia 2006 r.

Chyba, że masz jeszcze coś innego ukończone ale tu o tym nie piszesz

: niedziela 22 kwie 2007, 17:03
autor: Ala
Jeżeli masz napisane na dyplomie ukończenia "kwalifikacyjne studium bibliotekarskie" - to jest dobrze. Ja tak miałam - nikt mnie nie zwolnił ze szkoły i zrobiłam dyplomowanego. Jeżeli brak kluczowego słowa "kwalifikacyjny" to będzie problem.

: niedziela 22 kwie 2007, 18:38
autor: damajar
Jeśli masz wyszkałcenie wyższe + studium, to Ala ma rację. Jeśli Twoje studium nadaje KWALIFIKACJE to jest wszystko OK, ale jeśli jest jedynie studium DOSKONALąCYM, to zaczyna się problem...

Wszystko zależy od dyrektora oraz od rodzaju placówki, w której pracujesz.