Strona 1 z 1

Czy po licencjacie z polonistyki moge robic studia bibliotek

: wtorek 01 maja 2007, 00:23
autor: andy
Jestem tu nowy i mam do was pytanie.
Chodzi mi mianowicie o to ,czy po licencjackich studiach polonistycznych moge uzupełnic swoje wykształcenie o tytuł mgr z bibliotekoznawstwa?
Własnie podejmuje prace w bibliotece i nie mam pojecia czy jest to mozliwe?
Pozdrawiam

: wtorek 01 maja 2007, 17:38
autor: halinah
Myślę, że pytanie zostało źle zaadresowane. Sprawdź w poszczególnych uczelniach czy prowadzą studia podyplomowe po licencjacie, albo może uzupełniające magisterskie bibliotekoznawcze po polonistyce.

: wtorek 01 maja 2007, 20:12
autor: andy
Dziekuje :) tak tez uczynie

: środa 02 maja 2007, 10:14
autor: czekoladka1980
Ja sądzę, że tak, gdzieś nawet coś takiego czytalam, że na podyplomówki mogą iść osoby po licencjacie. Ale możesz też po prostu pójść na 2-letnie mgr uzupełniające, też można, ale nie wiem, czy jakiś egzaminów nie będziesz musiał zdawać. Ale po podyplomówkach magistra chyba nie uzyskasz (jeśli pojdziesz po licencjacie). Ale najlepiej bedzie, jeśli zorientujesz się jak to wygląda na konretnej uczelni, którą sobie wybierzesz :wink:

studia

: czwartek 10 maja 2007, 19:21
autor: Ela N.
Z tego, co się orientuję, to na UW, w Warszawiew oczywiście, jest to możliwe, ale musisz zaliczyć przedmioty zawodowe z licencjatu, więc będziesz miała więcej pracy niż studenci po licencjacie z bibliotekoznawstwa. Pozdrawiam, życzę powodzenia!

: piątek 11 maja 2007, 13:15
autor: gosiasta10
Ja po licencjacie, ale już na I roku magisterki (rewalidacja), robiłam jednocześnie bibliotekoznawstwo (jako drugą specjalizację). Musiałam jednak uzupełnić poprzedni semestr. Tytuł magistra otrzymasz po obronie pracy magisterskiej (nie ma znaczenia, czy będzie to bibliotekoznawstwo, czy j.polski).Pozdrawiam.

Akademia Pedagogiczna

: wtorek 29 maja 2007, 15:35
autor: piaga
Jest to mozliwe np. w Akademii Pedagogicznej w Krakowie ( 4 semetry)
http://www.wsp.krakow.pl/rekrut/rekier/spec1000.htm
lub na UJ ( 5 semestrów)

Re: Czy po licencjacie z polonistyki moge robic studia bibli

: czwartek 25 maja 2017, 16:49
autor: nowybib
Z doświadczenia wiem, bo koleżanka tak zrobiła (była po politologii), że po licencjacie z innego kierunku można zapisać się na magisterskie z bibliotekoznawstwa, jednak pojawia się pewna sprawa: niektóre treści należy uzupełnić we własnym zakresie, ponieważ nie każdy prowadzący je powtarza, a nagminnie lubią się do nich odwoływać. Przynajmniej na UŚ tak było.